Kaleciler, on bir kişiden oluşan futbol takımlarının parçası olsalar da oyun içi görevleri diğer futbolculara göre farklılık gösteriyor. Oyun içi görevlerin farklılık göstermesi, kullanılan malzemelere de doğrudan yansıyor. Kullanılan malzemeler arasında krampon gibi diğer futbolcularla ortak çeşitli malzemeler bulunmasına karşın kaleci malzemeleri genel olarak futbolcu malzemelerinden ayrılıyor. Kaleyi gol yemekten korumaya çalışan kaleciler için en temel malzeme, kaleci eldiveni oluyor. Gelen şutları durdurmaya ve topu elle kavramaya doğrudan katkı sağlayan malzemenin her kaleci tarafından kullanılması gerekiyor. Kurallar gereği kalecilerin formaları, renk ve tasarım bakımından takım arkadaşlarının formalarından farklı seçiliyor. Kaleciler arzu ederlerse, forma ve şort yerine kaleci kazağı ve kaleci pantolonu gibi ürünler tercih edebiliyor.

Tüm Hava ve Zemin Şartlarında Kullanıma Uygun Malzemeler

Futbol, sadece açık havalarda ve güzel zeminlerde oynanan bir oyun olmadığı için bazen zor şartlarda gerçekleştirilebiliyor. Şartların değişkenlik göstermesi, kalecilerin kullanacakları malzemelere de yansıyor. Ürün seçenekleri arasında farklı mevsim ve hava şartlarına uygun biçimde tasarlanmış olan kaleci malzemeler yer alıyor. Rüzgar, yağmur ve kar gibi farklı hava şartları göz önünde bulundurularak üretilmiş olan ürünler, kalecilerin sahaya tüm hava şartlarına uygun malzemelerle çıkabilmesine olanak tanıyor. Malzeme seçimi sırasında müsabakanın oynanacağı zeminin şartlarına da dikkat etmek gerekiyor. Kuru bir zeminle çamurlu veya kaygan zeminler arasında ciddi farklılıklar bulunuyor. Dolayısıyla malzeme seçimi, kalecinin zemindeki hakimiyetini doğrudan etkiliyor.

Hareket Kabiliyetini Maksimum Boyuta Taşıyan Kaleci Ürünleri

Oynadıkları pozisyon gereği kalecilerin maç boyunca esnekliklerini koruması son derece önem taşıyor. Maksimum hareket kabiliyeti elde etmek, kaleci performansını olumlu yönde etkiliyor. Profesyonel futbol kulüplerine de ürün tedarik eden birçok spor malzeme üreticisi marka tarafından tasarlanmış olan krampon, kaleci eldiveni, şort, forma, kaleci kazağı, kaleci eşofmanı ve bileklik gibi kaleci ürünleri, kalecileri saha içerisinde rahat ettirmeye ve performanslarını yukarı taşımaya yardımcı oluyor. Pozisyon gereği zıplaması, köşelere atlaması, sert ve falsolu gelen şutlara karşı manevra yapması ve zemine yatması gerekebilen kaleciler, kullandıkları spor malzemelerin sağladığı konfor sayesinde esnek şekilde hareket etme şansı yakalıyor.

Özel Teknolojili ve Ekstra Korumalı Model Alternatifleri

Kaleciler, oyun tarzları gereği sık biçimde zemine düşüyor ve sürtünme yaşıyor. Düşme ve sürtünme sırasında diz, omuz, bilek ve dirsek başta olmak üzere vücudun çeşitli bölgeleri sakatlanma riskiyle karşı karşıya kalıyor. Tüm sakatlık riskleri göz önüne alınarak tasarlanmış olan kaleci malzemeleri, darbelerin ve temasların yumuşatılmasını mümkün hale getiriyor. Sünger desteği, köpük malzeme ve kabartma teknolojisi gibi çeşitli koruma önlemleriyle donatılan malzemeler, darbelerin emilmesini ve sürtünmelerin yumuşatılmasını sağlıyor. Kalecilerin temel malzemelerinden biri olan eldivenler için de geliştirilmiş çeşitli teknolojiler bulunuyor. Eldiven modelleri, kilometrelerce hızla atılan şutlar söz konusu olduğundan sert gelen topların şiddetinin azaltılabilmesi için kalecilere destek sağlıyor.

Yetişkinler ve Çocuklar İçin Kaleci Malzemesi Modelleri

Kaleci malzemeleri sadece profesyonellere yönelik olarak üretilmiyor. Amatör şekilde futbol oynayan ve kalecilik yapan yetişkinler için tasarlanmış olan kaleci ürünleri de bulunuyor. Zengin bir çeşitlilikle kullanıcıların beğenisine sunulan kaleci malzemesi modelleri içerisinde farklı beden ve ölçülerde ürün alternatifleri yer alıyor. Nem tutmayan ve teri dışarı atan malzemeler kullanılarak geliştirilmiş olan ürün seçenekleri, sağladıkları kuruluk ve rahatlık hissiyle kullanıcıların verimliliğini artırıyor. Çocuklara özel olarak üretilen kaleci malzemesi modelleri, minik bedenlerin rahat ve özgür biçimde hareket etmesine fırsat veriyor. İncinme ve yaralanma risklerini en aza indiriyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kaleci Malzemeleri

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 450 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19001/19024