Günümüzde erkekler için spor yapmanın en çok tercih edilen yolu halı saha maçlarıdır. Çok amaçlı spor ayakkabıların yanı sıra çim zeminlerde kullanılmak üzere tasarlanan kramponların aksine halı saha ayakkabıları yapay zeminlerde maksimum verimlilik ve koruma esasına dayalı üretilmektedir. Bu bakımdan halı sahalarda doğru ayakkabı seçimi hem oyundan alınan zevki ve oyun kalitesini arttırmakta; hem de sakatlanmalara karşı ekstra koruma sağlamaktadır.

Kinetix Halı Saha Ayakkabısı

Halı saha ayakkabısı seçilirken dikkat edilmesi gereken temel unsurlar taban yapısı, ortopedik özellikler ve bileğe sağladığı korumadır. Oynanacak zeminin özelliklerinin bilinmesi ve doğrudan bu özelliklere uygun bir taban yapısı gözetilerek üretilen ayakkabının seçimi performansı doğrudan etkilemektedir. Ayakkabı tabanında halı saha zeminine tutunmayı arttıran piramit biçimindeki lastik ve kauçuk kanallar sürati doğrudan arttırmaktadır. Bu kanalların sıklığı veya piramitlerin yerleşimi ve adedi ise maksimum kontrolü sağlamaktadır. Kinetix halı saha ayakkabıları üretilirken bu özellik Turf kısaltması ile belirtilmektedir. Kısaca halı saha için uygunluğu ifade eden turf özelliği olan modeller yukarıda ifade ettiğimiz iki performans kriteri hedeflenerek üretilmiştir. Öte yandan spor ayakkabı olarak ifade edilen diğer modeller ise hem halı saha hem de günlük kullanım (beton zemin, okul, sokak basketbolu vb...) için daha dayanıklı dişler kullanılarak üretilmiştir.

Taban yapısından sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ortopedik özelliklerdir. Bu anlamda ayakkabının iç tabanının uzun süreli kullanımda ayağı deforme etmemesi, kullanıldığı esnada ayakta ağrı, tırnak batması, topuk dikeni gibi olumsuzluklara yol açmaması gerekmektedir. Futbol ayakkabılarının ayağı tam sarması gerektiği; hatta genel kanı olarak bir numara küçük halı saha ayakkabısı alınmasının doğru olacağı düşünüldüğünde, Kinetix halı saha ayakkabıları ayağa tam otururken ayak tabanı ve topuğu maksimum konforla desteklemesi bakımından öne çıkmaktadır. Öte yandan bu ortopedik özellikler; ayakkabıya ekstra ağırlık eklenmeden optimum hafiflikte üretilerek, ayakkabının ağırlığının tüm tabanda dengeli yayılması sağlanarak desteklenmektedir. Ayrıca dikişleri ve bağcık yapısı ile ortopedik özellikler arttırılmaktadır.

Sakatlanmalar maalesef hobi ve eğlence olarak yapılan sporu zaman zaman eziyete haline getirmektedir. Sakatlıkların boyutu ile doğru orantılı olarak bu durum günlük hayatı, iş yaşamını kesintiye uğratan zorlu bir sürece dönüştürmektedir. Bu bakımdan Kinetix halı saha ayakkabısı en sık görülen ayak bileği sakatlıklarına karşı bileğe ekstra destek sağlayan yastıklar vasıtası ile koruma sağlamakta ve ayakkabı yüzeyinin dayanıklı materyalden üretilmesi nedeni ile tarak kemiğini korumaktadır. Aynı zamanda burun kısmındaki destekler ve ekstra dikişler sayesinde tırnak düşmesi gibi olumsuzlukları engellemektedir.

Kinetix Halı Saha Ayakkabısı Fiyatları

Taban yapısı, ortopedik özellikler, koruma gibi kriterler göz önüne alındığında tercih edeceğiniz Kinetix halı saha ayakkabısı tüm performans avantajlarının yanı sıra uygun fiyat avantajını da beraberinde sunmaktadır. Öte yandan gelişim çağındaki çocuklar için günlük kullanıma da uygun modeller üretilmektedir. Bu sayede; okulda sürekli giyilebilecek dayanıklı, uzun ömürlü konforlu modeller; sağladığı ekstra koruma nedeni ile spor ayakkabı yerine tercih edilmektedir. Ayrıca üç büyük spor kulübünün lisanslı ürünlerini koleksiyonunda bulunduran Kinetix sizlere Fenerbahçe, Galatasaray ya da Beşiktaş halı saha ayakkabıları ile spor yaparken taraftarı olduğunuz kulübünüze katkı sağlama imkanını da sunmaktadır. Unisex ayakkabılar sayesinde hem spor yapan, hem de günlük kullanım için tercih eden bayanlara yönelik modeller de bulunmaktadır. Bu kategori altında inceleyeceğiniz Kinetix modelleri arasında karşılaştırma yapabilir, her yaş grubu ve kullanım amacı için özel üretilen fiyat / performans modellerini kolaylıkla satın alabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kinetix Halı Saha Ayakkabısı

377 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Kinetix Halı Saha Ayakkabıları
  2. Nike Halı Saha Ayakkabıları
  3. adidas Halı Saha Ayakkabıları
  4. Puma Halı Saha Ayakkabıları
  5. Slazenger Halı Saha Ayakkabıları
  6. Reebok Halı Saha Ayakkabıları
  7. Lescon Halı Saha Ayakkabıları
  8. Jump Halı Saha Ayakkabıları
  9. Walked Halı Saha Ayakkabıları
  10. Lig Halı Saha Ayakkabıları
  11. M.P Halı Saha Ayakkabıları
  12. Lotto Halı Saha Ayakkabıları
  13. Walkway Halı Saha Ayakkabıları
  14. Ayakland Halı Saha Ayakkabıları
  15. Pabucmarketi Halı Saha Ayakkabıları
  16. Dugana Halı Saha Ayakkabıları
  17. Lion Halı Saha Ayakkabıları
  18. Dunlop Halı Saha Ayakkabıları
  19. Ayka Trend Halı Saha Ayakkabıları
  20. Twingo Halı Saha Ayakkabıları
 4. Beden A-Z
 5. Cinsiyet
 6. Renk
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Satıcı A-Z
 • Marka Kinetix
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/384551/384554/kinetix
Başa dön