Mekanik Çim Biçme Makinesi

Mekanik çim biçme makineleri, küçük ve orta ölçekli çim alanları biçmek için tercih edebileceğiniz insan gücü ile çalışan kompakt makinelerdir. Düz bir bahçeniz varsa elektrik bağlantısına ya da benzinli motora ihtiyaç duymadan mekanik bir çim biçme makinesi ile profesyonel sonuçlar alabilirsiniz.

Sessiz ve Çevre Dostu Kullanım  

Manuel ya da mekanik çim biçme makinesi, klasik çim biçme makinesidir. Makinede motor bulunmadığından, çimleri biçmek için makineyi kas gücü ile itmeniz gerekir. Bu nedenle küçük alanlar için en iyi ve çevre dostu seçenektir. Sessiz çalışması ve emisyonsuz olması kullanım konforunu artırır. Mekanik çim biçme makinelerini günün istediğiniz saatinde gürültü, koku ya da kirlilik endişesi olmadan kullanabilirsiniz. Güç kullanımı açısından mekanik modeller daha fazla çalışma gerektirebilir. Bununla birlikte mekanik modeller bütçe dostu fiyat, sessiz ve emisyonsuz çalışma, düşük bakım ihtiyacı gibi benzersiz avantajlara sahiptir. Bahçeniz için en iyi mekanik çim biçme makinesini seçmek için makinenin ileri  bıçak sayısı ve makinenin genişliği gibi iki önemli kriteri göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Daha Geniş Biçicilerle Daha Hızlı Kesim

Çim biçme makineleri bıçak sayısı açısından dört, beş ve yedi bıçaklı olmak üzere üç farklı stilde mevcuttur. Biçeceğiniz çim türü, kaç bıçağa ihtiyacınız olacağını belirler. Mekanik çim biçme makineleri genellikle 30 ila 60 cm arasında değişen kesme genişliğine sahiptir. Makinenin biçici bölmesi yani kesme genişliği ne kadar genişse çimleri o kadar hızlı biçebilirsiniz. 50 cm’lik bir çim biçme makinesi, belirli bir çim alanı 35 cm’lik bir çim biçme makinesine kıyasla yüzde 30 daha hızlı keser. Çim biçmek için tüm gücü kendiniz sağlamak zorunda kalmadan, mekanik modellerin ince kesimini elde etmek istiyorsanız, elektrikli çim biçme makinesi çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 

İşlevsel Aksesuarlar ile Yüksek Performans

Mekanik çim biçme makinesi fiyatları, basit tasarımları ve kolay kullanım avantajı ile elektrikli ve benzinli modellerden ayrılır. Bununla birlikte makinenize birkaç aksesuar eklemek, makinenizden daha fazla performans elde etmenize yardımcı olur. Biçme makinesindeki kesme donanımının tasarımı, biçme sırasında kırpıntıların nereye gideceğini belirler. Yandan boşaltmalı çim biçme makineleri, kırpıntıları tekrar çimlere yönlendirir. Torbalama sistemli çim biçme makineleri, kırpıntıları toplayarak çimlerinizin tırmıklanmadan temiz görünmesini sağlar ve yabancı ot tohumlarının yayılmasını azaltır. Mekanik modeller, besin açısından zengin çim kırpıntılarını genellikle geride bırakır. Ancak daha düzenli bir bahçe istiyorsanız, bir çim toplayıcı satın almayı düşünebilirsiniz. Makinenin arkasına takacağınız bir toplayıcı ile biçtiğiniz çimleri zahmetsizce toplayabilirsiniz. 

Soru 1: Mekanik çim biçme makinesinin çalışma şekli nasıldır?

Cevap 1: Mekanik çim biçme makineleri, çarklı bir teknenin bıçakları gibi dönen birkaç bıçak kullanır. Kullanıcı makineyi iterek çimleri makinenin kesici disk grubuna doğru yönlendirir. Kesme işlemi, makasa benzer. Sonuç olarak elektrikli çim biçme makinelerine göre daha temiz bir kesim sağlanır.

Soru 2: Mekanik çim biçme makinesi bakımı nasıl yapılır?

Cevap 2: Her biçme makinesinde olduğu gibi mekanik modellerde de düzenli bakım bir zorunluluktur. Belirli bir kullanım süresi sonunda makinenizin bıçakları keskinliğini yitirir. Bıçakları eski haline getirmek için aşındırıcı macun seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bıçakları keskinleştirmek için tek yapmanız gereken macunu bıçaklara sürmek ve biçme makinesini itmektir. Bıçaklar döndükçe körleşen yüzeyleri aşınır ve keskinleşir.

Soru 3: Hangi çimlerde hangi çim biçme makinesi kullanılır?

Cevap 3: Bermuda veya St. Augustine gibi daha ağır ve güçlü çimler için yedi bıçaklı bir çim biçme makinesi en iyi performansı gösterir. Çayır otu, Poa Parentis ya da Kentucky bluegrass gibi daha ince ve narin çimler için genellikle dört ya da beş bıçaklı çim biçme makineleri önerilir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Mekanik Çim Biçme Makinesi

Konumseçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483601/465415/450871/34001476