Motosiklet kullanımında en temel ekipman olan kask, sürücüler için hayati önem taşıyor. Muhtemel motosiklet kazaları sırasında sürücüyü araca bağlayan bir emniyet kemeri olmadığından savrulmak ve sürüklenmek kaçınılmaz olabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşıldığında ise başından darbe almak telafisi mümkün olmayan hasarlara ve hatta ölüme yol açabiliyor. Bu açıdan belirli standartlara sahip olarak üretilen kask kullanımı, yasal açıdan da zorunlu hale getirilmiş bulunuyor. Uluslararası kalite standartlarına ve güvenlik sertifikalarına (ECE, DOT ve NBR gibi) sahip olan Nexx motosiklet kaskları, üstün güvenlik sağlayan teknik donanımları ve dayanıklılığıyla kullanıcılardan tam not alıyor.

Güvenlik, Dayanıklılık ve Konfor Ön Plana Çıkıyor

Güvenlik ve sağlamlık testlerinden başarıyla geçerek sertifikalandırılan Nexx marka kask modelleri, olası kazalarda kafatasını, yüzü ve çeneyi en ideal biçimde koruyacak şekilde tasarlanmış bulunuyor. Modellerin kabuk olarak adlandırılan dış bölümü çoğunlukla polikarbon ya da karbon takviyeli fiberglass malzemeden üretiliyor. Kabuk bölümü darbenin ilk absorbe edildiği kısım olma görevini üstleniyor ve sürtünmeye bağlı oluşabilecek hasarı en aza indirmek amacıyla da kaygan bir katman ile kaplanıyor. Kabuğun hemen altında yer alan darbe emici kısımsa polistiren gibi daha yumuşak materyallerden üretilerek alınan darbeyi dağıtıyor, hızını kesiyor ve şiddetini azaltıyor. Astar bölgesi, köpük ve tekstil gibi yumuşak dolgu malzemeleri ile kaskın iç kısmını kaplıyor. Çene bandı, kaskın başta sabit kalmasını sağlayan son derece önemli bir rol üstlenirken vizör kısmı ise kaskın ön bölümünü kaplayan çizilmelere karşı dayanıklı şeffaf kısım olarak gözleri UV ışınları, toz, kum, rüzgar, soğuk, böcek ve sinek gibi tüm olumsuz dış faktörlerden koruyor.

İleri teknoloji ürünü olan ve yüksek performans sergileyen bütün modeller A sınıfı materyallerden üretiliyor. Özel aerodinamik yapıları ve konforlu kullanım özellikleriyle de öne çıkan ürünler; nefes alabilen, sökülüp yıkanabilen, antibakteriyel ve antialerjik 3D ped ve iç astar bölümleri, gözlük kullanımına imkan tanıyan yanak ped sistemleri, buğu önleyici pinlock özellikleri, Bluetooth ve interkom kullanımına uygun kulaklık yuvaları, serin ve kuru tutmak üzere geliştirilmiş çene, tepe ve arka bölümlerde konumlandırılmış havalandırma kanalları, rüzgar kırıcı boyun ruloları, ekstra güvenli ve mikrometrik bağlantı kayış tokaları gibi fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor.

Farklı İhtiyaçlara Uygun Seçenekler Cezbediyor

Kullanılan motosiklet türüne ve sürüş tipine göre farklı özelliklerle donatılan Nexx motor kaskları, her ihtiyaca cevap veriyor. Kullanım amacına uygun olarak model tercihi yapıldığında, sürüş güvenliğini ve konforunu artırıyor. Örneğin racing, enduro, cross ve touring motosikletler için tam kapalı kask kullanımı öneriliyor. Yüzü ve çeneyi kapatan, boynu saran bu modellerin vizör dışında hareketli parçası bulunmuyor ve en üst düzeyde koruma sağlıyor.

Doğru bedende ürün tercihinde bulunmak ise kask seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus olarak büyük önem arz ediyor. Başınıza tam olarak oturmayan kasklar, kaza sırasında kolaylıkla çıkabileceğinden ciddi oranda güvenlik zafiyetine sebep olabiliyor. Kaskı taktığınızda, başınızı sıkmadan tam olarak kavraması ve sağa-sola hareket etmemesi gerekiyor. Çene kayışını da sıkıca bağladıktan sonra yukarıdan tutarak çıkarmaya çalıştığınızda belli oranda esnemesi ancak çıkacak gibi olmaması gerekiyor. Ayrıca ufak da olsa yaşanan bir kaza sonucu yere düşmüş ve hasar almış kaskları, üstün koruma özelliklerini kaybetmiş olma olasılıklarına karşı kullanmaya devam etmemek ve yenisi ile değiştirmek tavsiye ediliyor.

Farklı kullanım amaçlarına uygun olarak dizayn edilen çeşitli ürünler, aynı zamanda farklı beğenilere de hitap eden tasarım ve renk seçenekleri de sunuyor. Değiştirilebilen kabuk bölümü ve kişiselleştirilebilen renk kombinasyonlarıyla büyük beğeni toplayan modeller, estetik ve şık bir görünüm sergiliyor. İhtiyacınız ve beğeninize uygun modeller arasında seçim yaparak üstün güvenlik ve konfor sağlayan bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nexx

503 ürün var
  1. Ürün Çeşidi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Beden A-Z
  5. Renk
  6. Satıcı A-Z
  7. Kelime Filtresi
Yarın KapındaYarın Kapında ürünlerini görmek için konumunu seç.
Konum:
seçilmedi
Başa dön