Giyim sektöründeki gelişmeyle çeşitlilik arttığı için birçok farklı model, tasarım ve desende dış giyim ürününe ulaşmak kolaylaşmıştır. Bu ürün çeşitliliğinde en çok tercih edilen modası geçmeyen dış giyim ürünlerinden biri kamuflaj desenli montlardır. Kamuflaj mont askeri amaçla kullanımının dışında zaman içinde günlük giyimin de önemli parçalarındandır. Özellikle kış mevsiminde soğuk havalardan korunmak için kullanılan kamuflaj montlar trendleri takip eden ve spor giyimden hoşlanan kişiler için vazgeçilmez ürünlerdir. Kamuflaj montlar kullanım amacına, mevsime göre geçmişten günümüze birçok farklı çeşitte üretilir. Bahar aylarında mevsimlik ve daha ince yapıda ürünler tercih ediliyor. Kış aylarında ise öncelik soğuk havalardan koruyan sıcak tutan ürünlere verilir. Kamuflaj mont çeşitleri hem havalı bir tarza ulaşıp hem de rahat hareket etmenizi basitleştiriyor. Birden fazla kombin yapabilme avantajıyla sokak stilinin de önemli öğelerinden biridir. Düz renkler, sade kıyafetler veya klasik bir pantolonla bile havalı şık bir görünüme ulaşmak kamuflaj montlarla oldukça kolaydır. Aynı zamanda spor kıyafetler daha büyük botlarla da gayet güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Tüm bunlarla beraber tercihlerinizi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar da vardır. Yapacağınız iyi bir araştırmadan sonra birçok farklı alternatifiyle size uygun olan kamuflaj mont kadın, erkek veya çocuk modellerine ulaşabilirsiniz.

Kamuflaj Mont Modelleri

Gardıropların temel parçalarından biri olan montlar, birçok farklı model ve renk içeriğiyle geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Kamuflaj mont modelleri de eskimeyen modasıyla bu çeşitliliğin içinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle kamuflaj şişme mont erkek, kadın ve çocuklar için üretilen hem spor hem de şık modelleriyle kış sezonunda çok tercih ediliyor. Kamuflaj şişme mont modellerinde çeşitliliği ortaya çıkaran birçok etken vardır. Bunlardan biri ürünün üretiminde kullanılan ham maddedir. Montların içinde sıcak tutmaya yardımcı olacak tüy, elyaf ve yün gibi malzemeler kullanılmaktadır. Yapılarında kullanılan dolgu malzemelerine göre kamuflaj mont modellerini bu şekilde sıralayabiliriz.

Kaz Tüyü Kamuflaj Montlar

Kaz tüyü kamuflaj mont modelleri özellikle soğuk havalardan korunmak için en iyi seçeneklerden biridir. Kaz tüyü montlar sıcak tutma açısından başarılı bir performans sergilemelerinin yanında oldukça da hafif ağırlıklı ürünlerdir. Bu özellikleriyle hareket özgürlüğü ve kullanım konforu sağlarlar. Tüm olumlu özelliklerinin yanında sağlıklı, uzun ömürlü olması ve terlemeyi önlemesi ile de en çok tercih edilen kamuflaj mont modellerinden biri olmasını sağlar.

Elyaf Dolgulu Kamuflaj Montlar

Elyaf dolgulu kamuflaj mont modelleri de dış giyim ürünleri içinde önemli bir yer tutar. Sıcak tutması ve hafif yapısı, ürün çeşitliliği ve bakımının kolaylığıyla tercih edilen modellerden biridir. Daha ince yapılı mevsimlik ürünlerin üretiminde de elyaf malzemesi kullanılabilir.

Yün Dolgulu Kamuflaj Montlar

Yün dolgulu kamuflaj mont modelleri de kaz tüyünden yapılan ürünler gibi sert soğuk havalarda tercih edilecek sıcak tutan doğal yapılı ürünlerdendir. Kamuflaj mont modelleri ürünün markasına ve kullanım amacına göre birçok farklı kumaş özelliği sunar. Polyester, poliamid, kot, hakiki deri, suni deri ve rugan kumaş kamuflaj montlar daha çok ediliyor. Hakiki deri kumaştan üretilen kamuflaj montlar sıcak tutma açısından başarılı bir performans sergiler. Polyester, polyamid, kot kumaşlar ise mevsimlik ürünlerin üretiminde daha çok tercih edilebilir. Rugan kumaştan kamuflaj montlarsa görselliği önceleyen ve modayı yakından takip edenlerin daha çok tercih ettiği ürünlerdir.  Farklı kumaş alternatifleri içinde beğeninize ve ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Kamuflaj mont modelleri kullanım amaçlarına göre de şekillenir. Kamuflaj mont denilince akla ilk askeri kamuflaj montlar geliyor. Bu amaç dışında günlük hayatta da farklı renklerde kamuflaj montlar kullanılıyor. Kışın soğuk hava koşulları için tercih edilen montlar olduğu gibi bahar aylarındaysa daha ince montlar tercih edilebilir. Günlük kullanım dışında spor amaçlı üretilen mont modelleri de mevcuttur. Kışlık montlara göre daha ince ve hafif yapıda olan ürünler mevsimlik kamuflaj montlar daha çok mevsim geçişlerinde kullanılıyor. Özellikle yoğun yağışlı havalarda koruyucu yapısıyla su geçirmez kamuflaj montlar kullanıcılarına konfor sağlar. Termal ve kürklü kamuflaj montları da soğuk havalarda erkek ve kadın kullanıcılar öncelikli olarak seçiyorlar. Kayak sporlarıyla ilgilenenlerin çeşitli renklerde kamuflaj desenli kayak montları giydiklerini görüyoruz.

