Kaleci Malzemeleri

Kaleci Malzemeleri

Futbol oyunu günümüzde pek çok kişinin severek oynadığı sporlar arasında yer alıyor. Futbolda maçın iyi oynamasının yanı sıra kalecinin de topu takip ederek topun kaleye girmemesini sağlaması gerekir. Oyuncularla birlikte kaleciye daha büyük iş düşer. Oyunun kaliteli ve güvenle oynanabilmesi için kalecinin ihtiyaç duyduğu malzemeler vardır. Bu malzemeler arasında dizlik, dirseklik, bandaj ve eldivenler yer alır. Kaleci malzemeleri doğru bir şekilde kullanıldığında hem kişiyi darbelerden korur hem de oyunu daha keyifli hale getirir. Malzemelerin arasında yer alan kaleci eldiveni kişinin performansının artmasına ve takımı başarıya götürmeye katkı sağlar. Modelleri özel olarak tasarlanan malzemeler hem amatör hem profesyonel olarak kullanılabilir. Yetişkinler ve çocuklar için uyum sağlayan ebat ve modelleri mevcuttur. Kaleci malzemeleri ile oyunun gücünü ekstra arttırabilirsiniz. 

Kaleci Eldivenleri

Birbirinden farklı model, tasarım, marka, numara, renk ve özelliklerde üretilen kaleci eldivenleri günümüzde futbolun yanı sıra hentbol gibi sert top ile oynanan oyunların olmazsa olmaz malzemelerinden biridir. İki takımın kalecisinin oyunun sağlıklı devam edebilmesi için ellerine takması gerekir. Eldivenlerde kullanılan doku ve malzemeler kullanılan teknolojiye göre değişiklik gösterir. Kalecilerin belli olabilmesi için oyuncuların formasından farklı renkte tasarlanıyor. Suni ya da doğal lateks kullanılarak tasarlanan eldivenler kalecinin topu daha rahat kontrol etmesine yardımcı oluyor. Futbol oyununu daha zevkli hâle getiriyor. Uzun yıllar boyu kullanılsa da herhangi bir yıpranma ya da aşınma meydana gelmez. Kullanım amacına Uygun bir şekilde tasarlanan kaleci eldiveni kendi arasında numaralara sahiptir. Bu sayede çoğu el büyüklüğüne uyum sağlar. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz takdirde dilediğiniz kaleci ürünleri uygun fiyat karşılığında satın alabilirsiniz. 

Kaleci Eldiven Çeşitleri

Kullanım amacına ve yapısına göre değişkenlik gösteren kaleci eldiven çeşitleri, geniş yelpazeye sahiptir. Tasarımları yapısına göre üretildiğinde kemikli ve kemiksiz olarak değişkenlik gösterir. Kullanılacak olan alana göre kemikli ve kemiksiz eldiven seçimi yapılabilir. Boyutuna göre tasarlandığında ise yetişkin ve çocuklara uygundur. Hem yağmurlu hem de kuru havalarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Özellikle yağmurlu günlerde elleri soğuktan korurken topun sert bir şekilde gelmesinden de korur. Amatör oyuncuların kendilerini geliştirebilmeleri için daha hafif modelde eldiven çeşitleri de mevcuttur. Düz avuç olarak üretilen modeller de mevcuttur. Kalecinin rahat kullanabileceği ve oyuna uyum sağlayan eldiven çeşidi tercih edilmelidir. Geniş kesim yöntemi ile yapılan eldivenlerde maksimum toplama alanı açılır. İhtiyaç duyan tüm bireyler satın alarak her mevsim kullanabilir. 

Kemikli Kaleci Eldiveni

Günümüzde adından daha sık bahsedilen ve dayanıklı olan kaleci eldiveni kemikli model futbol sporlarında yüksek kalite sağlar. Kalecinin gelen şutu yumrukla karşılaşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda yüksekten gelen topları daha yumuşak karşılamasını da sağlar. Bilek bandajlı olan modeller elin sıkı durmasını ve oyun esnasında çıkmamasını sağlar. Özellikle büyük maçlarda bandajlı modeller daha çok tercih edilir. Kemikli kaleci eldiveninin üst kısmı bariyerli ve yumuşaktır. Eli yalnızca toptan değil dışarıdan gelen tüm darbelere karşı korur. Genellikle profesyonel kaleciler tarafından kullanılan bir modeldir. Başparmak diğer dört parmaktan dışarıda kalacak şekilde tasarıma sahiptir. Plastik parçalarla desteklenmiştir ve parmakların geri kıvrılmasını önler. Topu daha yükseklere atmaya yardımcı olur. 

