Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kısa Osmanlı Tarihi - Osmanlı Imparatorluğu Tarihine Kuşbakışı - Halil İnalcık

Kronik Kitap
136,50 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 2
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (24)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

139,12 TL
172,45 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510777

OSMANLI TARİHİ’NE KUŞBAKIŞI

Hayatını Osmanlı tarihi üzerine araştırmalara adamış, kitaplar ve makaleler yazmış, Türkiye’de ve dünyada konferanslar vermiş Halil İnalcık’ın ders notları; pek çok yönden güncelliğini korumakta ve tarih severlere yeni bakış açıları kazandırmakta, yeni ufuklar açmaktadır. İnalcık, 1942 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde başladığı öğreticiliğine, başta Chicago ile Bilkent olmak üzere Harvard ve Princeton gibi saygın üniversitelerde de devam etmiştir. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeylerindeki bu derslerde, sonradan meslektaşı olacak ve Osmanlı çalışmalarını bugünkü konumuna eriştirecek öğrenciler yetiştirmiştir.

Elinizdeki çalışma üç bölümden oluşuyor. İlk bölümde Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan kuşbakışı bir tarih okuması sunuluyor, imparatorluk tarihinin ana hatları en pratik biçimde aktarılıyor. İkinci bölümde yer alan II. Murad (1421-1451), II. Mehmed (1451-1481) ve II. Bayezid (1481-1512) dönemlerindeki askeri ve siyasi gelişmeler, klasik dönemdeki vergilendirme, askerlik işleri, bütçe harcamaları gibi derinlikli meseleler, İnalcık’ın son derece sade üslubuyla kolay biçimde anlaşılıyor. Son bölümde ise Timur’a, kurduğu imparatorluğa ve devrin medeniyetine dair hem hızla okunabilen hem de oldukça doyurucu bir karşılaştırma yer alıyor.

Kısa Osmanlı Tarihi: Osmanlı Tarihi’ne Kuşbakışı; hakimiyeti asırlar süren bir imparatorluğu siyasi, askerî ve iktisadî açıdan çok daha anlaşılır hâle getiren bir başucu eseri.

Yayın Tarihi 2022
Yazar Halil İnalcık
Sayfa Sayısı 256
Basım Dili Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz
Boyut Normal Boy
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00002QAPAV
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Osmanlı Ve Avrupa - Halil İnalcık Osmanlıda Devlet Hukuk Ve Adalet - Halil İnalcık Türklerin Tarihi 2 - İlber Ortaylı Barbaros Hayrettin Paşa Yakın Tarihin Gerçekleri - Ilber Ortaylı 15 Temmuz Kartal Yuvasının İstilası - Mehmet Şanver Osmanlı İmparatorluğu’nda Alman Nüfuzu Osmanlı Devletinde Kadı - İlber Ortaylı Gayrinizami Harp - Ali Güneş Büyük Selçuklular - Cihan Piyadeoğlu Kısa Çin Tarihi - Linda Jaivin Osmanlı ve Modern Türkiye - Halil İnalcık Türkiye’nin Yakın Tarihi - İlber Ortaylı Cumhuriyet’in Doğuşu - Kurtuluş ve Kuruluş Yılları - Ilber Ortaylı Defterimden Portreler - İlber Ortaylı Millî Mücadele Tarihi - Halil İnalcık Fâtih Sultan Mehemmed Han İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kâyseri Rûm - Halil İnalcık Bozkırın Kağanlıkları (Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar) - Ahmet Taşağıl Osmanlı Tarihinde Efsaneler Ve Gerçekler - Halil İnalcık Türklerin Altın Çağı - İlber Ortaylı Roma İmparatorluğu'dan Hitler'İn Almanyası'na Avrupa Tarihi Üzerine Yazılar - Önder Kaya Boğaziçi’nde Tarih - Sâmiha Ayverdi Ağlamıyorum Gözüme Eğitim Kaçtı - Müjdat Ataman Eski Dünya Seyahatnamesi - İlber Ortaylı İmparatorluktan Cumhuriyete - Halil İnalcık Osmanlı Toplumunda Aile Türklerin Tarihi - İlber Ortaylı Osmanlı’ya Bakmak - İlber Ortaylı Osmanlı’yı Yeniden Keşfetmek - İlber Ortaylı Osmanlı İmparatorluğu Klasik Çağ, 1300-1600 - Halil İnalcık
Başa dön