Giysiler için kullanılan kılçık tabancası özellikleri bakımından etiketleme işlemine destek vermesi ile biliniyor. Pek çok kumaş üreticisi ve tasarımcısının tercih ettiği kılçık tabancaları büyük ölçekli firmalarda olduğu kadar küçük işletmelerde de rahatlıkla kullanılıyor. Hatta kendi kıyafetlerinizin üzerine plastik ya da metal etiket koyabilmeniz için kullanım kolaylığı ve hafif yapısı ile evde özel olarak dahi tercih ediliyor. El ile yapılmasının büyük zaman kaybı ve kumaşta deforme yaratabileceği kaygısı ile kılçık etiket takma tabancası kullanımının yaygınlaşması gerekli görülüyor. 

Genel olarak etiket iğnelerinin tabancanın ucuna yerleştirilip sıkıştırılması ile ilk adım atılmış oluyor. Önce boş bir alanda etiket tabancaya yerleştiriliyor. Daha sonra ise kıyafete veya kumaşa doğru, konulması planlanan yere tabanca gibi sıkılması ile etiketleme sorunsuz ve basit bir şekilde gerçekleşiyor. Zarif ve şık bir alet olmasının yanı sıra her tarz kumaş türünde kullanılabiliyor olması fayda sağlıyor. İster oyuncak peluşlar, ister tüm diğer kumaşlar olsun gayet temiz bir etiketleme işlemi sağlıyor. Ayrıca taşınabilir olması da kullanıcı açısından zamandan tasarruf yaratıyor. 

Özellikle çorap, iç çamaşır, konfeksiyon gibi alanlarda sıklıkla kullanılan kılçık tabancası ucu eskidiğinde veya yenilenmesi gerektiğinde işlem yeni bir uç ile anında yapılabiliyor. Böylece alınan alet uzun yıllar güvenle kullanılabiliyor. Pek çok alanda ürünlerin birbiri ile karışmasını engelleyen ve bilgilendirici notları ile ayırt edilmesini sağlayan etiket tabancaları tekstilde mutlaka el altında bulunması gerekiyor. Her an kaybolan, düşen etiketlerin dahi yerine takılması gereken durumlarda kolaylık sağlayan tabanca ile işlem kısa sürede düzene giriyor. 

Kılçık Tabancası Fiyatı

Sektörel bazda gerekli olan kılçık tabancası kullanımı oldukça basit olarak tasarlandığı için pek çok firma ürünü mutlaka elinin altında bulunduruyor. Üstelik kılçık tabancası ile kılçığı değiştirmek kolay bir işlemle yapılabiliyorken, aleti bu tarz kullanıcıların tercih etmesini de mümkün kılıyor. Çeşitli ebat ve uzunluklarda iğne ucu takılabilen kılçık tabancası kaymaz kauçuk tutuşu ile olası kazalara karşı da bir önlem değeri taşıyor. Plastik veya kauçuk tasarlanan dış yüzeyi hafif bir ağırlığı olan alet, düşme, çarpma ve kayma durumlarında sorun yaratmıyor. 

Endüstriyel alanda üretimden çıkan ürünün bilgilendirme etiket işlemlerinin hızla yapılmasını sağlayan kılçık tabancaları işlevleri bakımından çeşitlilik barındırıyor. Ürün cinsine ve boyutuna göre tercih edilmesi gereken kılçıklama işlemleri halı veya paspaslara dahi uygulanabiliyor. Tabanca içerisinde gelen etiket plastik uçlarının bitmesi durumunda gereken türler ve boyutlar çok kolay bir şekilde tedarik edilebiliyor. Her tür standart etiketleme üzerine ideal bir seçim uygulaması olan kılçık tabancanın uçlarının kendine uygun kumaş türüne göre tercih edilmesi gerekiyor. Kot veya pamuklu kumaş için tercih edilen uçların kalın veya ince olarak ayrılması kırılmaması veya deforme etmemesi açısından önemli görülüyor. 

Etiketleme tabancası, emniyet oluşturmak amacıyla keskin iğnenin ucunu koymak için yumuşak dokulu plastik bir koruyucuyla birlikte taşınması gerekiyor. Tabancanın standart eklerinin herhangi bir ebadı veya markasıyla kullanılabiliyor olması ekonomik anlamda fayda sağlıyor. Genel olarak bakıldığında ev tipi üretim yapanların bile kullanmasının kendisine fayda sağlayacağı kılçık tabancası fiyatları avantajları ve kolaylığına bakıldığında alınabilir değerde bulunuyor. Kişisel ticaretinizi  de büyütüp kendi markanızı basmaya olanak tanıyan aletin tek elle çalışabilen ve avuç içine sığabilen tasarımı yanı sıra ekonomik olması da bir ayrıcalık sağlıyor. Kısacası ergonomik ve kullanışlı yapısı ile dikkat çeken kılçık tabancası fiyatı her ne kadar oldukça makul değerde olsa da sağladığı fayda bakımından daha değerli bulunuyor. 

Kılçık Tabancası & Malzemeleri

2 ürün var
  1. Markalar
    1. Motex
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Ürün Puanı
  4. Satıcı
DSACategoryId/2147483643/15344/80147044/15389/80147051
BAŞA DÖN