Oldukça çeşitli ve geniş kullanım alanına sahip olan lazer etiketleri, yapılan işin sistemli ve düzenli hale getirilmesine yardımcı oluyor. Üretim, satış, pazarlama, imalat gibi farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilen etiketler, ürünler ile ilgili önemli olan bilgileri ve ikazları içermesi sebebi ile gerekli materyaller arasında yer alıyor. Tabaka şeklinde üretilen modeller, farklı ve ihtiyaca göre amaçlar için kullanılabildiği gibi genellikle fotokopi makinelerinde ya da masaüstü yazıcılarında baskı almak için manuel olarak kullanılıyor.

Lazer Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Çeşitli endüstriyel alanlarda kolaylıkla kullanım sağlayan lazer teknolojisi ve lazer etiket modelleri, gıda malzemelerinde de oldukça yaygınlaşıyor. Ürünlerin malzemelerinin markalanması için kullanılan etiketler, organik sebze ve meyvelerin etiketlenmesi sürecinde tercih ediliyor. Gıda sektöründe etiketlerin üzerinde genelde ürünün adı, kod numarası, yetiştirildiği bölge gibi bilgiler yer alıyor. İsteğe göre özel ihtiyaçlar için de kullanılabilen lazer etiketleri; kargo, posta gibi sevkiyat yapan firmalar için de önemli ölçüde kolaylık sağlıyor. Bu sayede, adres ve gönderi bilgilerinin yazılması konusunda rahatlık mümkün oluyor. 

Lazer Etiketleri Nasıl Olmalıdır?

Üretilen lazer etiketlerinin kaliteli malzemeden olması, sorunsuz bir kullanım için önemli bir kriter olarak karşınıza çıkıyor. Bu anlamda; sıcaklık, nem, kimyasallar, UV ışınları gibi etkilere karşı malzemenin dayanıklı olması gereklilik gösteriyor. Bunun yanı sıra kullanılan malzemenin yüzeyinin elektriğe duyarlı olması, okunaklılık kalitesinin maksimum performans sergilemesine imkan sunuyor. Ayrıca; lazer etiket modellerinin kesim, laminasyon, sevk, kullanım basamakları için düşük nem içeriğine sahip olması performansın yükseltilmesinde etkili oluyor.

Lazer Etiketlerinin Kullanılmasının Avantajları Nelerdir?

Plastik etiketleme sistemine göre daha fazla bilgi girişinin yapılmasına olanak tanıyan lazer etiketleri, ambalaj ve etiketleme maliyetlerinin düşürülmesine katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra lazer etiketleme, plastik malzeme kullanılmasını azaltan çevre dostu yapısı ile ilgi görüyor. Gıda sektöründe ise ürünün kalitesinde ya da tadında herhangi bir değişiklik yapmadığı için avantaj sağlıyor. Etiketler, uzun süre dayanıklılığını koruması ve maksimum performans göstermesi sebebiyle de beğeni topluyor. Lazer etiket malzemesi üretilirken, dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Bu şekilde, yazıcının üreteceği sıcaklığa dayanıklı olan etiketler, kolaylıkla kullanılabiliyor.

Lazer Etiket Modelleri Nasıl Kullanılır?

Kendinden yapışkanlı etiketlerin son tasarımı olarak yaygınlaşan lazer etiket modelleri, A4 formunun yanı sıra çeşitli şekil ve ölçülerde istek ve ihtiyaca uyun olarak rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Oldukça pratik yapıya sahip olan ürünler, sıcaklığa ve neme dayanıklı olan tasarımları sayesinde uzun süre sorunsuz kullanım imkanı sunuyor. Kağıt hamurunun yanı sıra etiketin altında yer alan yapışkan yüzeyin korunmasını sağlayan bölümün de kaliteli olması sayesinde, lazer etiketlerin makineden hatasız ve sorunsuz bir şekilde çıkması mümkün oluyor. Bu şekilde, etiketlerin yazıcı cihaz içinde sıkışması ya da katlanarak baskı işleminin yapılması gibi problemlerin önüne geçilmesi için gerekli zemin hazırlanıyor. 

Lazer Etiket Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Çok geniş alanda istek ve ihtiyaca uygun olarak kullanım sağlayan lazer etiket modellerinin fiyatları, kullanım alanları, ölçü ve modellerine göre farklılık gösterebiliyor. Genelde 100 adet lazer etiketi içeren paketler şeklinde satışa sunulan ürünler, avantajlı fiyat alternatifleri ile ön plana çıkıyor. Neme ve nemli ortamlara karşı dayanıklı olan tasarımları sayesinde uzun süre kullanılabilen modeller, oldukça uygun fiyatlarla temin edilebiliyor.

Siz de ihtiyacınıza uygun olan alanlarda lazer etiketlerinin pratik ve çevre dostu yapılarından faydalanmak istiyorsanız, isteğinize göre lazer etiket modellerini Hepsiburada.com üzerinden kolay bir şekilde temin edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Lazer Etiketleri

609 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tanex
  2. Kraf
  3. Multiofis
  4. Dymo
  5. Smart Label
  6. New Print
  7. Atom
  8. Ekstrafix
  9. Bafix
  10. Bigpoint
  11. Extrafix
  12. Avery
  13. Ark
  14. Maped
  15. Daxi
  16. Dereli Matbaa
  17. Dilekofis
  18. HP
  19. Karin
  20. Krmsl
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/80147044/15389/80147049
Başa dön