Kanal açma makinesi modelleri, genel olarak inşaat işlerinde tercih edilen makineler arasındadır. Beton veya tuğla ile zeminlerde kanal açma ihtiyacınız doğrultusunda kullanabileceğiniz elektrikli aletlerden olan kanal açma makineleri, tuğla ve beton gibi sert zeminlerin üzerinde kanal açabilmenizi sağlar. Bu tür zeminlerde kanal açabilmek kolay değildir. Uygun olmayan aletler kullanıldığı zaman kendinize, alete veya zemine zarar verebileceğinizi asla unutmamalısınız.

Kanal Açma Makinesi Çeşitleri

Pek çok farklı sektörde, tadilat veya tamirat işlemlerinde ihtiyaç duyulan bu ürünler sayesinde hem harcayacağınız zamandan hem de kullanacağınız kas gücünden tasarruf elde edebilirsiniz. Farklı markalar tarafından kullanım alanlarına göre farklı şekillere tasarlanan makineler pratik bir şekilde kullanılabilir özelliklere sahiptir.

Her biri dünya kalite standartlarında tasarlanan kanal açma makinesi modelleri gaz, su veya kablo borularını döşeyebilmek için kanal açılacağı zaman destek alabileceğiniz en büyük yardımcılar arasındadır. Açılan kanalın genişliğinin ve derinliğinin düzgün olabilmesini de sağlar.

Sahip oldukları özelliklere göre kanal açıldıktan sonra çekiç veya murç ile kanalın içinin boşaltılması durumu ortadan kaldırılır. Kanal açma makinelerini elektrik tesisatçıları, telefoncular, alarm sistemi kurucuları, iklimlendirme ve fiber optik kablo döşeyen kuruluşlar tercih edebilir.

Zeminlere zarar vermeden kanal açabilmek için tercih edilen bu cihazlar aynı zamanda beton kesme özelliğine de sahiptir. Zorlu betonlar üzerinde kolay bir şekilde işlem yapabileceğiniz ürünler tamburlu modellere de sahiptir. Tamburlu modeller esnek ve hafif bir hortumu ileriye iterek çamur, sabun, gres ve tortu tıkanıklıklarını açabilir. Hortum geri çekildiği zaman kanal güçlü bir şekilde yıkanır ve istenmeyen maddeler dışarıya doğru püskürtülür.

Tahliye kanallarını, zararlı kimyasallar kullanmadan suyun normal aktığı tam kapasitelerine geriye getirebilen kanal açma makinesi modelleri tekerlekli ayaklara da sahiptir. Boru temizleme spirali ile tıkanan gres, saç, sabun köpüğü ve diğer kirletici maddeler kolay bir şekilde çözülebilirler. Kanal açma makinelerini seçerken bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir.

Kanal Açma Makinesi Nasıl Seçilir?

Kanal açma makinelerinin kullanımı kolaylaştırabilecek ve yüksek performans sunabilecek özelliklere sahip olması önemlidir. Yumuşak başlangıç yaparak çalışmayı daha güvenilir hale getirebilecek olan cihazlar seçilmelidir. Başlangıcın yumuşak olması ilk çalışma esnasında motor yükünü ve torkunu geçici olarak azaltabilir. Sürükleyip kesme özelliği ise yatay ve dikey kanalların açılabilmesini sağlar.

Emme adaptörü toz toplama görevini üstlenebilir. Adaptör yardımıyla işlem esnasında çalışma ortamının temizliği sağlanır. Tozlar bazı modellerde cihaza ait olan toz torbalarına, elektrik süpürgesi ile entegre edilen modellerde ise süpürgenin ilgili bölümlerine depolanır.

Kanal Açma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kanal açma makinesi kullanılırken mutlaka uygun bir gözlük ve eldiven takılmalıdır. Kanal açma işlemini yaparken tozun göz ile temas etmesi engellenmelidir. Makineleri kullanırken ilk etapta kanal derinliğinin uygun şekilde ayarlanması önemlidir. Kanal derinliğinin ayarlanabilmesi için sabitleme cıvatası açılır. Derinlik kaynağı bu işlemlerden sonra istenilen derinliğe ayarlanabilir ve tekrar cıvatalar sıkılır.

Ürünlerin koruma tertibatları ve havalandırma delikleri mümkün olduğunca toz ve kirden korunmalıdır. Alet temiz olduğu zaman ufak bir bez yardımı ile silinebilir veya düşük basınçlı hava üfleyerek temizliği sağlanabilir. Gerektiği zaman sıvı sabun da kullanılabilir. Temizleme deterjanı veya solvent malzemelerinin kullanılmaması önemlidir. Bu tür malzemeler plastik parçalarında aşınmaya yol açabileceği gibi cihaza da zarar verebilir.

El aletleri sektöründe pek çok farklı kanal açma makinesi modeli bulunur. Modeller birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Kanal açma makinesi fiyatları da modellerin teknik özelliklerine, markasına ve boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kanal Açma Makinesi

119 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Seybomak Kanal Açma Makineleri
  2. Eltos Kanal Açma Makineleri
  3. Ridgid Kanal Açma Makineleri
  4. CatPower Kanal Açma Makineleri
  5. Rothenberger Kanal Açma Makineleri
  6. Bosch Kanal Açma Makineleri
  7. Makita Kanal Açma Makineleri
  8. Max Extra Kanal Açma Makineleri
  9. Proter Kanal Açma Makineleri
  10. Einhell Kanal Açma Makineleri
  11. RBT Kanal Açma Makineleri
  12. RTRMAX Kanal Açma Makineleri
  13. AGP Kanal Açma Makineleri
  14. Atech Kanal Açma Makineleri
  15. Dali Kanal Açma Makineleri
  16. Flex Kanal Açma Makineleri
  17. JCB Kanal Açma Makineleri
  18. KLPRO Kanal Açma Makineleri
  19. Kaan Kanal Açma Makineleri
  20. Projcb Plus Kanal Açma Makineleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003143
Başa dön