Kılçık Tabancası ve Malzemeleri

Kılçık tabancası perakende sektöründe yoğun olarak kullanılan, oldukça işlevsel bir el aletidir. Fiyat etiketlerini, geniş bir ürün yelpazesine uygulamak için pratik bir çözüm sunar. Ürün fiyat etiketlerinde hızlı değişiklikler yapmanın yanı sıra müşteriler ve çalışanlar için ödeme işlemini kolaylaştırmak için çok yönlü bir araçtır. 

Kılçık Tabancası Ne İşe Yarar?

Kılçık tabancası kılçık adı verilen ince bir plastik ip dizisi ve keskin bir iğne kullanarak, ürünlerle fiyat etiketlerini birleştiren mekanik bir cihazdır. Tabancanın tetiğine basıldığında, plastik ip iğne yardımıyla kıyafetlerin içinden geçer ve etiketi ürüne sabitler. Kılçık tabancasının kullanımı sadece kıyafetlerle sınırlı değildir. İğnenin geçebileceği malzemeye sahip tüm ürünleri etiketlemek için kılçık tabancası kullanabilirsiniz. Farklı kalınlıktaki kumaşlar için ince ya da standart iğnelere sahip kılçık tabancaları arasından seçim yapabilirsiniz. 

Kılçık Tabancası Nasıl Kullanılır?

Kılçık tabancasını kullanmak ilk bakışta karmaşık görünebilir. Ancak çoğu kullanıcı için uygulamayı öğrenme süresi birkaç dakika ile sınırlıdır. Kılçık tabancaları genellikle ön kısımda yer alan bir güvenlik başlığı ile gelir. Bu başlık, tabanca kullanılmadığında iğneyi kaplayan, çıkarılabilir bir plastik parçasıdır. Uygulamaya başlamadan önce başlığı çıkarın. Kılçık adı verilen plastik ipleri alın ve tabancanın üstündeki açıklığa doğru kaydırın. İplerin doğru şekilde yerleştiğinden emin olmak için ‘’tık’’ sesi duyuncaya kadar ipleri aşağıya doğru bastırın. İğneyi etiketten ve giysinin içinden geçirin. İpi giysi içinde itmek için tetiği çekin. İpi tabancadan serbest bırakmak için tabancayı giysiden uzağa çekin. Kaza ve yaralanma riskini önlemek için etiket tabancasını kullanmadığınız zamanlarda daima güvenlik kapağı kapalı olarak muhafaza edin. Kılçık tabancası kullanırken bilinmesi gereken önemli detaylardan biri, tüm etiketleme araçlarının kumaşa küçük bir delik açmasıdır. Bu nedenle, etiketleme işlemini giysinin göze çarpmayan bir köşesinde ya da iç etiketine sabitlemek daha iyi olabilir.

Kılçık Tabancası Modelleri Nelerdir?

Kılçık tabancaları standart ve ince iğneli olmak üzere genellikle 2 tipte satışa sunulur. Genel amaçlı kullanım için ideal olan standart ebattaki kılçık tabancaları, maksimum 12,5 mm kalınlıktaki ürünler için etiketleme yapabilir. Daha ince kumaşlar ve malzemeler için daha ince bir iğneye sahip kılçık tabancası modelleri tercih edilebilir. İnce ve hassas kumaşlar için tasarlanan tabancaların iğne çapı, standart modeller ile kıyaslandığında genellikle % 50 daha küçük ve daha kısadır. İnce iğneli tabancaları maksimum 6 mm kalınlığındaki ürünleri etiketlemek için kullanabilirsiniz. Tabancaların çalışma mekanizmaları aynı olmakla birlikte ince kumaşlarda kullanılan kılçıklar ve iğneler, standart ürünler için uygun olarak aksesuarlarla değiştirilemez. İnce kumaş tabancaları sadece ince kılçıklar ve iğnelerle kullanılabilir. Standart tabancalar da benzer şekilde çalışır.

Kılçık Tabancası Nasıl Tamir Edilir?

Kılçık tabancasının iğnesi aşırı keskin olduğundan ve ciddi yaralanmalara neden olabileceğinden etiketleme işlemi sırasında daima dikkatli olmanız gerekir. Koruyucu deri eldivenler, iğnenin sıkışma riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Kılçık tabancası bozulursa tetiği çekmeyi bırakın. Sıkışmış bir kılçığı çıkartmak için tabancayı zorlamak, iç aksama zarar verir ve aleti kullanılmaz hale getirebilir. İğneyi çıkarın ve kancayı iğnenin arka tarafından dışarı çekin. İğneyi tekrar tabancaya yerleştirin veya yenisiyle değiştirin. İğneyi çıkarmak ve yeniden takmak için, iğne kolunu tabancanın önüne bakacak şekilde çevirin. İğneyi aletten dışarı kaydırın. İğne üzerindeki uzun yuva ile aletteki yuvaya paralel olacak şekilde iğneyi yerleştirin. İğneyi yerine yerleştirildiğinizde, kilit ucunu aletin arkasına bakacak şekilde çevirin. Kilit açılmıyorsa, iğneyi yeterince itmemiş olabilirsiniz. Bu durumda iğneyi hafifçe döndürmeniz gerekebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kılçık Tabancası & Malzemeleri

188 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 188 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?