Sağlıklı çocuklar yetiştirme hedefi ile yola çıkan Nutrigen, gelişim açısından faydalı şurup ve ek takviye gıdaları ile annelerin en büyük yardımcısı oluyor. Gıdaların her geçen gün besleyiciliğinin azalması çocuk gelişimini olumsuz yönde etkiliyor. Ayrıca giderek daha kirli hale gelen doğal kaynaklar, gıdaları daha elverişsiz hale getiriyor. Nutrigen her yaştan çocuğun farklı beslenme ihtiyaçlarına uygun olarak ek gıda takviyeleri, damla, toz içecekler ve şuruplar sunuyor. Bilimsel araştırma ve testler sonucu geliştirilmiş olan takviyeler, çocukların günlük beslenme ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayarak gelecekte daha sağlıklı bireyler olmalarına yardımcı oluyor. 

Çağın en büyük sorunlarından biri olan obezite de sağlıksız beslenme sonucu ortaya çıkıyor. Nutrigen ürünleri ile aşırı beslenme ve fazla yağ alımının önüne geçilerek daha sağlıklı bir beslenme programı izlenebiliyor. Çocukluk çağında doğru beslenmek ileriki yıllarda oluşabilecek hastalıkların önüne geçiyor. Bebeklik ve erken çocuklukta uygulanan düzgün beslenme yöntemleri ile yaşam boyu daha sağlıklı kalmak mümkün oluyor. Giderek artan deniz kirliliği, sağlıksız balık ve balık yağlarının tüketilmesine neden olarak pek çok hastalığın ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. Balıklar yoluyla insanlara geçen toksik maddeler yapısal ve işlevsel gelişim bozuklukları olarak kendini gösteriyor. Kirlenen kaynaklar ve yitirilen besin değerleri nedeniyle beslenmede doğan eksiklikler için gıda takviyeleri kullanmak gerekiyor. Okyanus gibi temiz kaynaklardan üretilen balık yağları ve ek gıda takviyeleri ile Nutrigen, çocukların beslenme alışkanlıklarına önemli katkı sağlıyor.

Nutrigen kalitesi ile üretilmiş olan balık yağı takviye gıdası, çocukların sinir sistemi ve beyin fonksiyonları için gerekli olan vitaminleri sağlıyor. Omega 3 yağ asitleri vücut tarafından sentezlenmediği için uzmanlar tarafından dışarıdan alınmasında sakınca görülmüyor. 2-10 yaş grubu çocuklar için ideal bir besin kaynağı olan balık yağı şurubu; D, K vitamini ve çinko içeriyor. Lifli çorbalar ise düşük kalorileri ve lezzetli sunumları ile çocukların iştahlarını açıyor. Pratik şekilde hazırlanabilen çorbalar kase içine dokülerek üzerine sıcak su ilave ediliyor. A, D, B6 vitamini ile portein ve sodyum açısından zengin bir besin kaynağı olan çorbalar, yüksek oranda diyet lifi içeriyor.

Glukomannan ve diyet lifleri içeren toz içecekler, 1-12 yaş arasındaki çocuklara öneriliyor. Bir sürahi içerisine boşaltılan toz içecek, ılık su ile çözünene kadar karıştırılarak içime hazır hale getiriliyor. Hazırlandıktan sonra yarım saat  içinde tüketilmesi gereken içecekler, çözünebilir diyet lifler içeriyor. Lifli gıdalar sayesinde çocuklar normal kilolarını koruyarak daha sağlıklı bir beslenme düzenine adım atmış oluyorlar. Lifli puding ve kekler ise çocukların en sevdikleri atıştırmalıklar arasına giriyor. Hem leziz hem de düşük kalorili olan bu gıdalar, boş kalorili tatlılar yerine çocuklar için iyi bir besin alternatifi oluyor. Lifli pudingler zengin mineral ve vitaminlerle birlikte çcoukların tatlı ihtiyacını karşılıyor. Çilekli, şeftalili, muzlu, çikolatalı ve limonlu çeşitleri olan pudingler her zevke uygun bir alternatif sunuyor.

Günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılayan vitamin şurupları ve tozlarla çocuklar kendilerini daha enerjik ve güçlü hissediyorlar. En önemli vitamin kaynaklarının bir arada sunulduğu ek gıdalar bebek ve çocuk beslenmesinde gelişim açısından önemli katkılar sağlıyor. Kış takviyesi olarak bilinen propolis şurup çeşitleri ise vücut direncin artırmayı ve zinde bireyler olmayı mümkün kılıyor. Düzenli kullanımı önem taşıyan ek takviye gıdaları ile hastalıklara karşı direnci artan çocuklar, sinir sistemlerindeki gelişime paralal olarak daha kaliteli bir yaşam sürüyorlar. Nutrigen markasının geniş ürün gamından uygun olan gıda takviyelerini hemen seçerek çocuklarınıza sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nutrigen

6.737 ürün var
  1. Ürün Çeşidi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Satıcı A-Z
  5. İndirimli Ürünler
  6. Sepette Kampanyalı Ürünler
  7. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Hemen Kapında
Başa dön