Kontrol Yayıncılık

Kontrol Yayıncılık

Kontrol Yayıncılık, eğitim üzerine geliştirdiği ürünleri ile 2013 yılından bu yana yayıncılık sektöründe yer alıyor. Eğitimin ileri seviyelere taşınması amacıyla kurulup çalışmalarına devam eden yayınevi, uzman ve akademisyenler danışmanlığında geliştirdiği ürünlerini özellikle çocuklarda dikkat ve odaklanma üzerine kurguluyor. Kontrol yayıncılık, çocukların eğitim alırken eğlenerek öğrenmesini sağlayan ürünler ile başarılarının artması ilkesini benimsiyor. 

Okul Öncesi ve Okul Çağındaki Çocuklar İçin Eğitim Setleri

Yayınevi, ürettiği ve geliştirdiği ürünler ile okul öncesi ve okulun ilk yıllarında eğitim alan çocukların görsel ve işitsel dikkat gelişimine yönelik çalışmalar yapıyor. İşitsel ve görsel gelişime katkı sağlayan oyunlardan oluşan eğitim setleri, kolay anlaşılabilir içerikler ile çocukların çalışırken canlarının sıkılmasını engelliyor. Ürünlerin içinde, başarıyı ödüllendiren çeşitli sürprizler yer alıyor. Böylelikle başarı motivasyonu sağlanmış oluyor. Bireysel gelişim üzerine kurgulanan oyunlar, çocukların öğrenmede kendilerine has özelliklerini fark edip geliştirmelerini güçlendiriyor. Oyunların tamamı çocukların eğlenirken başarı kazanmasını, böylelikle özgüvenlerinin gelişmesini sağlıyor. Özellikle okul öncesinde kazanılması gereken sorumluluk bilincinin, otokontrolün ve disiplinin de aşılanmasını amaçlayan oyunlar ile çocuklar, okula daha hızlı hazırlanıyor.

Kontrol Yayıncılık Görsel Dikkat Setleri

Kontrol Yayıncılık tarafından üretilen görsel dikkat setleri, görsel uyaranlarda odaklanmaya yardımcı oluyor. Eğitim setlerindeki oyunlar ile uyaranların birbiri ile ilişkisini anlama, olaylar arasında ilgi kurabilme gibi çocuk gelişimi için önemli katkılar sağlanıyor. Soyut düşünme, alternatifleri değerlendirebilme, bütünden parçaya gidiş ve parçalardan bütün oluşturma yeteneklerini de artıran ürünler, çocukların okula başlamadan önce ve okulun ilk yıllarında şekil, zemin ve bağlantı algılarını geliştirecek ürünler ile edindiği temel kazanımları geliştirmeyi amaçlıyor.  

Seslerle Geliştirilen İşitsel Dikkat Setleri

İşitsel dikkat setleri ile çocuklar işitsel dikkatlerini de geliştiriyor. Ürünlerin kullanımı sayesinde çocuklar, dışarıdan gelen sesli uyaranların konumlandırılması, farklı seslerin ne ifade ettiğini anlayabilme ve bu sesleri ayırt edebilme gibi önemli yetilerini geliştirebiliyor. Ses üzerine kurgulanan eğitici oyunlar ile dinlemede daha aktif olma, seslerin birbiri arasındaki ilişkisini ve bireye ne ifade ettiğini algılayabilme gibi önemli duyusal özelliklerin geliştirilmesi de amaçlanıyor. Duyulan sesin arka plan seslerinden ayırt edilebilmesi için gerekli öğrenim ve beceri kazandırma araçlarını da barındıran eğitim setlerinde işitsel hafıza ve artikülasyon gelişmesi de sağlanıyor. 

Her Yaş Grubu İçin Eğitim Setleri Kontrol Yayıncılık'ta!

Eğlenceli vakit geçirilebilen ve bu arada da dikkat, odaklanma, hafıza gibi yetilerde gelişme sağlayan eğitim setleri, 2 yaşından itibaren 12 yaşına kadar kullanılabiliyor. Eğitim setlerinin ilgili yaşa göre gruplandırılmış oyunları ile çocuklar masa üstü oyunculuğu ve başarının keyfini yaşıyor. 2 - 4 yaş ve 5 yaş için hazırlanmış dikkat setlerinde, yaş gruplarına özel hazırlanmış 10 adet kitap yer alıyor. Ayrıca 1 adet 8 taşlı eşleştirme paneli de set içinde kullanıma hazır şekilde veriliyor. Kitaplar içinde kolaydan zora hazırlanmış sorular ve egzersizler bulunuyor. Yaşlara göre belirlenen içeriklerin sayısı da yaşa göre değişiyor. 2 - 4 yaş ve 5 yaş eğitim setlerinde 960 egzersiz ve 120 soru varken 6 yaş eğitim setlerinde 1572 egzersiz ve 131 soru bulunuyor.  6 ile 9 yaş arasındaki grup için hazırlanmış eğitim setinde, 2196 egzersiz ve 183 soru yer alırken 9 - 12 yaş grubu için 3168 egzersiz ve 137 soru bulunuyor. 

6+ Yaş İçin İşitsel Eğitim Seti

Kontrol Yayıncılık tarafından hazırlanan işitme setleri içinde 12 adet oyun kitabı ve 1 adet de soru kitapçığı bulunuyor. Kitapların sırayla oynanması kolaylık derecesi açısından önem taşıyor. Soru kitapçığı içindeki açıklama ve sorular uygulayıcı tarafından okunuyor. Set içindeki son üç kitap, bağımsız olarak kitaplar ile paralel ses kayıtları eşliğinde kendi kendine kullanılabiliyor.  

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kontrol Yayıncılık

11 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. İndirimli Ürünler
 5. Yayın Tarihi
 6. Yazar
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
 10. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön