Michelin Oto Lastikler

Oto lastikler, arabanızın en önemli parçalarından biridir. İyi bir lastik; yol tutuş, fren mesafesi, yakıt tasarrufu, karlı ve yağmurlu havalarda sürüş hızı gibi konularda performansı artırıcı bir etkiye sahiptir. Size en iyi performansı sağlayan Michelin oto lastikleri, son teknoloji kullanılarak üretilir. Bu sayede hava koşulları ne olursa olsun, otomobilinizle güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Michelin Oto Lastik Fiyatları

Yüksek performans sağlayan Michelin oto lastikler arasından ihtiyacınız olan ürünü seçmek çok önemlidir. Kar yağışının olmadığı, Akdeniz ikliminin egemen olduğu bölgelerde dört mevsim lastik kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kar yağışının sıklıkla yaşandığı illerde ise sürüş güvenliğiniz açısından mutlaka kar lastiği edinmelisiniz. İhtiyacınıza göre şekillenen Michelin oto lastik fiyatları, bütçenize uygun seçenekler içerir. Yıl içinde yapılan çeşitli indirim ve kampanyaları takip ederek ve aracınız için tercih edeceğiniz doğru lastik ile yakıt tasarrufu yaparak, bütçenize ekstra bir katkı sağlayabilirsiniz.

Michelin oto lastikler arasından seçim yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Jantın çapı, taban genişliği, yanak yüksekliği ve kullanım türü seçim yaparken size yardımcı olacaktır. Aradığınız doğru lastiği bulmak için kategori sayfasının listeleme seçeneklerini kullanabilir, ürün hakkında detaylı bilgi alabilir ve fiyat / özellik karşılaştırması yapabilirsiniz.

Michelin Oto Lastik Ömrü

Binek ve hafif ticari araçlar için üretilen Michelin oto lastikler, 10 yıl boyunca kullanılabilir. Bu sürenin sonunda lastiğiniz sağlam görünse dahi, yeni bir ürün ile değiştirmeniz tavsiye edilir.

Ürünün ömrünü belirleyen en önemli göstergelerden biri aşınmadır. Kullandığınız lastiğin aşınma derecesini kontrol etmek için, ana kanallar içerisine yerleştirilen, Michelin Adam simgesinin yerini belirttiği, lastik sırt deseni aşınma göstergesine bakabilirsiniz. Eğer sırt desenlerinin yüksekliği bu göstergeye çok yakınsa yasal sınır olan 1,6 mm aşınma payına yaklaştığını ya da aştığını gösterir. Bu nedenle lastiğinizi değiştirmeniz tavsiye edilir.

Michelin kış lastiklerinde de kar tanesi şeklinde diş aşınma göstergesi bulunur. Bu göstergeye bakarak ürününüzün diş derinliği hakkına bilgi alabilirsiniz.

Lastik patlaması ya da lastiklerin hasar alması da, ürünün ömrünü etkilen diğer bir faktördür. Kaldırım yüzünden veya çukur, çivi gibi sert bir cisim ile kullandığınız lastik hasar gördüyse, ürünü mutlaka bir uzmana gösterin. Eğer ürün yanak kısmından delindiyse, tamir etmek güvenli olmayacaktır. Bunun yerine mutlaka yeni bir lastik edinin.

Michelin Lastik Etiketleri Ne Anlama Geliyor?

Lastiğinizin performansını ve niteliklerini anlatan Michelin lastik etiketleri, aradığınız doğru ürüne sahip olmanızda size rehberlik ediyor.

Yakıt ekonomisi karşılaştırması yapabileceğiniz etiket ürünün yakıt tasarrufuna olan katkısını gösterir. A sınıfı en etkili, G sınıfı ise yakıt tasarrufuna en az katkı sağlayan ürünlerdir. Örneğin A sınıfı bir lastik kullanım ömrü boyunca 80 litreye kadar yakıt tasarrufu sağlayabilir (80 km/s hızda seyreden araçlar için geçerlidir). Diğer bir ifade ile A sınıfı ürünlere sahip araçlar G sınıfına göre yüzde 7,5 oranında daha az yakıt kullanır.

Islak yolda fren mesafesini gösteren etiket, ürünün fren performansı hakkında bilgi verir. A sınıfı ürünler en güvenli durma mesafesinde, G sınıfı ürünler en güvensiz ve en uzun mesafede durma aralığına sahiptir. 80 km/s hızda seyreden bir araçta A sınıfı lastik kullanan bir araç, G sınıfına göre 18 metre daha geride durma özelliğine sahiptir.

Dış ses seviyesi etiketi ise lastiğin sürüş sırasında çevreye yaydığı ses miktarını gösterir. Üç siyah dalga yüksek ses seviyesini, iki siyah dalga ortalama ses seviyesini, bir ses dalgası ise düşük ses seviyesini gösterir. Ses seviyeleri desibel olarak ifade edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Michelin Lastik Fiyatları

2316 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Kesit Oranı
Toplam 24 / 2316 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720/michelin