Çeşitli elektronik eşyalarda voltaj akımı olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak kontrol kalemleri, basit ve hızlı bir kullanım sunuyor. Televizyon, priz, ev sinema sistemleri, sigorta, ışıklandırma sistemleri ve elektrik akımının bulunduğu tüm yerlerde güvenle kullanabileceğiniz kontrol kalemleri sayesinde, işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilir, güvenli bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. İletken olmayan tutamaç kısmı sayesinde güvenle yararlanabileceğiniz ürünler, iletken uçları sayesinde elektrik akımını ölçmenize yardımcı oluyor.

Kinetik bir enerji akımının devamlı bağlantı halinde olup olmadığını da kolaylıkla ölçebileceğiniz kontrol kalemleri, neon ışıklandırma sistemi sayesinde elektrik kaçağını ya da akım derecesini kolaylıkla ölçmenizi amaçlıyor. Elektrik teknisyenleri, servis yetkilileri ya da evindeki arızaları tamir etmekten hoşlanan kişiler tarafından kullanılan kalemler sayesinde, gerilimin kaynağını tespit edebilir, gerektiği zaman akımı kontrol altında tutabilirsiniz. Daha sonrasında yaşanacak elektrik çarpması, yangın ya da elektronik cihazların yüksek voltaja maruz kalması gibi durumların önüne geçmek için ideal bir çözüm sunan kontrol kalemleri, çok yönlü kullanımlarıyla da ön plana çıkıyor.

Elektrik akımının kontrolünün yanı sıra, tamirat, onarım ya da bakım amaçlı olarak da kullanabileceğiniz kontrol kalemleri, normal bir tornavidanın tüm işlevlerini yerine getiriyor. Monte edilmemiş bir şekilde aldığınız mobilyalar, içerisini açmanız gereken elektronik eşyalar ya da AC akım güçlendirici gereçlerinizin tamiratı için normal bir tornavida olarak kullanabileceğiniz kontrol kalemleri, her zaman elinizin altında bulunan güçlü bir gereç görevi görmeyi amaçlıyor. Bu sayede evinizin tüm ihtiyaçları için tek bir tornavida kullanabilir, tüm onarım ve bakım işlemleriniz sırasında kontrol kaleminizi kullanabilirsiniz.

Prizlerinizin işlevlerini yerine getirip getirmediğini ölçmek için kullanabileceğiniz kontrol kalemleri, prizinizin kullanıma ve akıma hazır olup olmadığını kolaylıkla anlamanızı sağlıyor. Kontrol kaleminin ucunu prizinizin artı ya da eksi uçlarından birine değdirerek kolaylıkla akımını ölçebileceğiniz ürünler, parmağınızı kalemin arka yüzeyinde bulunan bölüme dokundurduğunuzda işlevini yerine getiriyor. Olası elektrik akımını neon ışıklandırma sistemi sayesinde kolaylıkla görebileceğiniz ürünler sayesinde, prizinizde elektrik akımı olup olmadığını kolaylıkla görebilir, prizinizin tamiratına ya da kullanımına başlayabilirsiniz.

Kontrol Kalemi Fiyatları

Farklı aparatlar ve işlevsel özellikler ile birlikte gelen kontrol kalemleri, ihtiyacınıza en uygun kullanımı sunmayı amaçlıyor. Temel kontrol kalemi işlevlerini yerine getiren kalemleri tercih edebileceğiniz gibi, kablolar arasındaki olası kopuklukları tespit etmenize yarayan kontrol kalemlerini ya da yıldız ve düz tornavida uçlarını aynı anda bulunduran kalemleri de tercih edebilir, kontrol kalemi fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Farklı yüzeyler ve vida uçlarına göre kullanımınızı değiştirebileceğiniz iki yönlü kontrol kalemleri, tamirat ve onarım işlemlerinizi işlevsel ve güvenli bir hale getiriyor. Yıldız vidaları ya da düz vidaları kolaylıkla sökmenize ve takmanıza olanak veren çok yönlü kontrol kalemi, sürekli tornavida değiştirmenizin önüne geçerek, hızlı ve pratik bir kullanım sunuyor. Hem akım kontrolü yapabileceğiniz hem de montaj işlemlerinizi tamamlayabileceğiniz çok yönlü kontrol kalemleri sayesinde, elektronik eşyalarınızı güvenle kullanabilir, istenmeyen durumların önüne geçebilirsiniz.

Genellikle konutlarda kullanılan alternatif gerilim şebekesinin zaman içerisinde değişkenlik gösteren AC akımını kontrol etmenize yardımcı olan kontrol kalemleri, şebeke elektriğinin direncini ölçmenizi ve cihazlarınızın yüksek gerilime maruz kalmasının önüne geçmeyi amaçlıyor. Özellikle direncin yüksek olduğu priz, şebeke ya da kablo sistemlerinde cihazınızın mekanik aksamlarına zarar verme olasılığının yüksek olduğu aşırı yüklenme, kontrol kalemleri sayesinde düzenlenebilir ve önlem alınabilir bir hale geliyor. Kontrol kaleminin neon ışıklandırması ya da dijital göstergesi sayesinde akım direncini ölçebilir, gerektiğinde akımı düşürücü tedbirler alabilirsiniz.

Kontrol Kalemi

98 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. İzeltaş
  2. Toptancı Kapında
  3. Sgs
  4. Marla
  5. Wildlebend
  6. Tvet
  7. Ars
  8. Baytech
  9. Micron
  10. Modatools
  11. Ceta Form
  12. Cix
  13. Rico
  14. Roney
  15. Anka
  16. Baytas
  17. Beta Tools
  18. Bundera
  19. Dreamcar
  20. Edding
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003083/60006732
BAŞA DÖN