Mevlüt ve Sünnet Hediyelikleri

Mevlüt ve sünnet hediyeleri Müslüman dünyası için önem taşıyan adet ve ritüeller arasında yer alıyor. Özel organizasyonlarla yapılan bu kutlamalar, birçok hediye alışverişini de beraberinde getiriyor. Mevlütler bebek doğumları, sünnet törenleri gibi mutlu vesilelerin yanı sıra ölüm yıl dönümlerinde ve benzeri dönemlerde de düzenleniyor. Gelenekler çerçevesinde töreni düzenleyen kişiler gelen konuklara da hediyeler hazırlıyor. Söz konusu hediyeler törenin kapsamına, davet sahibine ve gelen davetlilere göre farklılık gösteriyor. Setler, seccadeler, renkli zikirmatikler, dua kitapları, ayet yazılı plakalar, mevlüt şekerleri ve lokumları, baş örtüleri gibi birçok seçenekten oluşan ürünler markalar tarafından size sunuluyor. 

Sünnet Mevlüt Dualarında Çeşitli Hediyeler

Erkek çocuklar doğduklarından bir süre sonra Müslüman geleneklerine göre sünnet işlemleri gerçekleşiyor. Sünnet törenlerinin akabinde aile yapısına göre mevlüt ya da düğün töreni yapılıyor. Bu törenlerin sonunda katılan herkese bir nevi teşekkür armağanı sunuluyor. Düğün törenlerinde genellikle üzerinde sünnet çocuğuna ait detayların yer aldığı hediyelik eşya, anahtarlıklar, çerçeveler, kutular, tişörtler, biblolar, mumlar, şekerlemeler ve benzeri eğlenceli hediye seçenekleri sunuluyor. Mevlütlerde ise üzerinde gene üzerinde sünnet çocuğunun fotoğrafı, ismi, sünnet olduğu tarihin yer aldığı dua kitapları, mevlüt şekerleri, lokumlar, biblolar, fotoğraflı takvimler, isim yazılı havlular, eşarplar, tesbihler ve benzeri ürünler armağan ediliyor. Sünnetlerde verilen hediye alternatifleri genellikle sevinç içeren nüanslara sahip oluşlarıyla oldukça beğeni kazanıyor. Şık dizaynlarla oluşturulan hediyeler saklanmaya değer tasarımlarla ortaya çıkıyor.

Sünnet mevlüt hediyeleri sürprizlerle dolu:

  • Sünnet hediyelerinde mavi, lacivert, beyaz ve bej renkleri ön planda bulunuyor.
  • Ürünler gösterişli tasarımlar arasından seçiliyor.
  • Tesbih ve zikirmatik modellerinin birçok rengi bulunuyor.
  • Hediyelerin çoğu kişiselleştirilerek tasarlanıyor. 

Erkek Hediyeleri Maskülen Çizgilerle 

Yenidoğan bebekler için de ailelerin ve yakın çevrenin katıldığı hoş geldin duası okunuyor. Kız bebekler için pembe, lila, beyaz, somon gibi tonlar ön planda oluyor. Erkek bebekler için genellikle mavi tonları kullanılırken kızlar için de zarif ve feminen çizgilerle bezenmiş ürünler seçiliyor. Bebek mevlüt törenlerinde de kızlar için dantelli, güpürlü tasarımlar ile beyaz, ekru, gri, kırmızı ve benzeri renkler beğeniliyor. Davete katılan ev sahiplerini, çocuklarının ihtiyaçları doğrultusunda kıyafetleri seçme şansına sahip. Keseler de mevlüt ortamlarında sıklıkla kullanılan seçeneklerden. Kız çocuklar için daha naif tasarımlar, erkek çocuklar için maskülen detaylar da markaların ürün seçkilerinde yer alıyor. 

Erkek hediye seçeneklerinde bazı özellikler:

  • Sünnetler erkekliğe adım atma olarak kabul edildiğinden hediyelerin şık tasarımlar arasından seçilmesi önem arz ediyor.
  • Ürünler yiyeceklerden oluşuyorsa lezzetli ve kaliteli besin içeriği önem taşıyor.
  • Dua kitaplarında Yasin süresi mutlaka yer alıyor.
  • Zikirmatikler dua sayıları konusunda olmazsa olmaz ürünlerden.
  • Sünnet kıyafetleri ve hediyeleri son derece gösterişli modellerden sayılıyor.

Doğum ve Ölüm Törenleri 

Ölüm ve doğum için düzenlenen mevlüt törenlerinde de hediye sunuluyor ancak bu yönde verilen hediyeler farklılık taşıyor. Doğum mevlütlerinde aileye yeni katılan bebeklerin şerefine eğlenceli ve zarif nüanslara sahip hediyelikler seçiliyor. Beyaz, pembe, ekru, mavi renk seçenekleri doğum mevlüt törenlerinin tercih edilen renkleri arasında. Ölümden sonra okunan dualardaysa genellikle eşarp, dua kitabı, kolonya, tesbih hediye ediliyor. Burada renkler daha koyu tonlar arasından seçilebiliyor. Ailelerin tercihleri doğrultusunda kadife kaplı ve aynalı dua kitapları, şık mevlüt şekerleri ya da lokumluklar ilgi gören ürünler arasında yer alıyor. Dua kitaplarında PVC ve plastik gibi alternatifler de bulunuyor. Mevlüt ve sünnet hediyeleri fiyat olarak ürün materyaline ve kalitesine göre değişken aralıkta seyrediyor. Tüm modellere göz atarak son kararınızı vermeniz mümkün.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mevlüt ve Sünnet Hediyeleri

2401 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın