Tayvan merkezli olta üreticisi Okuma, hayatın bir meydan okuma olduğunu düşünüyor. 1986’dan beri karşılaştığı zorlukları birer motivasyon kaynağına dönüştürerek, yoluna başarıyla devam ediyor. Günümüzde artık bir dünya markası konumuna yükselen firma, kara & balık av malzemeleri sektörüne yönelik üretim yapıyor. Markaya ait olta çeşitleri outdoor sporlar ile ilgilenenlerin, rüzgâr ve denizle daha yakından ilişki kurmak isteyenlerin ilgi alanına giriyor.

Kara ve Deniz Balıkçılığına Yönelik Olta Tasarımları

Marka, olta balıkçılığına ve denize gönül verenlere özel, yüksek konfor ve kaliteye sahip bir deneyim sunma motivasyonu ile çalışıyor. Bu bağlamda Ar-Ge çalışmalarını daima önemsiyor. Hafif ve hassas kalitede mekanizmalara sahip Okuma olta makineleri ve Okuma olta kamışı tasarımları, dünya üzerinde geniş bir kitle tarafından beğeniyle kullanılıyor.

Okuma, ürün geliştirme ve tasarım aşamasından imalata, dayanıklılık ve kalite testlerinden paketlemeye kadar tüm üretim süreçlerini kendi tesislerinde gerçekleştiriyor. Kara ve deniz balıkçılığına yönelik av malzemeleri üreten marka, amatör ve profesyonel olta balıkçılarının beklentilerine başarıyla karşılık veriyor.

Okuma Olta Makinesi Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler Nelerdir?

Bir süre önce balıkçılığı hobi edinmeye karar vermiş olabilirsiniz. Belki de epeydir balık avlıyor ve artık daha profesyonel bir olta setine sahip olmayı planlıyorsunuz. Durumunuz her ne olursa olsun alışveriş aşamasına geçmeden önce bazı detaylara göz atmanız, sonradan pişman olmamak adına önem taşıyor.

Olta makinesi almadan önce spin, surf, derin su ya da LRF avlama yöntemlerinden hangisini kullanacağınıza, nerede ve ne tür balık avlayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Ayrıca olta kamışı ve makinesinin bir arada sorunsuz çalışabilmesi uyumlu ağırlıkları gerektiriyor. Elinize ve olta makinesine uygun form ve genişlikte olta kamışı, konforlu ve keyifli bir avlanma deneyimine işaret ediyor.

Okuma surf olta makinesi modelleri kıyıdan 250 ila 350 m açığa aksiyon alabilen yüksek performans teknolojileri ile amatör, orta ve ileri seviye kullanıcılara hitap ediyor. Çok bilyeli Okuma olta modelleri; atış anında az aşınma, uzun fırlatma mesafesi, yüksek isabet oranı, uzun misina ömrü, yumuşak dönüş ve düzgün kalama basıncı gibi nitelikleriyle avantajlı kullanım sunuyor.

Okuma spin olta makinesi modelleri spin balıkçılık yöntemine uygun teknik özellikleri ile öne çıkıyor. Spin olta modelleri; hafif ve kompleks yapısı, yüksek tur sayısı ve çok bilyeli sistemi ile büyük ağırlıktaki balıkları kolaylıkla çekmek için ideal performans sergiliyor. Tatlı su ve derin su balıkçılığına yönelik çok amaçlı kullanım sunarken, makine kolunun daha kolay çevrilmesini sağlayan bilyeli Okuma oltalar, farklı bilye sayılarına sahip tasarımları içeriyor.

Okuma çok amaçlı olta makinesi modelleri küçük formları ve yüksek fonksiyonellikleri ile kullanıcıların en çok tercih ettiği avcılık ekipmanları arasında yer alıyor. Az misina sarma kapasitesine sahip olta modelleri sahte yemli balık avlama yöntemi için tercih edilebiliyor. EFRII misina sarım teknolojisine sahip Okuma olta makinesi modelleri, misinayı kıvırmadan düzgün sarabilme yeteneği ile tanınıyor. RESII sistemine sahip Okuma olta makineleri ise uzak mesafeli at /çek eylemini sarsıntısız ve dengeli bir temizlikte yerine getiriyor.

Okuma Olta Kamışı Modelleri Seçimi Hangi Detayları İçeriyor?

Okuma olta kamışı modelleri ile uzak mesafeli aksiyon alınacak ise, kurşun ağırlığı fark etmeksizin 3 m ve üzeri kamış boyuna sahip tasarımları seçmek gerekiyor. Yakın mesafeli aksiyon sunan Okuma spin olta kamışı modelleri ise kullanılacak alana göre farklı uzunluk seçenekleri sunabiliyor.

Okuma teleskopik kamış modelleri katlanabilme özelliğiyle, taşımayı kolaylaştırıyor. Teleskopik olta kamış modellerinin aksiyon mesafesi; sahte yemli, spin, surf olta kamışlarının değişen teknik özellikleriyle bağlantılı değerleri kapsıyor.

Okuma sırt çantası, balık avı için gerekli olan ekipmanları bir arada tutma ve taşıma kolaylığı sunuyor. Paslanmaz özellikteki Okuma fırdöndü ve klipsler sırt çantanızda bulunması gereken malzemeler arasında yer alıyor. Avlanma esnasında kullanabileceğiniz Okuma şapka ve Okuma tişört modelleri ile avlanma setiniz tamamlanmış oluyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Okuma

929 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Fırsat Ürünleri
  5. Satıcı A-Z
Başa dön