Üretimle ilgili her alanda kullanılabilen mengeneler, imalathanelere özel bir ekipman olarak öne çıksa da hobi amaçlı işlerde de kullanılabiliyor. İşleme, onarma ve rötuş gibi eylemler esnasında tutucu ya da sabitleyici rolü üstlenen mengeneler, kullanım amaçlarına göre amatör ve profesyonel birçok farklı tasarıma sahip olabiliyor. Görünüşleri farklı olsa da çalışma mantıkları aynı olan sıkma aparatları, hareketli ya da sabit iki çeneli yapı sergiliyor. Vidalı bir mekanizmaya sabitlenmiş sıkma kolu çevrildiğinde birbirine yaklaşan çeneler, nesneleri bir el gibi tutup sıkıca sabitliyor. Seramik, mobilya, takı ya da ayakkabı gibi ürünlerin üretildiği sayısız sektör imalathanesinde kullanılan temel ekipmanlar arasında mengeneler ilk sırayı alıyor.

Çok Yönlü Pratik Kullanım Sunan Taşınabilir Mengeneler

 • Kazancı mengene ya da G tipi mengene ile parçalar birbirine, tezgâh ya da masa gibi yerlere bağlanabiliyor. Tekli ya da setler halinde kullanıcılara sunulan kazancı mengene modeli farklı çene kapasiteleriyle öne çıkıyor.
 • Bir seyyar mengene çeşidi olan işkence modelleri küçük / büyük boy ebatlarda tekli, 2’li, 3’lü ya da setler halinde kullanıma sunuluyor.
 • Kelebek el mengenesi modelleri kelebek somun ile pratik bir şekilde sıkılarak çenesindeki parçayı güçlü bir şekilde kavrayabiliyor. Tek elle taşınabilen mandal tip mengene, atölye içerisinde gereken her yerde seri kullanım sunuyor.
 • Çok amaçlı mengene modelleri işkence, alet tutucu ve mengene olarak kullanılabiliyor. Tezgâh ya da masaya tutturulabilen aksesuarlar 360° dönebiliyor.
 • Elle taşınabilen köpek çene ikili mengene esnek, çok yönlü ve pratik kullanım sunuyor. Ergonomik çene tasarımıyla farklı materyalleri güvenli şekilde kavrayabiliyor.
 • Farklı çene açıklıklarına sahip masa mengenesi modelleri katı dökme demirle üretiliyor. İş masalarına ya da CNC tezgâhlara kalıcı olarak sabitlenen modellerin yanı sıra ihtiyaca göre faklı yerlerde kullanılabilen portatif modelleri de bulunuyor.

Güçlü Sabitleme Performansı ve Değiştirilebilen Çene Yastıkları

 • Alüminyumla üretilmiş çok açılı mengene modelleri seri çene harekeleriyle öne çıkıyor. Farklı açılarda sabitlenebilen kafa ve değiştirilebilen çene yastıkları, çalışma özgürlüğü sunuyor.
 • Örslü mengene, mini mengene, pratik mengene ve hobi mengenesi olarak adlandırılan portatif ve sabit modeller evlerde de kullanılabiliyor. Örslü mengeneler ile ufak çaplı dövme ve ezme işlemleri de yapılabiliyor.
 • Alternatif çene kapasiteleriyle üretilen sabit tesviyeci mengene ve döner tablalı tesviyeci mengene çeşitleri yüksek kapasitedeki güçlü sıkma dirençleri ile öne çıkıyor. Bu ekipmanlar ağır metal işleri dahil farklı türde imalat yapan atölyelerde ve CNC tezgâhlarında kullanılabiliyor.
 • Sabit tezgâh mengenesi ve tabla mengenesi modelleri değişen çene kapasiteleri ve hassas frezelenmiş kızakları ile seri çalışma kalitesi sunuyor. Çıkarılabilir çeneler gerektiğinde değiştirilebiliyor.
 • Matkap mengenesi, döner kafa matkap mengene ya da ağır tip matkap mengene olarak adlandırılan modeller dayanıklı dökme demir ile üretiliyor. CNC, freze, matkap ya da masa gibi farklı konumlarda sabitlenerek kullanılabiliyor

Farklı Formlu Materyallerle Kullanılabilen Mengeneler

Köşeli parçalara özel köşe mengenesi modelleri elle taşımaya uygun boyutları ve ağırlığıyla atölye içerisinde serbest dolaşımlı seri kullanım sunuyor. Farklı çene boyutlarında üretilen boru mengene ve zincirli kılıç testere mengenesi modelleri, boru ve benzer formdaki materyaller için kullanılıyor. Vidasız hassas mengene ve hassas sinüs mengene modelleri stabil tutma kapasitesi ve dayanıklılığı yüksek seviyede tutmak için temperlenerek, yüksek hassasiyet gerektiren imalat işlemlerinde kullanılıyor. Döner tabla ve kauçuk çene kaplamalarına sahip vakumlu kuyumcu mengenesi ve kuyumcu mengenesi modelleri yüksek kalitede dövme çelikle üretiliyor.

İmalat Sektörüne Özel Ekipmanlar

Mikro Special sabit sport ya da sport mengene, X ve Y eksenli hareketli tezgâhı ile öne çıkıyor. Değişen hareket alanına sahip tezgâhlar farklı ağırlık taşıma kapasiteleri ile alternatif kullanım sunuyor. Boru mengene sehpası, 3 ayaklı zincirli sehpa, hassas yönlendirme kılavuzu, yatay bağlantı elemanı, çift kıskaç, kumpas, kalıp kilidi (çiroz), sabit mengene altlığı ve merdiven gibi sayısız eleman, imalat üzerine çalışan tüm sektörlerde duyulan ekipman ihtiyacına cevap veriyor.


ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mengene Fiyatları ve Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 713 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/60004430