Boş zamanınızı değerlendirmek ve stres atmanın yanı sıra profesyonel olarak da yapabileceğiniz balıkçılığın daha keyifli hale gelmesi için kullandığınız ekipmanlar son derece önemlidir. Okuma Balık Av Malzemeleri, farklı kullanım amaçlarına yönelik modelleriyle avlanma veriminizi artırır.

Okuma Kamış Modelleri

Temel balıkçılık ekipmanları arasında yer alan kamışlar, avlanma veriminizi belirleyen en önemli etkenler arasında yer alır. Giriş seviyesi ürünlerin yanı sıra profesyoneller için de farklı seçenekler sunan Okuma kamış modelleri arasında seçim yaparken bazı ipuçlarına dikkat edebilirsiniz.

 • Tercih edeceğiniz kamışın uzunluğunun balık tutacağınız bölgeye uygun olması önemlidir. Kıyı balıkçılığında uzun, tekme balıkçılığında daha kısa modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak uzun kamışların çevreye rahatsızlık vereceğini de unutmamanızda fayda vardır.
 • Agresif ve büyük balıkları tutarken uzun kamışlara hâkim olmanız son derece zordur. Bu nedenle kısa kamışlar kullanabileceğiniz gibi uzunluğu ayarlanabilen ürünleri de tercih edebilirsiniz.
 • Bütçenizi göz önünde bulundurarak tercih edeceğiniz hangi malzemeden üretilen Okuma kamış modellerini inceleyeceğinize karar verebilirsiniz. Karbonfiber ürünler uygun fiyatlı olmalarının yanı sıra hafiflikleri ile taşıma kolaylığı sağlar. Profesyoneller için granit kamışlar ideal bir seçimken ara seviye bir ürün almayı düşünüyorsanız fiberglass modellere öncelik verebilirsiniz.

Okuma Olta Makineleri

Her beklentiye yönelik farklı seçenekler sunan Okuma olta makineleri, kaliteli malzemelerden ve ileri teknolojiden yararlanılarak üretilmeleri sayesinde yıllar boyu kullanılmaya uygundur.

Balıkçılığa henüz yeni başlıyor ve ilginizi çekip çekmeyeceğinden emin değilseniz başlangıç seviyesi Okuma olta makineleri ile başlayabilir, ilerleyen süreçte kullanım alışkanlıklarınıza uygun ürünler satın alabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz modele karar verirken makinede kullanılan malzemeler ile özellikleri, bilya sayısı, devir gibi özellikleri inceleyebilirsiniz.

Okuma Misinalar

Dirençli yapılarıyla kopmalara karşı ekstra dayanıklı olan Okuma misinalar, tek düze olmayıp farklı balıklara yönelik seçenekleri mevcuttur. Kullanacağınız modele karar verirken hedeflediğiniz balığın ağırlığı ile agresiflik düzeyine uygun kalınlıktaki ürünleri kullanmanızda fayda vardır. Misinanın taşıma kapasitesini inceleyebilirsiniz. Ayrıca tercih edeceğiniz misinanın renginin avlanacağınız alanın suyunun berraklığına uygun olması da son derece önemlidir. Berrak sular için ince ve açık renkli misinalar kullanmak balıkların oltadan kaçmasını önler.

Okuma Balıkçılık Aksesuarları

Balık tutma deneyiminizi daha eğlenceli ve az yorucu hale getiren Okuma balıkçılık aksesuarları fonksiyonel tasarımları ile ön plana çıkar.

 • Okuma mücadele kemerleri, özellikle agresif balıkları avlarken büyük kolaylık sağlar. Oltanıza vuran balığı çekerken bel ve sırtınızı fazladan zorlamanızın önüne geçen ürünler suya karşı dayanıklı olmaları sayesinde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Okuma kamış ve makine kılıfları, balıkçılık ekipmanlarınızı taşıma esnasında kolaylık sağladığı gibi darbelere karşı da korur.
 • Farklı tasarımlarıyla yem, iğne gibi malzemeleri kategorize ederek saklamanızı sağlayan Okuma takım çantalarının sıcak ve soğuk içecekleriniz için özel bölümü bulunan seçenekleri de mevcuttur.

Okuma Suni Yemler ve Maket Balıklar

Okuma suni yemler ve maket balıklar defalarca kez kullanmaya yönelik malzemeler olup balıkların oltanıza gelme ihtimalini artırır. Alacağınız yem ya da maket balığa karar verirken bazı ipuçların göz önünde bulundurabilirsiniz.

 • Tercih edeceğiniz Okuma yemin, doğal durması son derece önemlidir. Özellikle çekingen balıklar, şüphe duydukları yemlerden hızla uzaklaşırlar.
 • Hedeflediğiniz balıkların, suyun hangi katmanında bulunduğunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Denizin altlarına inildikçe yemlerin renkleri daha koyu görüneceğinden dip balıkları için mümkün oldukça açık renkli ve parlak maket balıklar kullanmanız gerekir.
 • Bulanık sular ve gece balıkçılığında koyu renkli yemleri, berrak sularda ise açık renkli modelleri kullanabilirsiniz.
 • Sabah saatlerinde kırmızı yemler ideal bir seçimdir ve gece saatlerinde fosforlu yemlere şans verebilirsiniz.
 • Satın alacağınız Okuma maket balığın, avlanacağınız balığın yediği küçük balıkların boyutuna yakın olması önemlidir.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Okuma Balık Av Malzemeleri

544 ürün var
 1. Alt Kategoriler
  Diğer Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Okuma
  2. Daiwa
  3. Powerex
  4. Lineaeffe
  5. Remixon
  6. Savage Gear
  7. Discovery
  8. AlbaStar
  9. Spro
  10. Shimano
  11. Abu Garcia
  12. Yo-zuri
  13. Captain
  14. Strike Pro
  15. D.A.M
  16. Owner
  17. Effe
  18. Gamakatsu
  19. Youvella
  20. kendo
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Okuma
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/okuma
Başa dön