Manyetik Kaldıraç

Manyetik Kaldıraç Fiyatları

Manyetik kaldıraçlar çelik plakalar, metal bloklar ve pres kalıpları gibi ağır metal yükleri kaldırmak ve ‌elleçleme işlemi sırasında makinelere yüklemek / boşaltmak için kullanılır. Kaldıraçlar ayrıca hareket eden demir blokları ve diğer manyetik malzemeleri kaldırabilir. Manyetik kaldıraçların kullanımı kolay ve güvenlidir. Bu nedenle fabrikalarda, rıhtımlarda, depolarda ve nakliye endüstrilerinde kaldırma cihazları olarak yaygın olarak kullanılır. Erişilebilir manyetik kaldıraç fiyatları ile çalışma verimliliğinizi artırabilirsiniz. 100 kg ila 3 ton arasında değişen çeşitli kaldırma kapasitesine sahip modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Manyetik Kaldıraçların Faydaları

Manyetik kaldıraç modelleri, ‌NdFeB ‌(neodyum, demir, bor) manyetik malzemeler tarafından üretilen güçlü bir manyetik alan ile ağır manyetik yükleri kaldırmak için kullanılır. Manyetik hattın "açılması" ve "kapatılması" kaldıraç kolunu manuel olarak çevirerek kontrol edilir. Manyetik kaldıracın üst kısmında kaldırma için tutamaklar bulunur. Manyetik kaldıraçlar yükleme ve boşaltma alanlarında, alanı daha etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur. İstifleme yüksekliğini ölçme ve artırma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bir operatörün manyetik kaldıraç kullanarak büyük ve ağır iş parçasını güvenli ve kolay bir şekilde hareket ettirebilmesi genellikle çok kolaydır ve uzun eğitimler gerektirmez. Bu sayede manyetik kaldıraçlar işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar. Gelişen çalışma deneyimi sayesinde üretkenliği artırmaya yardımcı olur.

Manyetik Kaldıraç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herhangi bir manyetik ‌kaldıracın kaldırabileceği ağırlığı belirlemek için ağırlık dışındaki yük özelliklerinin de dikkate alınması gerekir. Kaldıraçların hepsi aynı temel fizik yasalarına göre çalışır. Manyetik güç, Kuzey'den Güney Kutbu'na akan kuvvet çizgileri olarak resmedilir. Bu manyetik kuvvet hatlarının akışını sınırlayan herhangi bir şey, mıknatısın kaldırma yeteneğini azaltır. Manyetik kuvvet hatlarının havada kolayca akması için demir gerekir. Bu nedenle, bir mıknatıs ile yük arasında bir hava boşluğu oluşturan herhangi bir şey, manyetik kuvvetin akışını sınırlar ve mıknatısın kaldırma kapasitesini azaltır. Kağıt, kir, pas, boya ve tortu, hava ile aynı şekilde hareket eder ve kaldıracın performansını olumsuz etkiler. Bir yükün uzunluğu veya genişliği arttığında, kenarlardan sarkma meydana gelebilir. Yükün sarkması yük ile kaldıraç arasında bir hava boşluğu oluşturabilir. Hava boşluğu mıknatısın kaldırma kapasitesini azaltır.

Soru 1: Manyetik kaldıraç nasıl kullanılır?

Cevap 1: Manyetik kaldıracı manyetik bir iş parçasının üzerine koyduktan sonra önce “kapalı” ardından açık konuma getirin. Kaldıracı asla ahşap ya da manyetik olmayan bir yüzeye yerleştirmeyin. Mıknatısın yükün ağırlık merkezine merkezlenmesini sağlamak için kaldıracı demirli bir yüzey üzerinde tutmadan açık duruma getirmeyin. Yükü yumuşak bir şekilde hareket ettirin, şoklardan ve çarpışmalardan kaçının. Kaldırılan malzemeyi yerleştirmek ya da düşürmek için kolu "kapalı konuma getirin. Yükü istenen yere bıraktıktan sonra kolun kapalı konumda olduğundan emin olun.

Soru 2: ‌Manyetik kaldıraçlar hangi yüzeylerde kullanılır?

Cevap 2: Manyetik kaldıraçlardan maksimum verim elde etmek için iş parçası yüzeyinin (manyetik demirli yüzey) ve mıknatıs kutup yüzeyinin temiz ve pürüzsüz olması gerekir. Kaldıraç kullanmak için genellikle taşlanmış ve işlenmiş yüzey idealdir. Diğer yandan kaldırılacak iş parçasıyla iyi bir manyetik tutunma için yeterince düz bir alan olması koşuluyla, demir veya döküm üzerinde temiz yüzey de çalışmak için uygun kabul edilebilir.

Soru 2: Manyetik kaldıraç kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Cevap 2: Manyetik kaldıracı kullanmadığınızda mıknatısların yüzeyine paslanmayı önlemek için gres yağı uygulayın. Kaldıracın manyetik özelliklerini korumak için gerekli önlemleri aldığınızdan emin olun. Mıknatıslı yüzeyi çizilmeden ya da herhangi bir hasardan korumak için kalın bir ahşap tahta üzerine yerleştirin.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Manyetik Kaldıraç Fiyatları

Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?