Tankpad

Motosiklet Sticker

Motosiklet tutkunları için bir tarz yansıtma aracı olan motosiklet sticker, en sık tercih edilen aksesuarlar arasında yer alır. Arka yüzü kendiliğinden yapışkanlı olan bu aksesuarların ön yüzünde ise yazı, amblem, resim, grafik, rakamlar, futbol takımı amblemleri, bilgisayar oyunu karakterleri, karikatürler, sloganlar ve çeşitli figürler bulunur. Bu nedenle ürün yelpazesi oldukça geniştir. Profesyonel yardım gerektirmeden pratik bir şekilde herkes tarafından uygulanabilen söz konusu çıkartmalar, aynı zamanda sürüş keyfini de artırması ile bilinir. Motosikletseverlerin benzin deposundan farlara, lastiklerden motosiklet kaskına kadar pek çok alanda kullandığı motosiklet sticker modelleri, fiyat açısından da ulaşılabilir seçenekler sunar.

Motosiklet Sticker Özellikleri

Plastik, silikon, alüminyum gibi çeşitli malzemelerden üretilen motosiklet sticker, uygulandığı alanı dış etkenlere karşı korur. Doğru uygulandığında su ve nem geçirmeyen bir katman haline geldikleri için uygulama alanının dış etkenlerden zarar görmesini önler ve ilk günkü formunu korumasını sağlar. Bu nedenle bazı kullanıcılar folyo kaplamalar ile motosikletin tamamını kaplamayı tercih eder. Bir çeşit sticker olan söz konusu kaplama klasik sticker’ların aksine profesyonel yardım gerektirir. Öte yandan motosikletin tamamını parçalı sticker modelleri ile koruma amaçlı kaplamak veya süslemek mümkündür. Kendiliğinden yapışkanlı olan tüm sticker modelleri, kolay uygulanabilir olması ile dikkat çeker.

Marka ve modele göre değişen özelliklere sahip olan motosiklet sticker kaplama ürünleri, genellikle dekoratif amaçlı kullanılır. Bununla birlikte motosiklet sürücülerinin karanlıkta da kolay fark edilmesini sağlayan reflektif sticker’lar üretilir. Karanlıkta yeşil parlayarak güvenli bir sürüş sürecine katkı sağlayan motosiklet reflektif sticker modelleri, jantlardan grenaja pek çok bölümde kullanım için tasarlanmıştır. Öte yandan, araçlarda da sık kullanılan kan grubu sticker’larının motosikletler için üretilmiş versiyonları da vardır. Bu çıkartmalar, olası bir kaza durumunda sağlık görevlilerine ve sürücüye zaman kazandırabilecek niteliktedir.

Motosiklet Sticker Çeşitleri

Motosikletler için üretilen sticker ürünleri, uygulanacak alana göre özel boyutlarda tasarlanır. Örneğin, motosiklet grenaj sticker çeşitleri, grenaj kısmına kolay uygulanabilecek boyutlardadır. Tek parçalı tasarımların yanı sıra 2 veya 3 parçadan meydana gelen grenaj sticker’ı bulmak da mümkündür. Motosiklet amortisör sticker ise tek parça şerit formundadır. Öte yandan motosiklet amortisörü şeklinde sticker bulmak da mümkündür. Motosiklet depo kapağı sticker olarak adlandırılan ürünler ise kullanıcıların en çok tercih ettiği çıkartmalar arasında yer alır. Depo kapağının şekli gereği genellikle yuvarlak olarak tasarlanmalarının yanı sıra farklı figürlere da rastlamak mümkündür.

Motosiklet kullanıcılarının severek kullandığı sticker ürünleri arasında motosiklet egzoz sticker olarak adlandırılan ve genellikle egzoz borusuna yapıştırılan çıkartmalar yer alır. Borunun şekli nedeniyle uzun ince bir şerit olarak tasarlanan bu çıkartmalar, daha çok slogan, marka ve amblem içerir. Tıpkı motosiklet kilidi gibi marka ve modele göre farklı görünümlere sahip olan söz konusu ürünler arasında farklı uygulama alanlarına hitap eden özel tasarımlar da bulunur. Genel olarak kullanıcıların ilgi gösterdiği sticker çeşitleri, motosiklet ön cam, lastik, far, benzin deposu sticker ürünleridir.

Motosiklet Sticker Modelleri

Kullanıcıların kendi tarzlarını, düşüncelerini, siyasi görüşlerini, hayat felsefelerini, desteklediği takımları kısacası kişiliklerini yansıtmanın sık tercih edilir bir yolu olan sticker’lar motosiklet kullanıcıları için hem görsel hem de yapısal anlamda farklı model seçenekleri sunar. Örneğin, motosiklet damla sticker olarak adlandırılan modeller, çeşitli markalar ve spor takımlarının amblemlerinden bayraklara kadar pek çok alternatifi bulunan ürünlerdir. Bununla birlikte çeşitli renklerde çok parçalı olarak tasarlanan damla stickerlar da bulunur. Motosiklerin herhangi bir kısmını kaplamak veya süslemek amacıyla üretilen damla sticker modelleri arasında silikon kaplı 3 boyutlu tasarımlar da yer alır.