Çocuk Kaleci Eldivenleri 

Erkek çocukları küçük yaşlardan itibaren futbol sporuna karşı ilgi duymaya başlarlar. Sokakta amatör olarak ya da futbol sahasında profesyonel eğitimler alarak oyunu oynayabilirler. Oyunda yer alan kalecilerin topu yönetebilmeleri için eldivene ihtiyaçları vardır. Çocuk kaleci eldivenleri daha küçük ebatlarda üretilir. Kaleci eldiveni 10 yaş modeller ortalama olarak 5 numaraya sahiptir. El ve avuç içi ölçüsüne göre uygun numara eldiven tercih edilir. Ele tam oturan eldivenler ile topun kontrolü daha rahat sağlanır. Çocuklar için seçilen eldivenlerin bilek ve parmak kısımlarının sağlam olması göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi takdirde oyun esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalınabilir. Çocuklar için birbirinden güzel renk ve model seçenekleri mevcuttur. 

Kaleci Eldiven Özellikleri

Esnek bir tasarıma sahip olan kaleci eldivenleri, kendine has özelliklere sahiptir. Parmakların eldiven içinde rahat hareket etmesini sağlar. Üretiminde arka yüzeyinde PVC malzeme kullanılır. Kullanılan bu malzeme eldiveni daha dayanıklı hale getirir. Farklı ebatlarda tasarlanan eldivenler tüm yaş gruplarına hitap eder. Eldivenlerde bilek kısmında yer alan lateks cırt cırt bileğin korunaklı hâle gelmesini sağlar. Oyuncuların giydiği formalardan farklı bir renk kullanılarak üretilir. Markadan markaya göre malzeme kullanımı değişkenlik gösterir. Bu durumdu eldivenlerin özelliklerinde de değişiklikler meydana gelebilir. Kemikli ve kemiksiz modellerin özellikleri farklıdır. Kemikli modeller daha çok profesyonel oyuncular tarafından kullanılır ve dayanıklılığı yüksektir. Oynana futbol sporunun yüksek kalitede olmasını istiyorsanız kaleci oyuncuların mutlaka eldiven kullanması gerekir. 

Spor esnasında spor hareketlerine en uygun ekipmanların kullanılması oldukça önemlidir. Uygulamayı çok daha doğru şekilde yapabilmek ve profesyonel anlamda ekipmanlardan faydalanmak gerekir. Bu nedenle bir kalecinin ya da kaleci adayının da kalecilik yaparken mutlaka eldiven kullanması gerekir. Yaş gruplarına göre farklı numaralarla satışa sunulan eldivenler formalarla kullanıma da uyum sağlar. Bir kaleci forması temin ettiğiniz takdirde aynı renk tonlarına sahip olan bir eldiveni de temin edebilirsiniz. Ya da Fenerbahçe kaleci forması giymek isteyen sporcular için sarı lacivert renk tonları içeren, üstün korumalı eldivenler mevcuttur. Kaleci forması siyah aldığınız eldivenlerinizi de tonsürton kullanmak adına beyaz alabilirsiniz ya da direkt olarak siyah tercih edebilirsiniz. 

Tamamen takım şeklinde kullanmak istediğinizde ise kaleci forması alt üst modellere göz atabilir ve eldivenlerle birlikte set haline getirebilirsiniz. Siyaha beyaza ve kartala aşık olanlar kaleci forması Beşiktaş tercihi yapabilirler. Rahatlığı ön plana çıkaranlar içinse kaleci forması süngerli modeller online raflarda yerini almaktadır. Hem formaların hem de kaleci eldivenlerinin kullanımı bu sporu yaparken oldukça önemlidir. Vücudun ve ellerin hasar almaması, terin emilmesi ve sporun çok daha esnek hareketlerle yapılması için kullanılması gereken ürünlerdir. Hem çocuk bedenleri hem yetişkin bedenleri mevcuttur. Bu sayede gönül rahatlığıyla herkes kendi yaş grubuna ve bedenine ait olan modelleri tercih edebilir. Fiyatlarının uygunluğu sayesinde de bütçenizi aşmadan satın alımını gerçekleştirebilirsiniz. 

Kaleci Eldiveni Numara Çeşitleri 

Kaleci eldivenlerinin numaralı olması hemen hemen her el büyüklüğüne uyum sağlaması açısından önemlidir. 3’ten 12 ye kadar numaralandırılan eldivenler çocuklardan yetişkinlere kadar hitap eder. 3 numara yer alan eldivenler ortalama olarak 5 yaşındaki bir çocuk için uygundur. 5 numara kaleci eldiveni daha büyük yaş grubu çocuklara hitap eder. Numara büyüdükçe eldivenin ebadında da artış meydana gelir. 6 numara kaleci eldiveni ortalama olarak 12-14 yaş çocuklara uyum sağlar. Elin iç ölçüsüne uygun numara eldiven satın alınmalıdır. Böylece el hareketleri daha rahat olacaktır. İlk defa kaleci eldiveni satın alacak olan bireyler avuç içi bedenini cm olarak ölçerek hemen öğrenebilirler. 7 numara kaleci eldiveni ve üzeri numaralar yetişkinler için uyum sağlar. Doğru numara tercihi sağlıklı kullanım açısından önemlidir. 

