Logitech, 1981 yılında İsviçre merkezli olarak kurulan ve bilgisayarlar için mouse üretimi yaparak sektöre adım atan dijital dünyanın önemli markalarından birisidir. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak sektörün ihtiyaçları doğrultusunda bilgisayar ve diğer elektronik cihazlar için mouse haricinde diğer çevre birimleri üretimine de başlayan marka, üretimini yaptığı bu ürünlerini dünyanın birçok ülkesinde pazarlamaktadır. Logitech’in en önemli ürünlerinin başında da Logitech Speaker Hoparlör modelleri gelmektedir.

Logitech Speaker Hoparlörler, sese önem veren kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek kaliteli çözümler sunmaktadır. Ses sistemleri denilince akla ilk gelen markalardan birisi olan Logitech, çeşitli kullanım amaçlarıyla üretmiş olduğu birçok modeli ile göze çarpıyor.

Logitech Speaker Hoparlör Nasıl Seçilir?

Speaker hoparlör seçerken dikkat edilmesi gereken hususların başında ürünü hangi amaçla kullanacağınız gelebilir. İster film izleyin isterseniz müzik dinleyin, kaliteli bir ses siteminiz yoksa alacağınız keyif oldukça düşük olabilir. Film izlerken sesleri evinizin rahatlığında, sinema kalitesinde duymak çok keyifli olabilir. Aynı şekilde müzik dinlerken de müziği tüm ayrıntılarıyla dinleyebilmenin de keyfi bir başka olacaktır. Tabi ki oyun meraklıları için de iyi bir ses sistemi eşliğinde oyun oynamak keyif verici olur. Oyundaki tüm efektleri, bazen çatışma seslerini, bazen de online oyunlarda diğer oyuncuların ayak seslerini duyabilmek önemli ve oyunun can alıcı noktalarından olabilir. Seçeceğiniz hoparlör çeşitleri, özellikleri bakımından kullanım amacınıza ve ortama uyumlu olmalıdır. Kullanmak istediğiniz mekanın büyüklüğü nasıl bir hoparlör seçmeniz gerektiği konusunda size fikir verebilir. Oldukça büyük salon tipi mekanlar için 7+1 veya 5+1 ses sistemi tercih edebilirsiniz. Daha küçük mekanlarınız için yine 7+1, 5+1 ses sistemleri tercihinizin yanında 2+1 ses sistemi tercihi de ideal olabilir. Daha da düşük boyutlarda mekanlarınız için tercihiniz 1+1 veya tekli hoparlör şeklinde de olabilir. Kısacası her boyuttaki mekan için Logitech Speaker Hoparlör modellerinden birisini sipariş ederek keyifli anlar yaşamaya başlayabilirsiniz.

Logitech Speaker Hoparlör Çeşitleri Nelerdir?

Keyifli vakit geçirmek isteyen kişiler bazen bunu tek başlarına değil de arkadaşlarıyla birlikte büyük bir mekanda yapmak isteyebilirler. Bu durumda oldukça geniş bir alanda sevdikleriyle beraber yapılacak keyifli aktiviteler için kaliteli bir ses sistemi olmazsa olmazlardandır. Sevdiklerinizle beraber izleyeceğiniz bir film için ufak bir hoparlör yeterli olmayacaktır. Aynı şekilde beraber dans edip eğlenmek için çalınan müziğin mekanın her noktasından gümbür gümbür duyulabilmesi gerekir. Logitech Speaker hoparlör çeşitleriarasında 7+1 veya 5+1 ses sistemi büyük mekanlarda ses çözümleri için ideal olabilmektedir. Daha küçük mekanlar için 5+1 ve 7+1 ses sitemleri de tercih edilebilir ancak 2+1 ses sistemi de küçük mekanlar için yeterli gelebilir. Daha küçük masaüstü kullanım ve taşınabilir hoparlör çözümleri için 1+1 ses sistemi veya tek hoparlör tercihiniz uygun olabilir. Logitech hoparlör çeşitleri, her ihtiyacınız için farklı çözümler sunar.

Logitech Speaker Hoparlör Fiyatları

Logitech tarafından her ihtiyacınız düşünülerek üretilmiş hoparlör modelleri arasından bütçenize ve kullanım amacınıza uygun olarak seçim yapabilirsiniz. Kaliteli modeller arasından seçeceğiniz ürünün özelliğine göre fiyatı değişkenlik gösterebilir. Masaüstü bilgisayar ya da dizüstü bilgisayar kullanan ve sadece bilgisayarlarından gelen sesleri duymak isteyenler için düşük bütçeli bir hoparlör tercihi uygun olabilir. Ancak bütçe konusunda sıkıntınız yoksa ve daha kaliteli ses almak istiyorsanız, bilgisayar haricinde TV ve diğer akıllı cihazlarla uyumlu ses sitemleri de tercihlerinizin arasına girebilir. Hemen Logitech Speaker Hoparlör fiyatları arasından bütçenize uygun olanı seçip sipariş vererek mükemmel sesin keyfine varabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Logitech Speaker ve Hoparlör Fiyatları

