Özel cihazlar ve akıllı telefon uygulamaları da dahil olmak üzere en son GPS teknolojilerini içeren araç navigasyon sistemleri, yolculuğunuz boyunca etkili ve işlevsel bir asistan hizmeti sunar. Gelişmiş dijital yol yardımı özelliklerine sahip GPS navigasyon sistemi gibi ürünlerle, yolculuğunuzu keyifli ve güvenli hale getirebilirsiniz.

Navigasyon Modelleri

Navigasyon sistemleri marka ve modele göre oldukça geniş bir model yelpazesine sahip olsa da tüm navigasyon sistemleri tam konumunuzu belirlemek için uydu sinyallerini alan global konumlandırma sistemi (veya GPS) alıcısı, haritaları ve rota talimatlarını gösteren ekran; sesli talimatlar için hoparlör; rotaları, mesafeleri ve süreleri hesaplamak için bilgisayar işlemcisi ve okullar, polis karakolları, otoparklar, benzin istasyonları ve hastaneler gibi ilgi çekici noktaları içeren bir harita veritabanından oluşur. Taşınabilir navigasyon sistemleri, akıllı telefonlara benzer şekilde ön cama vakum aparatı ile takılabilen bir kızağa oturtulur ve 12V çakmak girişinden güç alır. Birçok modelde birkaç saatlik çalışma sağlayan yedek pil de bulunur. Birkaç dakika içinde monte edilen bu modeller, arabadan arabaya kolayca taşınabilir. Entegre sistemler genellikle otomobilin elektronik aksamına bağlanır ve portatif ünitelerin neden olduğu bazı sınırlamalarının üstesinden gelmenizi sağlar. Örneğin, uydu sinyali olmadığında (tünel gibi) konumunuzu hesaplamaya devam etmek için hız bilgilerini kullanabilir.

Navigasyon Sistemleri ve Özellikleri

GPS satın alırken aramanız gereken en önemli özellikler ekran boyutu ve çözünürlük, alıcı türü, sesli talimatlar ve otomatik yönlendirmedir. Daha büyük ekranları bir bakışta görmek daha kolaydır. Bu da gözlerinizi yoldan fazla ayırmak zorunda kalmamanıza yardımcı olur. Navigasyon cihazı satın alırken çözünürlük de önemlidir. Düşük çözünürlüklü görüntülerin uzaktan okunması zor olabileceğinden yüksek çözünürlüklü modelleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Bir GPS ünitesinin genel kalitesi, alıcının ne kadar iyi çalıştığına bağlıdır. GPS biriminin hassasiyeti ne kadar yüksekse aracınızın yoldaki konumunu o kadar doğru bir şekilde gösterir. Sesli talimatlar hem kullanım kolaylığı hem de güvenlik açısından önemli bir özelliktir. Çoğu navigasyon ünitesi bu özelliği sunar. Otomatik yönlendirme özelliği ise rotanızdan sapmanız halinde rotanızı otomatik olarak yeniden hesaplanmasını sağlar.

Navigasyon Sistemleri Fiyatları

Ekran boyutu ve çözünürlük genellikle fiyata seviyesiyle yakından ilişkilidir. Ekonomik navigasyon modelleri daha düşük çözünürlüklere ve daha küçük ekranlara sahip olma eğilimindedir. Öte yandan daha büyük ekrana ve çözünürlüğe sahip dokunmatik ekranlı birimler genellikle daha yüksek bir fiyata etiketiyle gelir. Bazı modellerde GPS alıcıları daha hassastır. Yüksek hassasiyete sahip GPS üniteleri genellikle premium ürünler kategorisine girer. Bununla birlikte bütçe dostu bazı modellerde de kaliteli ve hassas alıcılar bulunabilir. Navigasyon cihazınızın her zaman en doğru konumu gösterdiğinden emin olmak istiyorsanız, yüksek hassasiyetli bir alıcıya sahip bir cihaz satın almayı düşünebilirsiniz. Neredeyse tüm navigasyon cihazları sesli talimat özelliğine sahiptir. Öte yandan bazı modellerde bilmediğiniz bir bölgede araç kullanırken kullanışlı olabilecek, sokak adlarını okumayı sağlayan metin okuma teknolojisine sahip olabilirsiniz. Navigasyon sistemleri için alışveriş yaparken sesli yönlendirmelerin kalitesini dikkate almak isteyebilirsiniz.

Navigasyon Sistemlerinde Öne Çıkan Özellikler

 • Bazı navigasyon uygulamalarında bulunan trafik yardımı özelliği, trafik sıkışıklığına takılmadan gittiğiniz yere ulaşmanıza yardımcı olabilecek trafik verilerini gösterebilir.
 • Şerit yardımı, bir otoyolda her çıkışa veya kavşağa yaklaştığınızda bir tür infografik gösterir. Tehlikeli şerit değişikliklerinden kaçınmanıza yardımcı olabileceğinden, yabancı bir yolda sürüş sırasında son derece yararlıdır.
 • Bazı navigasyon sistemleri, sesli komutlarla rotanızı ayarlamanıza ve değişiklikler yapmanıza olanak tanır.
 • 3B görünümü, alanın 3B haritasını görüntülemenizi sağlar. Yabancı bir yolda aracınızı kolayca yönlendirmenize yardımcı olur.
 • İlgi çekici noktalar özelliği; benzin istasyonlarını, otelleri, restoranları, dinlenme duraklarını, parkları ve diğer yerel işletmeleri ve görülecek yerleri bulmanıza yardımcı olur.

Navigasyon Sistemi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Adres ve diğer tercihlerinizi cihaza kolay bir şekilde girebildiğinizden emin olun.
 • Görmek istediğiniz bilgileri konforlu bir şekilde okuyabilmeniz için büyük ve parlamayan ekrana sahip modelleri tercih edin.
 • Navigasyon cihazını ne kadar süre kullanabileceğinizi görmek için pil kapasitesini değerlendirin
 • Yeni yolları, rotaları ve erişim noktalarını kapsayacak şekilde ömür boyu ücretsiz harita güncellemelerinin olmasına dikkat edin.
 • Seyahatlerinizi kaydetmek ve Google Earth gibi bir uygulamada çevrim içi yayınlamak için yolculuk günlüğü uygulamasının olup olmadığını kontrol edin.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Navigasyon Sistemleri

113 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. OEM Navigasyon Sistemleri
  2. Mixtech Navigasyon Sistemleri
  3. Necvox Navigasyon Sistemleri
  4. IPG Navigasyon Sistemleri
  5. Alpine Navigasyon Sistemleri
  6. Garmin Navigasyon Sistemleri
  7. Gplus Navigasyon Sistemleri
  8. Techlink Navigasyon Sistemleri
  9. A8 HUD Navigasyon Sistemleri
  10. INDIWORK Navigasyon Sistemleri
  11. Mio Navigasyon Sistemleri
  12. Newfron Navigasyon Sistemleri
  13. Platoon Navigasyon Sistemleri
  14. Aeltech Navigasyon Sistemleri
  15. Buyfun Navigasyon Sistemleri
  16. Dailytech Navigasyon Sistemleri
  17. GSK Navigasyon Sistemleri
  18. Goldmaster Navigasyon Sistemleri
  19. RoadGuard Navigasyon Sistemleri
  20. Roadstar Navigasyon Sistemleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. mp3 Çalma Özelliği
 5. Tv
 6. Arttırılabilir Hafıza
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483631/253575/257643
Başa dön