Luxy Bio, herkesin hayalindeki cilde sahip olabilmesi için cilt bakım ürünleri geliştiren, insana ve doğaya saygılı bir Türk kozmetik markasıdır. 2015 yılında kurulan Luxy Bio, insanların kozmetik ürünlerinin yapımında kullanılan kimyasal ve katkı maddelerinden duyduğu rahatsızlık ve kendileri için doğru ürünleri kolayca bulamama sıkıntısından yola çıkmış, doğadan gelen ham maddelerle doğru kozmetik ürünlerini sunabilmek için çalışmalara başlamıştır. Bitkiler ve kullanım alanları üzerine kapsamlı bir araştırmanın ardından, bu bitkileri cilde uyumlu hale getirebilmek için laboratuar analizleri yapılır ve Luxy Bio'nun ilk ürünleri bu şekilde ortaya çıkar.

Luxy Bio ürünleri,

 • Bahçe hasatı ile elde edilen doğal ham maddelerden imal edilir.
 • Kimyasal ve katkı maddeleri içermez.
 • Hipoalerjenik özelliktedir.
 • Pratik ve kullanışlı olup cilt bakımınızı kolaylaştırır.
 • Hayvanlar üzerinde test edilmez.
 • Yüksek kalite standartlarına uygun üretilir. GMP ve ISO 9001:2008 kalite sertifikalarına sahiptir.
 • Doğa dostu malzemeler kullanılarak ambajlanır.
 • %100 Türk sermayeli bir firma tarafından üretilmektedir.

Luxy Bio kozmetik ürünlerinin ham maddeleri, dünyanın farklı noktalarından getirilen sağ yağlar, doğal bitki özleri ve vitaminlerden elde edilir. Bakır imbiklerde kaynatılan bitkilerin yağ ve suyu damıtma adı verilen yüzyıllardır kullanılan geleneksel bir usülle çıkarılır. Gül suyu ve gül yağı için damask gülü olarak da adlandırılan Isparta gülü, ciltte peeling etkisi yapan lavanta sabunu için Fransa'nın Provence tarlalarından gelen lavanta ve tohumlardan elde edilen bitkisel yağlar; cilde hızlı bir şekilde nüfus eden mineralleriyle jojoba yağı, aynısefa çiçeğinden damıtılan cildi yatıştırıcı aynısefa yağı, zeytinyağı, kuşburnu ve kayısı yağları, Luxy Bio'nun doğal içerikli formüllerinin yapı maddelerindendir. Luxy Bio markasının kozmetik ürünlerinde insan ya da doğa sağlığına zararlı hiçbir malzeme bulunmamaktadır. Ürünlerin formüllerinde petrol kökenli hiçbir malzeme, kimyasal, katkı maddesi ya da hayvansal maddeler kullanılmaz.

Cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamanın yanı sıra besleyici ve koruyucu özellikte olan Luxy Bio'nun doğal ürünleri olan sabunlar, bitki suları ve yağları hayalinizdeki cilde ulaşmanız için günlük arındırma, tazeleme ve nemlendirme sürecinin her adımında yanınızda olur. İdeal bir cilt için sabah ve akşam Luxy Bio'nun içinde gerçek gül yaprakları ve lavanta tohumları bulunan doğal sabunları ile yüzünüzü yıkayıp, gül ve lavanta suları ile tonikledikten sonra yine gül veya lavantadan elde edilen yağları ile nemlendirerek günlük temel bakım rutininizi gerçekleştirebilirsiniz. Yüzünüzün en hassas bölgesi olan göz çevrenizde oluşan stres, hava kirliliği ve zamanın olumsuz etkilerini silmek için yüz bakımınızın son dokunuşunu Luxy Bio göz serumu ile yapabilirsiniz. Luxy Bio markasının titiz çalışmaları sonucu hazırlanan tamamen doğal ve katkısız kozmetik ürünleri ile cildinize hakkettiği özeni göstererek günlük güzellik bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Geçmiş deneyimlerini doğa sevgisiyle birleştirerek, dünyanın çeşitli bölgelerindeki bahçelerden organik tarım ile hasat edilen doğal ham maddeleri kozmetik bakım ürünlerine dönüştüren Luxy Bio, ARGE çalışmalarından imalatına kadar üretiminin bütün süreçlerini şeffaf bir anlayışla yürütmektedir. İnsan ve doğa sağlığına uygun formüllerle üretilen her bir ürün fizik, kimya, mikrobiyoloji laboratuvarlarında uzman personellerce analiz edilmekte ve kalite yönetim sistemi şartlarına uygun halde son tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Kusursuz güzellikte ve sürdürülebilir nitelikteki doğadan ilham alan marka, doğadan aldıklarını ona geri kazandıracak bir anlayışla, ürün ve ambalajlarının içeriklerine özen göstermektedir. Geri dönüşümlü kağıt ve cam malzeme kullanılarak sade bir şekilde paketlenen ürünler markanın çevreye duyduğu hassasiyetin bir parçasıdır. İnsanlara doğanın iyileştirici gücünü kullanarak mutluluk vermeyi misyon edinen marka, doğallığından ve kalitesinden ödün vermeden büyüyerek dünyaya açılmayı hedeflemektedir.

Siz de Luxy Bio'nun doğanın baş döndürücü güzelliğini cildinize yansıtacak ürünleri ile tanışmak için şimdi Hepsiburada.com güvencesiyle sunulan Luxy Bio doğal sabun ve yağlarından dilediğinizi sepetinize ekleyebilirsiniz.

Luxy Bio

6 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Satıcı
BAŞA DÖN