Lotto, İtalyan şıklığı ve zarafetini yansıtan bir spor giyim markası olarak 1973 yılında İtalya'da kurulmuştur. Tenis ayakkabısı ile üretim hayatına başlayan Lotto, ayakkabı üretimine basketbol ayakkabısı ve futbol kramponları üretimi ile devam etmiştir. Günümüzde spor ayakkabı üretiminin yanında spor giysileri, iş güvenliği ayakkabıları ve spor malzemeleri üretimi yapan dünyaca ünlü bir markadır.

Lotto, ürün tasarımları ve geliştirmelerini profesyonel ve günlük kullanıma göre ayırır. Bu doğrultuda profesyonel ürünler, günlük ürünler ve iş kıyafetlerine özel kurulan laboratuvarlarda kullanıcılar için en iyi ürünleri elde etmeyi amaçlar. Lotto, oluşturduğu bu laboratuvarlarda spor malzemeleri, kıyafetler ve ayakkabılar için birçok teknolojik yeniliğe de imza atmıştır. 

Lotto firmasının müşteriler arasında en bilinen ürünleri, kuşkusuz ayakkabılardır. Satışa sunulan Lotto ayakkabılar, estetik görünüşe sahip  80'li ve 90'lı yıllara ait ayakkabı tasarımları ile yenilikçi tasarımları birleştirmiştir. Gerek profesyonel sporlar için üretilen ayakkabılar gerekse günlük kullanım için üretilen ayakkabılarda teknolojik yenilikler göz önünde tutulup, kullanıcıların istekleri ile ihtiyaçlarına uygun üretilir. Daha konforlu ve sağlıklı bir kullanım için ayakkabılarda uygulanan bazı özellikler ön plana çıkar.

 • Fas (ayak kemeri desteği):  Tabanın ortasın bulunan ve ayak burkulmalarını önleyici, elastikiyet sağlayan taban kemeridir.
 •  LL40 : Aşınmaya  karşı yüksek bir direnç sağlayan, hareket hâlinde uzun süreli performans sağlayan ön taban teknolojisidir. 
 • Reaktif Jel: Tabanda maruz kalınan darbe şiddetini dağıtan, yoğunluklu taban sistemidir.

Lotto, sportif rahatlık ve İtalyan şıklığını giyim ürünlerinde de gösterir.  Yapılan sporlara uygun mont, yağmurluk, tayt ve şort gibi ürünler için kullanılan yenilikler, günlük olarak kullanılan t-shirt, sweatshirt, eşofman gibi ürünlerde de uygulanır. Böylece kullanıcılar, sahip oldukları ürünlerde profesyonel sporcuların yaşadığı özgürlük ve rahatlık hissiyle kıyafetlerini kullanırlar. Lotto, tıpkı ayakkabılarda olduğu gibi kullanıcıların ihtiyaç duyduğu uygun tasarımları ve teknolojik yenilikleri, giysilere de uygulamaktadır.

 • Deep Dry Teknolojisi: Mont, yağmurluk ve eşofmanlarda kullanılan ürün yüzeyinin üstün hava geçirgenliği sağlar. Kıyafetlerde ter ve koku oluşumunun önüne geçer.
 • Dull Strech Teknolojisi: Spor sırasında hareket ve esneklik sağlayan kumaş türüdür. Vücudu mükemmel şekilde sararak uygun efor sağlamaya destek olur.

Lotto, spor ayakkabıları ve spor kıyafetleri üretimi ile birlikte iş güvenliği ayakkabıları ve farklı sporlara özel malzeme üretimi de gerçekleştirir. Spor malzemeleri alanında öncülük ettiği futbol topları ve eldivenleri için özel dikiş ve kumaş tasarımları gerçekleştirir. Futbol eldivenleri için geliştirilen German Latex kumaşlar ile yüzey tutuculuğu yüksek ve dayanıklı ürünler tasarlanır. Futbol toplarının üretiminde kullanılan Penetrasyon baskı sayesinde toplarda aşınma direnci sağlanır. Böylece farklı zeminlerde uzun süreli kullanım elde edilir. 

Özellikle iş ayakkabısı üretimi için kurulan laboratuvarda pek çok teknolojik yeni sistem elde edilmiştir. Geliştirilen Metal Free ve Fly Cap, HRO kauçuk taban ve Teflon gibi teknolojileri iş ayakkabılarında kişilere daha rahat giyilebilir ve daha konforlu ürünler sunulmaktadır.

 • Metal Free İş ayakkabılarında kullanılan metal burunlar yerine, tabanda ve burunda sert kompozit malzeme kullanılır. Bu sayede metal korumasından daha güçlü ve metale göre daha fazla hareket imkanı sunan ürünler tasarlanır.
 • Fly Cap: Kompozit malzemeden üretilen malzeme ile suya, aside, kimyasal madde geçirgenliğine dayanıklılık sağlar. Termal ve elektrik yalıtımı ile koruma sağlar.
 • HRO Taban:  Temas ve aşınmadan dolayı ısıya karşı büyük direnç sağlar. Taban ısısının ayakkabı içine yansımasına engel olur.

Lotto, kullanıcılara sunduğu tüm bu teknolojik özelliklerle üretilen ürünler ile daha rahat ve konforlu bir yaşama ulaşmanızı hedefler.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Lotto

2.416 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Cinsiyet
 5. Beden A-Z
 6. Renk
 7. Satıcı A-Z
 8. Kelime Filtresi
Başa dön