Kart ve Fotoğraf Kesme Aparatları

Fotoğraf Kesme Aparatı, çalışan sayısı fazla olan kurumların ya da kırtasiye ve baskı işleriyle uğraşan şirketlerin ihtiyaç duyduğu yardımcı bir ekipmandır. Fotoğraf ya da kartların istenen boyutlarda kesilmesine yarayan fotoğraf kesme aparatı, farklı markalar tarafından çeşitli boyutlarda ve fonksiyonlarda üretilerek satışa sunulur. Fotoğraf kesme aparatları, kullanım alanına göre farklı teknik özelliklere sahip olabilir. Ürün boyutları tekli ya da çoklu işlemlerde kullanılmak üzere değişiklik gösterebilir. El tipi fotoğraf kesme aparatı, yatay ya da dikey pozisyon kesme işlemleri için farklı fonksiyonlara sahip olabilir.

Fotoğraf Kesme Aparatı Hangi Ölçülerde Kesim Yapar?

Kaydırmaz kauçuk tabana sahip el tipi fotoğraf kesme aparatları ile milimetrik oranda hassas kesimler yapılabilir. 25 mm x 32 mm, 25 mm x 35 mm, 50 mm x 60 mm, 30 mm x 40 mm, 35 mm x 45 mm, 32 mm x 40 mm, 50 mm x 50 mm, 40 mm x 50 mm, 32 mm x 25 mm, 22 mm x 32 mm, 35 mm x 25 mm ölçülerinde kesim yapabilen fotoğraf kesme aparatları yatay ya da dikey pozisyonlarda sonuçlar elde edilmesini sağlar. Oval ya da dik köşeli kenarlara sahip fotoğraf ve kart kesimleri için farklı marka ya da modeller tercih edilebilir.

Fotoğraf Kesme Aparatı Nerelerde Kullanılır?

Fotoğraf kesme aparatı, kurumların çalışan kimliklerini oluşturabilmeleri için tercih ettikleri malzemeler arasında yer alır. Özellikle sirkülasyonun fazla olduğu iş yerlerinde fotoğraf kesmek için bu aparatlara ihtiyaç duyulur. Kartların kesimi için de tercih edilen aparatlar ile kişisel ofis kimlik kartları oluşturulabilir. Konsolosluklar, üniversitelerin öğrenci işleri, devlet kurumlarının insan kaynakları ofisleri, turizm şirketleri, anaokulları ya da oteller gibi çalışanların yaka kimlik kartı kullandığı tüm iş yerlerinde fotoğraf kesme aparatına ihtiyaç duyulabilir. Bir fotoğrafın kesim işlemi için her seferinde bütçe ayırmak yerine, düşük bütçeli fotoğraf kesme aparatı edinilerek bu işlem maliyeti düşürülebilir.

Fotoğraf Kesme Aparatı Kullanmak Zor mu?

Fotoğraf kesme aparatı kullanımı oldukça kolay ofis malzemeleri arasında yer alır. Fotoğrafı aparatın belirtilen alanına yerleştirdikten sonra pense tutamaçlarından bastırmak yeterlidir. El tipi ürünlerde pense benzeri kollar olurken, diğer ürünlerde zemine sağlam şekilde oturmuş tabanın kenarında öne ya da arkaya doğru ittirilen tek kol olabilmektedir. Bu tarz ürünlerde de fotoğraf yine belirtilen alana yerleştirildikten sonra sabitleme yapılır ve daha sonra ürünün kolu kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi öne ya da arkaya ittirilerek kesme işlemi yapılabilir. Fotoğraf kesme aparatı, kişisel kullanım için çok gerekli bir ürün gibi düşünülmese de, özellikle çok çocuklu ailelerde yaşam boyunca gerekli olan fotoğraflar göz önüne alındığında hayatı oldukça pratik hale getiren yardımcı ürünler arasında olduğu görülür.

Fotoğraf Kesme Aparatı Vesikalık Fotoğraf İçin Kullanılabilir Mi?

Pasaport, kimlik kartı, yolculuk kartı ya da iş yeri kartı gibi her gün kullanılan kişisel kartlarda yer alan fotoğrafların uygun ölçülere getirilmesi için fotoğraf kesme aparatı kullanılabildiği gibi, bazı kurumlar tarafından talep edilen vesikalık fotoğrafları kesmek için de fotoğraf kesme aparatları kullanılabilir. Kırtasiye gibi küçük ölçekli iş yerlerinde tercih edilen fotoğraf kesme aparatı, fotoğraf stüdyolarında da sıklıkla kullanılan ürünler arasındadır. Özellikle biometrik fotoğraf talep eden kurumların belirttiği hassas ölçülere ulaşmak zor olabilmektedir. Siz de kendi vesikalık fotoğraflarınızı dilediğiniz ölçüye getirmek için fotoğraf kesme aparatı edinebilir, tüm kimlik kartı başvurularınızda milimetrik ölçülere getirdiğiniz bu fotoğrafları kullanabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fotoğraf Kesme Aparatı

81 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 81 ürün
DSACategoryId/2147483643/15238/15239/285411