49 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 36 / 49 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Frekans AralığıFrekans, sesin saniyedeki titreşim sayısını ifade eder. Birimi Hertz'dir. İnsan kulağının duyabildiği frekans aralığı ise 20 Hz. ile 20.000 Hz. arasındadır. Bu değer 20.000 Hz. üzeri olursa bu seslere ultrason denir; 20 Hz. altında kalırsa infrason denir. Ultrason ve infrason sesler insan kulağının duyamayacağı seslerdir. Ultrason sesleri yalnızca köpek, yunus balığı gibi bazı hayvanlar duyabilir. 20 Hertz'e yakın olan sesler bass sesler, 20.000 Hertz'e yakın sesler ise tiz sesler olarak ifade edilir. İnsan kulağının duyabildiği frekans aralığındaki bass ve tiz sesleri teknik olarak tek bir hoparlör veremez. Bu nedenle en iyi frekans aralıklarını elde edebilmek için subwoofer, tweeter ve amplifikatör birlikte kullanılır. Subwooferler en düşük frekans aralığındaki sesleri verir, tweeterler ise en yüksek frekans aralığındaki sesleri verir. Wooferler, frekans aralığındaki bass sesleri veren bir hoparlör çeşididir. Bu hoparlör yalnızca düşük frekanstaki sesleri ve kalın, güçlü bass sesleri verir. Tiz sesleri sağlayamaz. Subwooferlar ise wooferlerin sağlayamadığı bu tiz sesleri verirler. Arabalarda kullanılan ses sistemlerinde subwooferler tek olarak kullanılabilirken diğer ses sistemlerinde subwoofer kutularında küçük amplifikatör bulunur. 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 gibi ses sistemlerinde çoğunlukla dahili bir amplifikatör yer alır. İnsan kulağının duyduğu frekans aralığının dB olarak karşılığı 0-120 dB aralığıdır. 0-60 dB arası sesler insan kulağını rahatsız etmezken 60-120 dB arası sesler düzensiz frekanslı seslerdir ve gürültü olarak adlandırılır. 60-120 dB aralığındaki sese uzun süre maruz kalmak işitme sorunlarına da yol açar. Plastik, keçe, yün, pamuk gibi yumuşak maddeler sesi az iletir. Bu nedenle yalıtım maddesi olarak kullanılırlar. Kulaklık yapımında da kulak sağlığı ve sesin kalitesi için genellikle bu maddeler kullanılır. Kaliteli bir hoparlör seçiminde de desibel, Hertz, yalıtım gibi özelliklere dikkat etmek gerekir.
Detaylar
Kulaklık Sürücü BirimiKulaklık sürücü birimi, elektrik sinyallerini ses dalgalarına çeviren sistemin genel adıdır. Bobin, mıknatıs ve diyafram parçalarından oluşan sürücü ünitesi, kulaklıkta ses iletimini gerçekleştirir. Bir kulaklığı oluşturan ünite parçaları ne kadar kaliteli olursa ortaya çıkan sesin detayları da o derece kaliteli olur. Sürücülerin marka ve modellere bağlı olarak sayısı ve boyutları farklılık gösterebilir. Klasik kulak içi kulaklıklar 8-15 mm arasında sürücüleri kullanırken, kafa üzerine takılan daha büyük kulaklıklarda 40 mm çapındaki sürücüler yer alır. Teknolojinin sürekli olarak kendisini güncellemesiyle, kullanılan sürücülerin kalite ve performansının da arttığı söylenebilir. Çapı büyüyen kulaklıklarda bass ve tiz sesler daha net ve anlaşılır hale gelir. Kulaklıklarda yer alan sürücü türleri kulaklıkların tüm özelliklerinde belirleyici özellikler taşır. Basit düzeyde müzik dinlemek ya da film izlemek için alınan kulaklıklar tek sürücülüdür. Profesyonel olarak üretilen oyuncu ve DJ kulaklıkları gibi ürünlerde ise çoklu sürücüler kullanılır. Sürücülerin kulaklıklara kattığı özellikler ve artılar, aynı zamanda ürünlerin fiyatlarının artması anlamını taşır. Yani bir ürün sürücü kaynaklı olarak ne kadar iyi ses deneyimi yaşatırsa fiyatı aynı oranda artış gösterir. Kulaklıkların ses aktarımında kilit noktadaki sürücüler çeşitli tiplere sahiptir. Elektrostatik, hareketli gibi türleri olan sürücüler, yer aldıkları kulaklıklara farklı özellikler ekler. Hareketli veya dinamik olarak bilinen sürücüler, günümüzde en yaygın olarak tercih edilen sistemlerdir. Ters mıknatıslama etkisiyle oluşan hava basıncını sese dönüştürür. Sürücü çeşitlerinin en ileri seviyede olanı kemik iletimi tipi sürücülerdir. Bu sürücü türü, kulak içi ya da kulak üzerinde kullanılan kulaklıklardan farklıdır. Bu sistem, ses dalgalarının kemikler yardımıyla, kulak zarına temas etmeden iç kulağa aktarımı esasına dayanır. Oldukça yeni bir sistem olan bu sürücü tipi aynı zamanda en dar kullanım alanına sahiptir.
Detaylar