Farklı amaçlar için çok yönlü kullanım sağlayan karabina, tırmanış ve dağcılık sporlarının vazgeçilmez emniyet aksesuarları arasında yer alıyor. Bağlantı elemanı görevi üstlenen karabinalar, hepsiburada.com güvencesiyle ayağınıza geliyor.
Temel olarak, ara bağlantı elemanı olarak kullanılan karabinalar, tırmanıcıları, ip ya da emniyet noktasına ya da emniyet aksesuarlarını emniyet kemerine bağlamak için kullanılıyor. Yaylı metal yapıda olan karabina, çelik ya da aliminyum alaşımlardan üretilirken, taşıma kapasitesi açısından, aliminyum modeller daha çok tercih ediliyor. Tırmanış koşullarında, tam emniyetin gerekliliği ve tırmanıcıya ekstra ağırlık yüklenmemesi açısından, sağlam ve hafif bir tasarıma sahip olan karabinalar, yüksek yük taşıma kapasitesi ile dağcılara kolaylık sağlıyor. Pek çok emniyet malzemesini, emniyet kemerine asma imkanı sunarak, kolay taşıma sağlayan bu aksesuarlar, yumuşak tutuş bölümü ile de rahat tutma imkanı sunuyor.
Emniyet açısından, büyük kuvvetlere dayanıklılık prensibiyle geliştiren karabinalar, farklı tırmanış alanlarına ve kullanım yerlerine göre, çeşitli şekil ve kapı tiplerinde üretiliyor. Kapı tipleri bakımından, otomatik ya da vidalı kilit mekanizmaları yer alırken, kapı şekli düz, eğik ya da tel şeklinde tasarlanıyor. Şekil bakımından ise oval, simetrik D, asimetrik D, HMS ve armut şekilli karabinalar, en çok tercih edilen modeller oluyor.
İhityacınıza en uygun, farklı formda karabina seçeneklerine, iniş ve emniyet alma malzemeleri kategorilerinden ulaşabilir; hepsiburada.com fiyat ve teslimat avantajları ile hemen satın alabilirsiniz.
ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Karabina Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 629 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22007826/356945/22011663/22011688