Kürek

Kondisyon aletleri arasında yer alan ve bir zamanlar koşu bandı ve kondisyon bisikleti kadar popüler olmayan kürek çekme aleti, şimdilerde ise spor salonlarının baş köşelerinde yer alıyor. Son zamanlarda sadece kürek çekme aletlerine adanan butik spor salonlarını bulabilmeniz bile mümkün oluyor. Kondisyon küreği olarak da adlandırılan kürek çekme aleti, adından da anlaşılabileceği üzere “kürek çekme” aktivitesine dayanan özel bir spor aleti olarak dikkat çekiyor. Kondisyon küreğinin çalışma mekaniklerine baktığınız zaman karşınıza temel bir kural çıkıyor. Kürek çekme spor aleti kaslarınızın tamamını çalıştırabiliyor. Kendi ihtiyaçlarınıza uygun bir kürek çekme aleti ile fitness egzersizi yaptığınız zaman vücudunuzun tamamını çalıştırmak durumunda kalıyorsunuz.

Kürek çekerken üst ve alt gövde kısımlarınız ile birlikte senkronize bir şekilde hareket etme durumunda kaldığınızdan dolayı son derece yararlı ve sağlam bir egzersiz rutini yapmış oluyorsunuz. Aynı zamanda bol bol terleyerek fazla kalorilerinizi de harcayabilirsiniz. Kürek çekme aleti kullanırken herhangi bir şekilde “hile ypama” lüksünüz de bulunmuyor. Kol ya da bacaklarınızdan herhangi birini kullanmayı bıraktığınız zaman aleti kullanamaz hale geliyorsunuz.

Omurga, dikleştirme, kol ve bacak kaslarını güçlendirme, kalori yaktırma ve daha pek çok farklı yararı olan kürek çekme aleti sayesinde sizler de avantajlı duruma geçerek daha sağlıklı bir hayata geçiş yapabilirsiniz. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin de en sık tercih ettiği spor aletleri arasında yer alan kürek çekme aletleri sayesinde daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. 

Kürek Çekme Aleti Nasıl Kullanılır?

Kürek çekme aletini kullanmaya başlamadan önce doğru şekilde üzerine yerleştiğinizden emin olmalısınız. İlk etapta alete oturduğunuz zaman ayaklarınızı aletin ayak ucunda yer alan kemerlere yerleştirmelisiniz. Bu durum hareket ettiğiniz anlarda ayaklarınızın kaymasını ve kendinizi yaralamanızı önleyebilecek bir durumdur.

Ardından alet üzerindeki başlangıç pozisyonunuzu doğru şekilde almış olduğunuzdan emin olmalısınız. Dizlerinizi kırdıktan sonra vücudunuz makinenin önündeki tutacağa ulaşana kadar kendinizi öne çekmelisiniz. Bu esnada tutacaklara sıkı bir şekilde tutunmalısınız. Tutunabilmek için iki elinizi de kullanmalısınız.

Sırtınız kullanım esnasında her zaman dik ve düz olmalıdır. Kendinizi ayaklarınızdan geriye doğru iterek bacaklarınızı esnetmeyi deneyebilirsiniz. Diğer yandan ise mutlaka tutacağı kendinize doğru çekmelisiniz. Bu hareketi yaptığınız esnada en fazla dikkat etmeniz gereken detay ise, tek seferde vücudunuzun tamamına asla yüklenmemeniz gerektiğidir. Eğer vücudunuza tek seferde yüklenirseniz, her bir kasınıza aynı anda aşırı yük bindirmiş olursunuz. Bu durum ciddi kas zedelenmelerinin ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Kürek Çekme Aleti Kullanımının İpuçları

Önce ayaklarınızdan başlayarak makinenin itiş ve çekiş gücünü sırasıyla önce alt bacaklarınıza sonra üst bacaklarınıza vermelisiniz. Daha sonra gücü üst gövdenize ve son olarak da kol kaslarınıza dağıtabilirsiniz. Hareketi tekrar etmek için dizlerinizi 45 derecelik açıya gelecek şekilde geri götürmeniz ve geri getirmeniz yeterlidir. Her hareketi tek tek sonuna kadar, düzgün şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız. Yarıda bırakılan hareketler olduğu zaman kaslarınızın istediğiniz ölçüde çalışmasını engelleyebilirsiniz. Kürek çekme aletini kullanmadan önce diğer tüm spor aletlerinde olduğu gibi vücudunuzu iyi bir şekilde esnetmeli ve ısınmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Kürek çekme spor aleti fiyatları arasında karşılaştırma yaparak sizler de ihtiyaçlarınıza uygun olan aletlere sahip olabilirsiniz. Kürek çekme aletlerinin fiyatları seçeceğiniz ürünün marka, model ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Diğer spor aletleriyle birlikte kullandığınız zaman başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz kürek çekme aleti sayesinde daha sağlıklı bir hayata adım atabilir ve daha enerjik bir hayat yaşamaya başlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kürek Çekme Spor Aleti Fiyatları

35 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 35 / 35 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?