Kron

Kron sizler için her alanda kullanıma uygun bisikletler üretiyor. Uzun yıllarca kullanabileceğiniz bisiklet modelleri, zorlu koşullara bile dayanıklı. Hem çocuklar hem de yetişkinler için ihtiyaçları karşılayacak aynı zamanda zevklere göre tasarlanmış bisikletlerle uzun yol alınabilir. Engebeli ve taşlı arazilerde kullanılabilen kron dağ bisikleti de yine farklı model ve tasarımlarla karşınıza çıkıyor. Diğer bisikletlerden farklı bir yapıya sahip olan dağ bisikletleri fren sistemi ve lastik özellikleri konusunda diğerlerinden ayrılır. Sporunuzun daha verimli geçmesi için toprak arazilerle dağ bisikletlerini kullanabilirsiniz. 

Sağlıklı bir spor yapmak için dağ bisikleti seçerken özel donanımlara sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Toprak, taş ve çamurlu arazilerde kullanılmaya uygun, kalın lastiklere sahip bisikletler güvenliğinizi de sağlayacak. Olumsuz hava koşullarında dayanıklılık gösteren bisikletlerin jantları, vitesleri ve pedalları da patika yollar ve uzun rotalar için sürüş kolaylığı sağlıyor. Aynı zamanda bu parçaları farklı şekillerde kullanarak bisikletinizi modifiye etmeniz de mümkün. 

Kron Bisiklet Modelleri

Kron bisiklet her yaş grubuna ve her alanda sürülmeye uygun birçok modelden oluşuyor. Hangi hava koşullarında kullanacağınız ve kullanım biçiminizi göz önüne alarak seçeceğiniz bisikletinizden beklentiniz de önemlidir. Sizin için konforun mu yoksa performansın mı önemli olduğu konusunda da karara vardıktan sonra buna göre birçok bisiklet modeli arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak modeli seçebilirsiniz. Kullanılacak zemine ve kullanım biçimine göre tasarlanmış bisikletler arasında yol bisikletleri, cyclo cross bisikletler, dağ bisikletleri, şehir ve tur bisikletleri, katlanır bisikletler olarak sayabiliriz.

Kron yol bisikleti asfalt, beton veya döşeli yollar üzerinde kullanılmaya uygun bisikletlerdir ancak bu modeller arazi kullanımına uygun değildir. Ekstra yük taşımak için de yol bisikletleri kullanılmamalıdır. Performansı yüksek olmasına karşın konforu diğer bisikletlere göre daha azdır. Ağırlığı hafiftir ve az sayıda jant teli vardır. Jant yapısı narindir ve lastikleri ince ve düz yapıdadır. Yüksek basınçlı iç lastiklerinin yanında süspansiyonsuz tip maşa ve genellikle V tipi frenleri vardır. 

Cyclo cross bisikletler de yine asfalt veya beton yollarda kullanılabilen bisikletlerdir. Yol bisikletlerinden farklı olarak toprak ve çamur patikalarda da kullanılabilir ancak engebeli arazi sürüşleri ve ekstra yük taşımak için uygun değildir. Yol bisikletlerine göre performansları azdır ancak daha konforlu bir bisiklet olduğunu söyleyebiliriz. Bisikletin ağırlığı hafiftir ve daha dayanıklı kadroya sahiptir. Yol bisikletlerine göre jantları daha dayanıklıdır ve daha geniş ve dişli dış lastiklere sahiptir. V tipi ve mekanik disk fren kullanıldığını da söyleyebiliriz. 

Kron XC 100 dağ bisikleti ise diğer bisiklet türlerinden oldukça farklıdır. Arazi kullanımına uygun, teknik ve kontrolün gerektiği sürüşler için kullanılır. Atlama-zıplama için uygun değildir ancak ekstra yük taşımaya uygun modelleri vardır. Yol bisikletlerine göre daha ağır yapıdadır. Dayanıklı jantlara sahip dağ bisikletleri düz veya az açılı gidona da sahiptir. Genellikle hidrolik disk frenleri vardır ve tutunmayı arttıran geniş ve dişli dış lastikler kullanılmıştır. 

Kron XC 150 de bir dağ bisikleti modelidir. Ağırlığı 14,6 kg olan bisiklette hidrolik disk fren tipi vardır ve 24 viteslidir. XC 100 modelinden ayıran özelliği de 24 vitesli olmasıdır. Kadro malzemesi dağ bisikletlerinin diğerlerinde olduğu gibi alüminyumdur ve kilitli amortisöre sahiptir. 

Kron şehir bisikleti ise dağ bisikletlerinin tersine dişsiz ve ince yapılı lastiklere sahiptir. Sabit maşalarıyla ve dağ bisikletlerinden daha gar gidon yapılarıyla şehir içerisinde daha fazla konfor sağlar. Kadro materyali dağ bisikletinde olduğu gibi alüminyumdur. 

