Okuma, Çin ve Japonya’da üretime başlayan olta takımları üreten bir markadır. Marka, kullanıcılara balık tutmak amacıyla farklı fonksiyonlara sahip oltalar sunar. Marka olta makineleri, maket balık ve suni yemler, kamışlar, misinalar, olta-kamış takımları, iğneler ve daha pek çok balıkçılık malzemesi tasarlar. Balık tutmayı hobi edinen veya iş amaçlı profesyonel kullanımlar sağlamak isteyenler ürünleri inceleyebilir. Okuma olta makinesi modelleri çeşitli teknik özelliklerle donatılır. Olta kamışı, misine, suni yem, kaşık gibi pek çok malzemeden yararlanarak balık tutabilirsiniz. Olta makineleri içerisinde farklı tipte kamışlar kullanılır. Farklı tipteki kamışlar, balık tutma sırasında farklı avantajlar sağlar. Ürünlerin ağırlığı, devir sayısı, sarım kapasitesi fiyat değerlerinde belirleyici olur. Okuma ip misinaları farklı uzunluklara sahiptir. Ürünler hassaslığı ve her hareketi algılayan tasarımıyla balıkçılıktan olumlu sonuçlar almaya yardımcı olur. Avlama sırasında düşük esneklik sağlayan ip misinaları, büyük balıklarla mücadele konusunda yüksek performans sağlar. Okuma olta takımı içinde yer alan makine, misina, kamış, klips sayesinde kolaylıkla balık avlayabilirsiniz. Markaya ait ürünleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.

Okuma Modelleri

Olta makinesi modellerinin hava geçişini artıran bir tasarımı mevcuttur. Ürünler paslanmayı en aza indirecek özelliklere sahiptir. Ters dönüş kilidi sayesinde balık tutma faaliyetleri sırasında her hareketi olanaklı kılar. Makinenin sabitleme özelliği sayesinde darbelere karşı önlem alabilirsiniz. Okuma spin kamış modelleri silikon malzemelerden üretilir. Balıkların süzdürülerek toplanmasını sağlayan ürünler, avlanmayı kolaylaştırır. Spin kamışlar farklı uzunluklarda ve kalınlıklarda tasarlanır. Ürünlerin ağırlığı, halkaları, atarı, uzunluğu ve parça sayısı incelenerek seçim yapılabilir. Ürünler kamplarda, atıcılık gibi hobilerde de kullanılır. Okuma kamış seçeneklerini kullanırken farklı metotlar deneyebilirsiniz. LRF, spin, Jig, surf, olta, teleskopik kamışlar, marka tarafından kullanıcılara sunulur. Okuma LRF kamış küçük ve hafif yapıdaki malzemelerdendir. Hafif yapısıyla uzun süreli kullanımlar sırasında balıkçıları yormaz. LRF metodu balıkçılara ve avcılara kolaylık sağlayan tasarıma sahiptir. Ürünler gölde, denizde ve daha pek çok yerde balıkçılık yapmayı olanaklı kılar. Tatlı ve tuzlu su içerisinde LRF kamışlar yardımıyla balık tutabilir, oltayı en uzak mesafeye bile kolaylıkla atabilirsiniz. Jig kamışları sayesinde suyun dibine kadar indirerek farklı su seviyelerindeki balıkları yakalayabilirsiniz. Okuma teleskopik kamış modeli iç içe geçmeli bir yapıya sahiptir. Ürünler halkalı tasarımı ve hassas mekanizmasıyla kolay bir kullanım sağlar. Fazla parça sayısı, hassasiyeti artıran özellikleri hobileri kolaylaştırır. Çıkrık, oltalarda kullanılan bir balıkçılık malzemesidir. Amatör veya profesyonel olarak kullanılan makinelerde, çıkrıklar açma kapama kolunda yer alır. Okuma çıkrık makinesi korozyona karşı dayanıklı yapıya sahiptir. Ürünlerde grafit makara, mekanik misine sayacı bulunur. 16 noktaya sahip ters dönüş kilidi, pirinç dişli takımı, kendinden yağlayıcı dişli sistemi fonksiyonel bir kullanım sağlar. Ergonomik kavrama topuzları, ikiz pedallı çevirme kolu çıkrık makinelerini işlevsel kılar.