Kaleci Eldiveni Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaleci eldivenlerini kullanmanın yanı sıra satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer alıyor. Bu noktalara ne kadar dikkat edilirse tercih doğru olur. İlk olarak kullanılacak olan eldivenin çeşidinin belirlenmesi gerekir. Kullanılacak alana uygun bir seçim yapmak doğru olacaktır. Profesyonel derecede futbol oynayan bireylerin kemikli eldiven seçmesi gerekir. Parmakların sağlığının daha yüksek seviyede olmasını sağlar. Bunun dışında haftada 1-2 kez halı sahada kalecilik yapan bireyler kemiksiz model eldiven tercih edebilir. Eldiven seçiminde en önemli noktalardan biri de numaradır. Ele büyük ya da küçük gelen numara satın alınmamalıdır. Eldivenin avuç içinde kullanılan dolgu malzemesinin kaliteli olması gerekir. Dolgusu ince olduğunda topun sağlam tutuşu azalır. Kalın olduğu takdirde top sert de gelse rahatlıkla tutulabilir. Özellikle de maç oynarken kale eldivenleri çok önemlidir. Çünkü topa dönük olarak sakatlanmamak ve doğru kavrama ile topu tutmak mümkün hale gelmelidir. Çıplak elle bu mümkünlüğü sağlamak zor olacaktır. Bu nedenle de bütçeye uygun şekilde ayrılan ürünler profesyonel, yarı profesyonel ve amatör kaleciler için seçenekler içerir. Siyah kaleci eldiveni başta olmak üzere farklı renklerde de modeller bulunmaktadır. Amatör tarzda maç oynayanlar için de bu ekipmanlar başlangıç için son derece ideal olacaktır.

Kaleci Malzemeleri Fiyatları

Geniş yelpazede satışa sunulan kaleci malzemeleri en kaliteli markalar tarafından üretiliyor. Kalecilerin ihtiyaç duyduğu forma, dizlik, dirseklik, eldiven gibi malzemeler kategoriye göre ayrılıyor. Kaleci malzeme fiyatları kategorilerine göre değişiklik gösterir. Ürünlerin üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi arttıkça fiyatlarında da artış meydana gelir. Özellikle kaleci eldivenlerinde kemikli ve kemiksiz modellerde fiyat farkı vardır. Kemikli eldivenler daha dolgun ve sağlam olduğundan yüksek fiyatlıdır. Profesyonel kalecilerin kullandığı ve temiz bir şekilde satışa sunulduğu 2.el eldivenler de mevcuttur. Kaleci malzeme fiyatı bu durumda daha uyguna denk gelir. Sizler de hem bütçenize hem de kullanacağınız alana en uygun ürünü seçerek satın alabilirsiniz. İster tek isterseniz takım halinde malzemelere göz atabilirsiniz. Kaleci forması takım modeli tek satılan alt üst modellere oranla daha uygun fiyatlıdır. Bütçenize uygun her markada malzeme bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünü tek tıkla ucuza satın alabilirsiniz. Renklerine, yapı malzemesine, numarasına, kemikli, kemiksiz ve profesyonel ya da amatör olmasına bağlı olarak da fiyatlarda değişiklikler meydana gelebilir. 

Kaleci Malzemelerinin Üretiminde Hangi Materyaller Kullanılır?

Kaleci malzemelerinin üretiminde uzun ömürlü bir kullanım garantisi sunmak adına kaliteli materyallerin kullanımına yer verilir. Tamamen özgün tasarımlara sahip olan bu malzemelerde özellikle de eldivenler süngerli şekilde tasarlanır. Bu sayede eller topun şiddetine karşı çok daha korunaklı hale gelir. 

Kaleci Malzemeleri Kimler Tarafından Kullanılır?

Kaleci malzemeleri yediden yetmişe spora aşık olanlar ve özellikle de futbol oynamaktan keyif alanlar tarafından kullanılabilir. Bu sayede spor yaparken tamamen doğru şekilde yapılır ve ekipmanlar vücudu koruma altına almış olur. Darbeler en aza iner. 

Kaleci Malzemeleri Her Yaş Grubuna Uygun mudur?

Kaleci malzemeleri her yaş grubuna hitap edecek tasarımlara sahiptir. Renkleriyle, şekilleriyle, kemikli, kemiksiz, profesyonel ve amatör tasarımlarıyla futbolla ilgilenen herkes tarafından tercih edilebilir. Futbolun yanı sıra top içeren farklı spor dallarıyla meşgul olanlar tarafından da bu malzemeler gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Sizler de ister kendiniz için ister spora merak salan evlatlarınız için bu malzemeleri temin edebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kaleci Malzemeleri

1820 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Beden
Toplam 37 / 1820 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?