Genellikle 28 janttır ve bu sayede daha az efor sarf ederek daha fazla pedallayabilmenizi sağlar. Daha sık ve seri manevralar olmadığında teker çapının büyümesi size avantaj sağlar. Asfalt ve düz arazilerde kullanılabilen şehir bisikletlerinin hibrit bisiklet modellerinden farkı, amortisör sistemleridir. Hibrit bisikletlerdeki amortisör sistemlerinin esneme mesafeleri yüksek değildir. Genellikle 80 mm esneme mesafelerine sahiptir ve bu da toprak yollarda sürüşü daha konforlu hale getirir. Şehir içerisinde kullanılabilecek bisikletler, evde de yer kaplamadan kullanılabilen kron katlanır bisiklet modellerine sahiptir. 

Son olarak yarış bisikletlerinden de bahsedilebilir. Yine asfalt ve düzgün arazilerde kullanılabilen bu bisiklet türlerinde öne çıkan model, Kron RC 100 modeli oluyor. 14 vitesli bisiklette kumpas fren tipi kullanılmıştır ve 10 kg ağırlığında hafif bir bisiklettir. Yine kadro malzemesi olarak alüminyum kullanılmıştır. 28 jantlı olan bisiklet, erkekler için uygun yapıdadır. 

Hangi Kron Bisiklet Günlük Kullanıma Uygundur?

Günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz konforlu ve güvenli birçok Kron bisiklet modeli bulunuyor. Asfalt üzeri tur ve yarış sürüşlerinde, şehir içinde, spor için sürüşlerde, etkinlik sürüşlerinde kullanıma uygun Kron bisikletleri tercih edebilirsiniz. Yakın yerlere giderken kullanabileceğiniz yol bisikletleri, diğer bisikletlere nazaran daha hafif yapıdadırlar. Tekerlekleri daha ince şekildedir. Yol bisikletlerinin bazı modelleri hız odaklı olduklarından aerodinamik bir sürüş pozisyonu sağlar. Bazılarıysa dikey bir sürüş pozisyonu sağlayabilir. Yol bisikletlerinde ızgaralar, ışıklandırma sistemleri ve çamurluklar da harici olarak bulunabilir. Bisikletinizi modifiye etmek için de ekstra malzemeler kullanabilirsiniz. 

Bisikletlerin direksiyonları yani gidon olarak bilinen parçaları da yol bisikletlerinde iki farklı şekilde bulunabiliyor. Bunlardan biri alta kıvrık gidonlardır. Alta kıvrık gidon, hafif yapıda ve aerodinamik özellikte direksiyonlardır. Hız yapmak isteyen kişiler için bu tür gidon uygundur. Enerjinizi daha etkin şekilde kullanmak ve pedala aktarmak için en iyi seçim bu tür gidonlar olacaktır. Bunların düz gidonlara göre daha fazla sürüş ve tutuş pozisyon olanağı sağladıklarını da söyleyebiliriz.

Düz gidonlar ise daha dik ve rahat bir sürüş pozisyonu sağlar. Bu sayede yol üzerindeki potansiyel tehlikelerin görülmesi daha kolaydır. Dik bir pozisyonla ellerinizde, bileklerinizde ve omuzlarınızdaki gerilmeler de azalacak. Daha kolay bir sürüş sağlamak için düz gidonları tercih edebilirsiniz. Kron XC 75 bisikleti de dik sürüş sağlayan bisiklet modellerinden biridir ancak dağ bisikleti olduğundan günlük kullanıma uygun değildir. 

Kron Bisiklet Fiyatları Ne Kadardır?

Kron, her alanda kullanıma uygun farklı modellerle bisiklet ihtiyacınızı karşılıyor. Uzun yollar için tasarlanmış konforlu, ağırlık bakımından taşımaya elverişli hafif ve dingil mesafesi içeren yapılarıyla Kron TX 100 tercih edilebilir. Mekanik disk fren sistemiyle profesyonel şehir bisikleti, 21 viteslidir. 14,6 kilogram ağırlığındaki bisiklet, uzun yol almak için kullanılabilir. 

Uzun yolda kullanılmak üzere alınan bisikletlerin pedalları ile bagaj arasındaki mesafesinin de ideal olması gerekiyor. Çünkü bagaja çadırınızı, çantanızı attığınızda bu pedal kullanmanıza engel olabilir. Bu bisikletler de bu tür durumlar göz önüne alınarak tasarlanıyor. Kron bisiklet fiyatları kadro materyaline, yükleme kapasitelerine, aksesuarlarına ve kullanım alanlarına uygunluğuna göre farklılık gösteriyor. Örneğin dağ bisikletlerinin ağırlıkları fazla olduğundan ve daha maliyetli bisikletler olduklarından yol bisikletlerine göre daha yüksek fiyatları vardır. Kron bisiklet modellerinin hepsi birbirinden farklı şekilde üretiliyor.

Bu modellerden biri olan Kron TX 150 modelinin de Kron TX 100 modeline göre daha yüksek ücretli olduğunu söyleyebiliriz. İkisi arasındaki göze çarpan en büyük fark ise vites özelliği oluyor. 150 modelinde 24 vites bulunurken 100 modelinde 21 vites bulunuyor. Bu tür faktörler de fiyatı etkiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kron

1003 ürün listeleniyor
Telefon
Spor Outdoor
Kozmetik Kişisel Bakım
Anne / Bebek / Oyuncak
Yapı Market / Bahçe / Oto
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar