Milestone lastik, 1970 yılında kurulan Abdülkadir Özcan A.Ş kuruluşuna ait bir markadır. Milestone, Türkiye'nin ilk yerli sermaye ile kurulan lastik markası olan Petlas ile aynı fabrikada üretilmektedir. Milestone markası otomobil, ticari, iş makinesi ve ziraat alanında kullanılan araçlar için lastik üretimi gerçekleştirir. 2012 yılı itibariyle %100 yerli sermayeye sahip olan Abdülkadir Özcan A.Ş, 90'ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Petlas ile kardeş marka olarak adlandırılan Milestone markası, ağırlıklı olarak Türkiye pazarında kullanılan lastik modellerini üretir. Savaş uçağı, traktör ve kamyon gibi araçlara lastik üretimi gerçekleştiren yerli marka, ürün portföyüne araba jantı ve akü gibi ekipman üretimini de katmıştır.

Aracınıza Uygun Lastik Seçimi Nasıl Yapılır?

Arabalarda kullanılacak lastik seçiminde araç modeli ve lastik ölçüsü bilinmelidir. Bunu öğrenmek için Milestone lastiklerin dış yüzeyinde bulunan 205/55R16 gibi lastik çapı,yanak genişliği ve jant boyutunu içeren bilgileri kontrol edebilirsiniz. Bu bilgilerin kontrol edilmesi sonrası mevsime, yol koşullarına ya da iklime uygun lastik seçimi yapılabilir.

Araba Lastikleri Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Araç lastiklerinden en iyi performansı almak için mevsim şartlarına uygun lastik türleri kullanılmalıdır. Binek araçlar, özellikle hava sıcaklıklarının 7 derecenin altına indiği dönemlerde kış lastikleri ile değiştirilmelidir. Aynı zamanda yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlar için 1 Aralık - 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiğinin takılması kanunen zorunludur. Bu durumlar dışında lastiklerde diş derinliğinin 1,6 mm'nin altına indiği durumlarda yol ve can güvenliği için lastiklerin kesinlikle yenileriyle değiştirilmesi gereklidir.

Araba Lastiklerini Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

Araç lastikleri iklim koşullarından etkilenen malzemelerden üretildiği için saklanırken bu duruma dikkat edilmelidir. Yazlık ve kışlık lastikler, nemden ve güneşten uzak, araç üzerinde kullanıldığı gibi dik şekilde konumlandırılmalıdır. Ayrıca lastikler saklanırken koruyucu bir uygun bir kılıf içinde tutulması saklama güvenliğinin artmasını sağlar. Kullanılan aracın modeline uygun profesyonel lastik kullanan sürücüler, lastik saklama amacıyla kurulan lastik saklama alanlarında güvenli koşullarda lastiklerini muhafaza edebilir.

Araba Lastiklerinin Ömrü Ne Kadardır?

Lastiklerin kışlık ve yazlık şekilde dönüşümlü kullanılması, araçların yoğun olarak kullanılması, araçların kullanıldığı zemin gibi etmenler düşünüldüğünde lastiklerin ömrü de değişiklik gösterir. Standart kullanım üzerinden değerlendirme yapılırsa, binek araç lastikleri ortalama 5 yıl boyunca kullanılabilir. Lastiklerin kullanım ömürlerini daha iyi anlamak adına fren mesafesi testi, dış desen derinliğinin ölçülmesi gibi işlemlerle de ilgili kontroller yapılabilir.

Lastik Çeşitleri Nelerdir?

Lastik üreten markalar, farklı amaçlara uygun olarak çok fazla lastik tipinde modelin üretimini yapmaktadır. Bu modeller içinde en bilinen lastik tipleri: yazlık, kışlık, 4 mevsim ve kar lastikleridir. Bu lastikler içinde ülkemizin iklim şartlarına bağlı olarak yaz ve kış lastikleri en sık kullanılan modellerdir. 

Araca Uygun Lastik Kullanımı

Araç üreticisi tüm firmalar, araçlar için en uygun lastik ölçüsü ve modelini belirleyerek üretim sürecini gerçekleştirir. Kullanıcılar araçlarını kullanmaya başlandıktan sonra, belirlenen ölçü dışında lastik kullanırsa bu durum araç ile ilgili pek çok konuda sorun oluşmasına neden olur. Orijinal lastik ölçüsü dışında bir lastik kullanılması; aracın yol tutuşu, fren mesafesi, yakıt miktarı gibi sürücü güvenliği için çok önemli konularda sorun oluşturur. Bu nedenle sıra dışı durumlar oluşmadıkça, Milestone gibi lastik üreticileri araçlarda belirlenen standart boyutlar dışında lastik kullanılmaması önerilir.

Araba Lastiklerinin Fiyatları Ne Kadardır?

Araç lastiklerinin fiyatları sahip oldukları özelliklere ve lastiklerin boyutlarına bağlı değişkenlik gösterir. Milestone lastiklerin 165/70R/13 ölçüleriyle 255/55R/16 ölçüleri farklı fiyatlarda satılır. Lastikler için markaların geliştirdikleri teknolojiler ve üretimde kullandıkları malzemeler gibi konular da fiyatın farklı olmasını etkileyen etmenlerdir. Bunlar dışında lastiklerin kışlık, yazlık ve 4 mevsim gibi farklı dönemlerine ait modeller, ilgili döneme özel fiyatlandırmaya tabi olabilirler. Milestone lastik fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için kategoride yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Milestone Lastik Fiyatları

195 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Milestone
  2. Michelin
  3. Pirelli
  4. Petlas
  5. Goodyear
  6. Hankook
  7. Lassa
  8. Kumho
  9. Bridgestone
  10. Nokian
  11. Continental
  12. Kormoran
  13. Starmaxx
  14. Falken
  15. NANKANG
  16. Nexen
  17. Yokohama
  18. Dunlop
  19. Laufenn
  20. WindForce
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Jant Çapı
  1. 12
  2. 13
  3. 14
  4. 15
  5. 16
  6. 17
  7. 18
  8. 19
 5. Kesit Oranı A-Z
 6. Mevsim
 7. Taban Genişliği A-Z
 8. Araç Türü
 9. Hız Kodu
 10. Satıcı A-Z
 11. Yük Endeksi A-Z
 • Marka Milestone
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720/milestone
Başa dön