İyi bir ayakkabının kişiye sağladığı kolaylıklar çok fazladır. Ayağı korur, rahat ettirir. Sağlamlığı, konforuyla kullanıcıyı yormaz ve güven verir. Outdoor sporlar için tasarlanmış bir ayakkabıdan ise beklentiler bunlardan çok daha fazlasıdır. Yapılan spor türüne yüzde yüz uyum sağlamalı, normal bir ayakkabıdan kat kat daha sağlam olmalıdır. Outdoor sporlar doğada yapılan ve ortam şartları değişebilen sporlardır. Dağcılık, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı, buzul tırmanışı, yamaç paraşütü, rüzgar sörfü, su altı dalıcılığı ve mağara dalıcılığı gibi daha bir çok çeşidi bulunur. Tüm bu cesaret isteyen sporlar için özel outdoor ayakkabıların kullanılması spor yaparken oluşabilecek tehlikeleri azaltır ve kişiye daha iyi bir performans gösterebilmesi için destek olur.

Lumberjack Outdoor Ayakkabı

Lumberjack outdoor ayakkabılar kalitesi ve sağlamlığı ile garantilidir. Outdoor sporlar için özel tasarlanmış çeşitli taban özelliklerine sahiptir. Kullanıcının konforu ve güveni için çeşitli şekillerde dizayn edilmiştir. Dış yüzeyleri doğa koşullarına karşı koyabilecek dirençte malzemelerden üretilmiştir.

Özellikle dağ tırmanışı, kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü ve doğa bisikletçiliği gibi sporlar için uygun modeller ile uzun ömürlü bir konfor sağlanır. Su geçirmezliği, rahat ve sağlamlığının yanı sıra toprak, kayan taş yüzeyler, buz tutmuş, karlı ve ıslak yüzeylere karşı üstün kavrama gücüyle kayma, düşme olasılığını en aza indirir. Böylece yaptığınız sporun tadını doyasıya çıkarırsınız.

Doğayla iç içe olmak ve doğa sporları yapmak, insanı hem ruhsal olarak hem de fiziksel olarak dengeler. Doğa sporları vücudu çevikleştirir ve birçok hastalıktan korur. Aynı zamanda duyu organlarının daha iyi kullanılmasını sağlar. Kişiye özbilinç ve disiplin kazandırır. Ancak doğadaki zorluklarla mücadele etmek kolay değildir. Ayaklarınızı bu mücadelenin yükünü hafifletecek ve daha kolay hale getirecek uygun outdoor ayakkabılarla güvene almalısınız. Doğa ile uyum içinde renk seçimleri ve modelleriyle doğa sporculuğu için özel kreasyonlar üreten Lumberjack; sarı, hardal, yeşil, siyah, kahverengi tonlarını outdoor modellerinde ağırlıklı olarak kullanmıştır. Bunun yanısıra canlı renklere de yer vermiştir. Ayakkabılarda kullanılan sağlam malzemeler onları güvenli ve uzun ömürlü kılarken dış görünüşü de doğa sporları için uygun, modern ve göz alıcıdır.

Outdoor ayakkabı alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Örneğin seçtiğiniz ayakkabının büyüklüğü normalde kullandığınız ayakkabı numarasından büyük olmalıdır. Uzun süren doğa aktiviteleri esnasında ayaklar çoğu zaman şişer. Şişen ayaklar gün boyunca ayakkabı içinde rahatsızlık verir. Bu durum ayakkabının iç astarında yırtılmaya da yol açabilir. Ayakkabının dönüş yolunda can yakmaması ve konfor vermeye devam etmesi için en az bir ya da bir buçuk numara büyük outdoor ayakkabı seçmek daha mantıklıdır. Kış ayları için soğuktan koruyan ve su geçirmez, ağır modeller mevcuttur. Yaz ayları için ise nefes alan ve ayağı terletmeyen yaz ayına uygun outdoor ayakkabılar tercih edilmesi uygundur.

Ayakkabınızın tabanının hangi zeminlere karşı kaymazlık özelliği taşıdığına dikkat edin. Doğada kullanılacağı için modelin mutlaka su geçirmezlik özelliği olması gerekir. Ayrıca ayakkabınızı kullandıktan sonra temizlemek de çok önemlidir. Spor sonrası temizlenmeyen outdoor ayakkabılar çabuk yıpranır. Koku ve küf oluşabilir. Ayakkabının dış yüzeyinde çatlamalar olabilir. Bunlara sebebiyet vermemek için ayakkabınızın bakımına özen göstermelisiniz. Islanan ayakkabılarınızı oda sıcaklığında kurutmalı kuruturken bağcıklarını ve tabanını çıkarabiliyorsanız çıkarmalısınız. Ayakkabı üzerinde oluşan çamur ya da toz gibi kirleri kurumadan, üzerinden zaman geçmeden gün sonunda temizlemelisiniz. Böylece ayakkabınızın ömrünü uzatmış olursunuz. Lumberjack outdoor ayakkabılar ile outdoor sporların tadını çıkarıp profesyonelleşirken kendinizi özgür, rahat ve güvende hissedeceksiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Lumberjack Outdoor Ayakkabı Modelleri

.
Marka
Bot
Trekking Ayakkabısı
Günlük Ayakkabı
Koşu Ayakkabısı
Yürüyüş Ayakkabısı
Sandalet
Hiking Ayakkabısı
Erkek
Kadın
Erkek Çocuk
Kız Çocuk
.
Ürün Tipi
Toplam 24 / 147 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22006250/22003663/lumberjack