Mangal Aksesuarları

Her mevsimin en keyifli etkinlikleri arasında yer alan mangal; ailece, arkadaşlarla ya da büyük gruplar halinde topluca yapılan açık hava organizasyonlarında hem eğlenceli pişirme yöntemi hem de ortaya saçtığı nefis kokularla ilgi odağı haline geliyor. Mangalda pişirilen lezzetli ızgaraları en pratik şekilde yapabilmek ve enfes yemeklerin tadını doyasıya çıkarabilmek için mangal yapımına yardımcı birçok malzemeye kolayca ulaşmak mümkün. Mangal aksesuarları ve parçalarının farklı formatlara sahip çok geniş bir ürün gamı bulunuyor. Izgara telleri ve kılıf setlerinden lav taşlarına, tutuşturma likitlerinden otomatik ateşleyici aparatlara kadar geniş çeşitler arasından ihtiyaç duyulan parçaları eksiksiz hale getirerek nefis bir ziyafet çekilebiliyor. Mangaldaki gıdaların en iyi ve sağlıklı şekilde pişmesi için ihtiyaç duyulan mangal aksesuarları hayatı kolaylaştırıyor.

Fonksiyonel ve Ergonomik Mangal Aksesuarları

Yerli ve yabancı pek çok kaliteli markanın mangal aksesuarları arasında bulunan ızgara ocakları, tutma aksesuarları ve yardımcı ekipmanları ile her yaştan tüketicinin zahmetsizce pişirerek afiyetle yiyebileceği ve hoşça vakit geçirebileceği zamanlar yaratmak çok daha kolay hale geliyor. Tercih edilen boyutlara göre değişen ebatlardaki barbekü ızgaraları, büyük ya da küçük boy tel ızgaralar, kavurma saçları, közmatik tavalar sayesinde tam kıvamında pişen lezzetler yaratılıyor. Tekli ve çoklu modeldeki et, köfte ya da balık tutucu ızgara çeşitleri haricinde, sebze ürünlerine özel pişirme malzemeleri ve maşalar da bulunuyor. İster emaye ister ahşap ya da paslanmaz saç malzeme yapılan farklı format ve boyutlarda üretilen şişler sayesinde pişirme işlemine zahmetsizce devam edilebiliyor. Pişen hazır et ve sebzelerin kolayca herkese servis edilebilmesi için de gerekli olan kullanışlı maşalar, eldivenler, kaplar ve çoklu parçalı şık aksesuar setleri ile beraber mangal aksesuarını tamamlamak mümkün oluyor.

Tutuşturucu Nitelikteki Mangal Aksesuarları

Mangal keyfini sürekli devam ettirebilmek için tutuşturucu özelliğine sahip jel yakıtlar ya da kömür tarzındaki maden içerikli malzemeler, herkesin rahat kullanabileceği miktarlarda ve paketler içerisinde poşetler satışa sunuluyor. Mangal eğlencesinden en yüksek verimi alabilmek için tüplü mangal ve ızgaralarda kullanılmak üzere lav taşları ile yüksek sıcaklık verme niteliğine sahip katkısız doğal odun kömürleri vazgeçilmez malzemeler arasında yer alıyor. Kömür ve lav taşı haricinde taşınması ve uygulaması kolay olan natürel içeriğe sahip çıralardan da temin etmek mümkün oluyor. Barbekü işlemlerinde tutuşturmanın çok daha rahat hale gelmesini mümkün kılan jel ve yakıt türleri, tutuşturma tabletleri, manuel veya körük yelpazeler, mini tüplü tarzdaki otomatik ateşleyiciler her zaman el altında bulundurulması gereken aksesuarlar olarak öne çıkıyor.

Eğlenceyi Tamamlayan Mangal Aksesuarları

Mangal sofralarının eksiksiz olması için ihtiyaç duyulan diğer materyaller arasında plastik tabaklar, karton bardaklar, körüklü pipetler, kâğıt masa örtüleri ve plastik çatal bıçak setleri yer alıyor. Ziyafet sonrasında, mangal malzemelerin kolayca eski haline getirilebilmesi için de pratik ızgara temizleme fırçaları renkli çeşitleriyle herkesin işini daha rahat hale getiriyor. Keyifli bir mangalın ardından mangal ızgarası üzerine yapışan et parçaları, sebzeler ve yanan kısımların temizliği de doğru temizlik malzemeleriyle zorlanmadan yapılabiliyor. Bir sonraki kullanım için mangalı hijyenik hale getirmeye özen göstermek gerekiyor. Izgaralara yapılan tortuların vakit geçirilmeden likit temizleyiciler ile silinmesi ve yıkanması ızgara tellerinin ömrünü de uzatıyor.

Mangal Aksesuarlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mangalı temizlemenin en rahat yolu mangal aksesuarları arasındaki temizlik ürünlerini kullanmaktır. Bulaşık teli gibi ızgaraya zarar verecek gereçlerden kaçınmak gerekiyor. 
  • Kırmızı ve beyaz etler, sebze ve meyveler için farklı pişirme aparatları kullanılmalıdır.
  • Taş, döküm ve tel mangal ızgaralar ile ayaklı kavurma sacı ile et, sebze ve meyveler ateş üzerinde rahatlıkla kızartılabilir. 
  • Zor yanan kömürler yerine kolay tutuşan ve yüksek ısı veren mangal kömürleri kullanılmalıdır. 
  • Daha kolay bir ateşleme için mangal ateşleme bacası tercih edilmelidir. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mangal Aksesuarları

3696 ürün listeleniyor
Kaliteplus
Luoditong Shop
Depposite
Mg Store
Mobilreyon
UygunPLUS
Ceren Mangal
Lorbeer
Weber
Aygaz
Narım
Napoleon
Meaty & Cheesy
Güryan
Royaleks
Aktürkler
Samfort
Epinox
Gönen Çelik
iGrill
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Türü
Toplam 41 / 3696 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?