Zengin alternatifler sunan motosiklet sticker modelleri arasında farklı ölçülerdeki şeritler olarak tasarlanan çıkartmalar vardır. Motosiklet şerit sticker olarak adlandırılan bu ürünler amortisörden grenaja kadar pek çok parça üzerine uygulanabilecek yapıdadır. Motosiklet depo sticker modelleri ise daha çok amblem içeren yuvarlaklar şeklindedir. Motosikletin yanı sıra motosiklet kaskı için de pek çok sticker modeli üretilir. Örneğin, altın yaldızlı ve fosforlu tasarımları ile dikkat çeken motosiklet modifiye sticker modelleri arasında kasklar için tasarlanan ürünler de bulunur. bazı sticker modelleri ile set formundadır ve motosikletlerin birçok yerine uygun çıkartmalar içerir.

Motosiklet Sticker Kullanımı

Motosiklet sticker, kendiliğinden yapışkanlı yüzeyi sayesinde uygulama açısından oldukça pratik bir süreç vadeder. Profesyonel yardım gerekmeksizin hemen herkesin kolaylıkla yapabileceği kadar basit olan sticker yapıştırma uygulaması, tüm motosiklet parçaları için neredeyse aynıdır. Örneğin, motosiklet depo üstü sticker uygulaması için şu aşamaların takip edilmesi önerilir:

  • Uygulama alanı ıslak bir bez ile silinir ve ardından iyice kurulanarak yüzeyin toz ve kirlerden arınması sağlanır.
  • Sticker’ın konumlandırılacağı alan belirlenir. Hatalı uygulamalardan kaçınmak için gerekirse cetvel ile ölçüm yapılır.
  • Ürün arkasında yer alan ve yapışkanlı yüzeyi koruyan kısım yavaşça çıkarılır. Eğer sticker büyük ise söz konusu kısmın sadece bir kısmı çıkarılır.
  • Sticker’ın yapışkanlı kısmı uygulama alanına denk gelecek şekilde konumlandırılarak yukarıdan aşağıya tek bir hareket ile uygulama yapılır.
  • Yapıştırılan sticker’ın üzerinden el veya çok sert olmayan bir nesne ile hafif bastırılarak geçilir. Bu sayede olası hava kabarcıkları yok edilir.
  • Çok büyük ve tek parçalı bir sticker uygulanacak ise yapışkanlı kısım sabitlendikçe arka kısımdaki koruma bandı açılır. Bu sayede ürünün farklı yerlere yapışması önlenir.

Motosiklet Sticker Fiyatları

Birçok marka tarafından farklı çeşitleri üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan motosiklet için sticker modelleri, oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Dolayısıyla hem kullanıcılara çok fazla alternatif sağlar hem de hemen her bütçeye hitap eden bir fiyat aralığı sunar. Genel olarak motosiklet sticker fiyatları, tıpkı motosiklet saati fiyatları gibi marka, model, malzeme ve ek işlevler açısından farklılık gösterebilir. Örneğin, reflektif tasarımlar ile klasik tasarımlar arasında az da olsa bir fiyat farklılığı söz konusudur. Ayrıca tek parça olarak kullanıcılara sunulan sticker modelleri ile motosiklet sticker set ürünleri arasında da önemli fiyat farklılıkları bulunur. Plastik, kağıt, silikon, alüminyum gibi malzemelerden üretilen sticker modellerinde üretim malzemesi de fiyat belirleyici unsurlar arasındadır. Siz de motosikletinizi dilediğiniz gibi süslemek, tarzınızı yansıtmak ve sürüş keyfinizi artırmak için pratik ve uygun fiyatlı olması ile dikkat çeken sticker modellerini tercih edebilirsiniz.

Motosiklet için sticker nasıl seçilir?

Tamamen kullanıcının tarzına ve kişisel zevklerine göre tercih etmesi önerilen motosiklet stickler’lar, uygulama alanının yapısına da uygun olmalıdır. Örneğin, uygulama alanı tek parça ve pürüzsüz değil ise görsel bütünlük için parçalı sticker tercih edilmesi tavsiye edilir.

Motosiklet sticker’ları ne kadar dayanıklıdır?

Doğru bir uygulamanın ardından kullanıcı çıkarmadığı sürece olduğu yerde sabit kalması için tasarlanan motosiklet sticker modelleri, değişen hava koşulları gibi dış etkenlerden kolay etkilenmediği için oldukça uzun ömürlü bir kullanım süreci vadeder.

Motosiklet sticker nasıl çıkarılır?

Sticker üzerine sıcak su dökmek veya fön makinesi ile sıcak hava tutmak sticker’ın daha kolay çıkmasını sağlar. Ardında yapışkan izi kalırsa kolonya veya yağ damlatılmış yumuşak bir bez ile dairesel hareketler yaparak izleri gidermek mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Sticker

5839 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 5839 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/20029247/60005710