Okuma Özellikleri

Olta makinelerinde yer alan çoklu diskler, contalar ve akış rotor teknolojisi hava geçişini artırır. Yumuşak kalama contalar, paslanmaz çelik bilyeler, ayarlanabilen ters dönüş kilitleri, hassas makine kesim dişlileri balık tutmayı kolaylaştırır. Ürünlerde paslanmaya karşı dayanıklı grafit gövde bulunur. Siklonik akış rotor teknolojisine sahip modeller, kullanımı kolaylaştırır. Dayanıklı gövde tasarımıyla uzun yıllar güvenli bir kullanım sağlar. Metal saplı tasarımları paslanmaz özelliğiyle aşınma ve dökülme gibi sorunları ortadan kaldırır. Alüminyum malzemelerden üretilen, paslanmaz çelik sarma telli, rotor dengeleme sistemine sahip olta makineleri kullanıcıların beğenisini kazanır. Okuma parçaları arasında kamışlar, misina, fırdöndüler, iğneler, kurşunlar, mataralar ve diğer malzemeler yer alır. Kamış, oltanın farklı hedeflere yönlendirilmesine yardımcı olur. Balıkların yeme takılması amacıyla kullanılan kancaların hareket alanını belirler. Misina, olta takımı içerisinde yer alan oltanın ucuna takılan bir malzemedir. Avlanmayı kolaylaştıran ve balık tutmayı pratik hale getiren misinalar, olta makinelerinin önemli bir parçasıdır. Yemi balığa sunarken, balığı tekneye çekerken kullanılır. Okuma spin makinalarında akışkan çekiş sistemi, tersine dönmeyen bilyaları, hassas pirinç dişlileri yer alır. Ürünlerin paslanmaz grafit gövdesi güvenilir ve dayanıklı bir kullanım sağlar. Anodize sap tasarımları, rahat kullanım için tasarlanmış hafif tutacakları makinelerin kullanımını işlevsel hale getirir. Eliptik dişli sisteme sahip makineler, anodize makara sistemlerinden oluşur. Dayanıklı sarma telleri, balık tutmak için gerekli misinayı bir arada tutar. Okuma surf kamış karbon yapısı, hızlı aksiyon sağlayan teleskopik parçaları ve darbe emici ayaklarıyla işlevsel bir kullanım sağlar. Ürünlerde SIC halkalar kullanıldığından balık tutmayı kolaylaştırır.

Okuma Fiyatları

Okuma olta setlerinin içerisinde spin kamış, misina, ip misinası, olta makinesi, klips gibi malzemeler bulunur. Okuma kamış spin modelinde 16 farklı boy seçeneği bulunur. Hızlı aksiyon sağlayan parçalar, farklı gövde seçenekleri ve balıkçılığı kolaylaştıran fonksiyonel özellikler kamış modellerinde bulunur. Balık tutma sırasında dengeleme sağlayan EVA sapları yardımıyla işinizi verimli hale getirebilirsiniz. Hızlı aksiyon alabilmek için ürünlerde makara yatağı, SIC halkalar ve paslanmaz çelik çerçeve kullanılır. Okuma spin makinelerini almadan önce devir hızlarını, bilye sayılarını inceleyebilirsiniz. Ürünlerin bir turdaki sarım ölçüsü, misina kapasitesi, maksimum drag ağırlığı değişiklik gösterir. Farklı tipteki balıkları yakalamak için kamış çeşitlerini deneyebilirsiniz. Jig kamışlar yardımıyla suyun dip ve orta kısmındaki balıkları tutabilirsiniz. Okuma LRF kamışlar hafif yapısıyla kullanım kolaylığı sağlar. Genellikle sahte yemler kullanılarak balık tutma işleri kolaylaştırılır. At çek tekniği yardımıyla balıkçılık faaliyetlerinizi geliştirebilirsiniz. Olta makineleri, metal kafa tasarımı ve yüksek performans sağlar. Farklı tipte balıkları tutmak için makine özelliklerini dikkate alabilirsiniz. Okuma jig makinesi yüksek devir oranıyla büyük balıkların tutulmasını kolaylaştırır. Güçlü dişli sistemi, yüksek devirli yapısı balıklara zarar vermeden tutmayı sağlar. Okuma jig kamışında pek çok teknolojik özellik bulunur. Olta makinelerinin temel parçalarını takım halinde elde edebilir, pratik kullanımlar sağlayabilirsiniz. Okuma olta kamışı modelleri kaliteli yapısı, güvenilir kullanımıyla uzun süre rahat etmenizi sağlar. Her mevsimde balık tutmayı pratik hale getiren, kolay tutuş imkanı sağlayan tasarımı kullanıcıların beğenisini kazanır. Rahat çekiş sağlayan dayanıklı gövdesi, siklonik akış rotor teknolojisi pratik kullanımlar sağlar. Ürünlerde denge sistemi sağlam olduğundan ters dönme gibi ihtimalleri ortadan kaldırır. Ürünlerin fiyatları set içerisinde kullanılan malzemelerin kalitesine, ağırlığına, makine devir sayısına göre farklılık gösterir. Modellerin fonksiyonel özellikleri, dişli sistemi, tasarımı konusunda detaylı bilgi alabilir kullanıcı değerlendirmelerinden yararlanabilirsiniz. Hepsiburada üzerinden uygun fiyatlı Okuma misina ürünlerini satın alabilirsiniz.

Okuma Olta Makine Setlerinde Neler Bulunur?

Okuma olta makine takımları içerisinde misina, kamış, klips, sahte yem bulunur. Avcılık için gerekli olan malzemeleri bir araya getiren setlerle hobilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Okuma Olta Makineleri Nasıl Kullanılır?

Gerekli tüm ekipmanlar tamamlandıktan sonra makaranın kolu döndürülerek geri sarılır. Basit kullanıma sahip olan makaralar serbest bırakılarak drag ayarlanır. Makarayı kontrol etmeyi sağlayan frenleme sistemi kullanılarak kolaylıkla balık tutulabilir. Fonksiyonel özelliklere sahip olta makinelerinin kullanımı basit ve kolaydır.

Okuma Olta Makinelerinde Hangi Teknolojiler Kullanılır?

Okuma olta makinelerinde ergonomik kavrama, strike zone, korozyona karşı dayanıklı kaplama, yüksek performanslı bilya, RES, Hydro Block teknolojileri kullanılır. Kaliteli malzemelerle üretilen okuma ürünlerini uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...