Kamuflaj Mont Çeşitleri

Kamuflaj montların üretiminde kullanılan ham madde ve kumaşlar, çeşitli kullanım amacıyla üretilen montlar herkesin kendi beğenisine göre bir model bulmasına olanak sağlar. Kamuflaj montlar tasarım özelliklerine göre de çeşitlenir.  Montun tasarımında tercih edilen detaylar, yaka detayları ve ürünün kalıplarına göre birçok farklı kamuflaj mont çeşitleri vardır. Kapşonlu, oversize, dar kesim, kısa, uzun, kolsuz, şişme kamuflaj montlar en popüler çeşitler arasında sıralanabilir.

Kamuflaj Mont Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dış giyimin önemli hale geldiği soğuk kış aylarında montlar da erkekler, kadınlar ve çocuklar için olmazsa olmaz parçalardan biri haline geliyor. Kışlık montlar arasında tasarımıyla da fazlaca ilgi gören kamuflaj montların belirli özellikleri vardır. Bu nedenle kamuflaj mont alırken nelere dikkat edilmeli sorusu da önem kazanır. Birçok farklı detaya sahip kamuflaj montlar arasında seçim yaparken öncelikle ürünün beden ölçülerini belirlemek gerekir. Bu nedenle doğru montu alabilmek için öncelikle vücudun tanınması gerekir. Vücudunuza uymayan bir kamuflaj montun içinde rahat hissetmeniz zordur. Kamuflaj mont alırken bir diğer önemli nokta ise ürünün gereksinimlerinizi karşılayacak düzeyde olmasıdır. Ürünü nerede ve hangi mevsimde giyeceğiniz önemlidir. Yağışlı bir bölgede ürünü giyecekseniz su geçirmez ve kapüşonlu bir model tercih etmeniz gerekir. Soğuk ve rüzgarlı bir mevsimde ürünü giyecekseniz termal, kürklü veya içi yünlü bir model sizi sıcak tutacaktır. Vücut tipiniz ve ürünü kullanacağınız mevsim ve yer dışında hangi amaçla kullanacağınız da önemlidir. Spor amaçlı alınacak olan bir mont için bakılacak en önemli özellik ürünün konforu ve hafif olmasıdır. Markalar her yıl trendlere göre kullanıcıları için birden fazla model tasarlar. Bu kadar fazla model içinde seçim yaparken dikkat edilecek önemli noktalardan bir diğeriyse ürünün kalitesidir. Ürünün dış kumaşının kalitesi ve yapısında kullanılan dolgu malzemesinin özelliklerini dikkate alarak seçim yapmak gerekir. 

Kamuflaj Mont Fiyatları

Kamuflaj mont fiyatları ürünün markası, yapımında kullanılan malzemenin kalitesi, kumaşı, kalınlığı, uzunluğu ve tasarımı gibi birçok etkene göre şekillenir. Mont üretiminde kullanılan dış kumaşın kalitesi ve iç malzemenin yapısı fiyatlarda belirleyici bir unsurdur. Kumaşı polyester olan bir montla deri detaylar barındıran bir montun fiyatının aynı olması beklenemez. Aynı zamanda iç malzemesi kaz tüyü olan bir mont tasarımıyla elyaf dolgu kullanılan mont tasarımı arasından da fiyat farklılığı görülür. Kullanılan malzemenin kalitesi montun konforunu, işlevselliğini ve soğuk hava koşullarına karşı dayanıklılığını etkiler. Buna bağlı olarak da ürün fiyatları artış gösterir. Bu noktada önemli olan montu seçerken giyeceğiniz ortamı ve kullanım amacımızı göz önünde bulundurmaktır. Kamuflaj mont fiyatlarını belirleyen önemli unsurlardan biri de ürünün markasıdır. Marka tercihine göre her bütçeye uygun kamuflaj mont erkek, kadın ve çocuk modeli bulunabiliyor. Ürünleri, tasarım ve fiyat açısından incelemek için Hepsiburada ile ilerleyebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
group-circle

Yalıspor

9,1
Satıcı puanı
9,1

179 değerlendirme

Satıcı puanı, Hepsiburada.com müşterileri tarafından verilen teslimat süresi, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre hesaplanmaktadır.

4B takipçi
1Bürün179 değerlendirme
Mağaza
Tüm ürünler
Satıcı profili
Banner
Banner