Yerel ve küresel pazarda önemli debriyaj üreticilerinden biri olan Mapa, İstanbul merkezli olarak 1970 yılında kurulmuştur. Orijinal yedek parça üretimi ile faaliyetlerine başlayan Mapa, çalışmalarıyla ülkemizde otomotiv sektörünün gelişimine büyük katkı sağlamıştır. Piyasaya sunduğu fren sistemleri ve debriyaj setleri ile birçok otomobil parçasının ilk yerli üreticisi olma unvanını taşıyan Mapa, ilerleyen süreçte debriyaj üretimine ağırlık vermiştir. Binek ve hafif ticari araçlar için volan, rulman, debriyaj baskı ve disk tasarımları yaparak bu parçaların üretim ve dağıtımı üzerine faaliyet göstermeye başlamıştır.

2014 yılında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ilk 1000 ihracatçı arasına seçilen Mapa, 2016 yılında "Aşınma Ayarlı Debriyaj" ürünü ile Automechanika Frankfurt Fuarı'nda ödüle layık görülmüştür. Standart modellere göre iki kat daha uzun ömürlü olan ve sabit pedal yükü ile kullanıcıya daha konforlu bir sürüş sunan bu yeni ürün, kompakt tasarımının ve işlevselliğinin yanında enerji verimliliği sağlaması bakımından çevreci özelliğiyle de rakiplerini geride bırakmıştır.

Sektördeki 45 yılı aşan bilgi, birikim ve tecrübesi ile alanındaki uzmanlığının, güvenilirliğinin ve kalitesinin altını çizen Mapa; üretimde üst düzey güvenliğe büyük önem vermekte ve sağlık standartlarını gözetmektedir. Marka, kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra ödün vermediği çevreci yaklaşımları ile kullanıcıları ve iş ortakları tarafından sektörün zirvedeki isimlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Türkiye’nin endüstriyel gelişim sürecinde etkin rol alan Mapa, yeni ürün araştırma / geliştirmeye odaklı mühendislik ekibi ve dünyada sayılı olan ölçüm ve test cihazları ile donanımlı bir Ar-Ge merkezine sahiptir. Yeni nesil teknolojilerle donatılmış tesislerinde organize şekilde çalışan tasarım, test ve üretim birimleri ile kendi teknolojik ürünlerini geliştirmekte olan Mapa, tüketicilerinin özel taleplerine en hızlı şekilde cevap verebilmek için çalışır. Üretim sistemi ile bütünleşik olan kalıphane ve tezgahlar, CNC makineleri, robotlar, presler ve ısıl işlem hatlarında ileri teknolojinin kullanıldığı prosesler işler. Üretim hatlarındaki özel otomatik test makineleri tüm ürünlerin %100 kalite kontrolünden geçirilmesini sağlar. Üretilen her ürün için izlenebilir verileri kaydeden bir sistemle çalışan Mapa, tüm üretim aşamaları ve test adımlarının takibini yaparak kullanıcılarına performans güvencesi sunar.

SGS tarafından onaylanan ISO 9001 standartları ile uyumlu olan ilk yerli debriyaj markası Mapa; kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği performansını geliştirmek için yönetim sistemlerinin etkinliğini sürekli olarak iyileştirmenin ve gereken kaynakları tahsis etmenin bilincindedir. ISO/TS 16949 sertifikasına sahip olan marka, en iyi tedarikçilerle iş birliği kurarak kalite güvencesini ham madde aşamasında başlatır.

Yüksek mühendislik yeteneği ışığında kendi tasarımlarını yapan Mapa, tam teşekküllü Ar-Ge merkezindeki yoğun çalışmalarıyla ürün gamını günbegün geliştirmektedir. Binek ve hafif ticari araçlar debriyajı üzerine uzmanlaşmış olan marka, pazarda en çok talep gören ürünlerin üreticisi olarak 50’yi aşkın ülkeye dağıtım yapmaktadır. Mapa ürünlerinin tamamı, otomotiv parça üreticileri ve Alman Yedek Parça Birliği tarafından kurulan veri tabanı TECDOC’da yer almaktadır. Mapa’nın yerel ve küresel pazara sunduğu baskı, disk ve rulmandan oluşan "klasik debriyaj seti"; özel tasarım debriyaj baskısı ve diskten oluşan "çekme tip debriyaj seti" ve volan, debriyaj baskısı, rulman ve diskten oluşan "4’lü set" ( volanlı değişim setleri) büyük ilgi görmektedir. "4’lü set", çift kütleli volanlara alternatif olarak geliştirilmiştir.

Küresel otomotiv pazarının gelişen ve değişen dinamiklerine uyum sağlayarak ülkemizi uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil etmeyi ve tüketicilerinin beklentilerini fazlasıyla karşılayarak yüksek kaliteli hizmeti vermeyi hedefleyen Mapa, yeni teknolojiler üzerinde çalışmaya devam etmektedir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Mapa

1.033 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Araç Markası A-Z
  5. Araç Modeli A-Z
  6. Satıcı A-Z
  7. Kelime Filtresi
Başa dön