Ön Cam Filmleri

Ön cam filmi aracınızın daha yeni ve estetik görünmesini sağlayan ürünlerdir. Aynı zamanda güneşin etkilerinden iç döşemelerin korunmasına da yardımcı olur. Güneşin son derece zararlı etkileri bulunur ve bu etkiler hem gözlerinizi olumsuz etkilerken hem de döşemelere ciddi anlamda zararlar verebilir. Böyle durumlarda da ön cam filmi kullanımı oldukça işlevseldir. Ön cam filmi araba modelleri için büyük bir işlevselliğe sahiptir. Bu filmlerin kullanımında belli noktalara dikkat edildiği takdirde aracınızın camlarını ilk günkü gibi korumanız mümkün olur. Hem dizaynı hem de korunma açısından bu filmlerin kullanımı her geçen gün biraz daha yayınlaşmaktadır. Güneşin doğrudan aracın ön kısmına vurduğu zamanlarda cam filmleri ışınları kırarak araç içerisine çok az miktarda girmesini sağlıyor. Cam filmlerinin araçlara ve sürücülere sağladığı birçok fayda vardır. 

Ön Cam Filmleri Avantajları

Ön cam filmleri avantajları sayesinde araçlarınızı hem güneşten koruyabilir hem de aracı sürüş sırasında bu ışınların sizi rahatsız etmesini önleyebilirsiniz. Beklentilere en iyi şekilde karşılık veren bu filmlerin sizlere ve araçlarınıza sağlayacağı faydaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Renklerin Solmasını Engeller

Ön camlara takılan filmler sayesinde aracın iç kısmında bulunan döşemelerin ve derilerin renklerinin solmasını engellemek mümkündür. Araçlarınızın daha yeni görünmesinde cam filmlerinin son derece önemli etkileri vardır. Bu filmler her türlü ışığın içeriye direkt vurmasına engel olur. 

  • UV Işını Blokajı

Araçların camlarına takılan filmler sayesinde renklendirme yaptığınızda UV ışınlarını daha rahat bir şekilde engelleyebilirsiniz. Güneş ışınlarından gelen zararlı etkiler kanser ve cilt üzerinde lekelere neden olabilir. Eğer uzun süre araç kullanıyorsanız mutlaka bu cam filmlerinin avantajlarından yararlanmalısınız. Ön cam film çekme işlemi sayesinde güneşin tüm zararlı etkilerini dışarıda bırakabilirsiniz. Araçlarınızı daha konforlu hale getirmede bu filmlerin önemi son derece yüksektir. 

  • Isı Yalıtımı 

Ön cam filmi ısı yalıtımı bakımından da son derece iyi etkilere sahiptir. Kış aylarında soğuk havayı keserek direkt camlardan içeriye vurmasını engeller. Bu şekilde içeride ki klimanın etkisinden kaynaklanan sıcak havanın da dışarıya gitmesine izin vermez. Isı yalıtımı konusunda son derece yüksek standartlarda olan oto cam filmleri araç içi kullanılan klimalar açısından da avantajlıdır. 

  • Güneş Enerjisini Bloke Eder

Isı yalıtımında aynı zamanda bu cam filmleri yaz aylarında da son derece etkilidir. Çünkü direkt güneşten gelen sıcak etkileri yavaşlatarak araç içerisinde ki kişileri bunaltmaz. Kalitesi yüksek olan bu filmler sayesinde yaz aylarında araçlarınızın içerisi daha serin olabilir.   • Gizlilik ve Güvenlik

Hemen her türden araçta kullanılabilecek olan ön cam koruma filmi hem sizin hem de ailenizin gizliliğini ve güvenliğini de sağlar. Bu filmler biraz daha koyu renklerde seçildiğinde araçların iç kısımları dışarıdan bakıldığında görülmez. Bu durum da sürücüye ve diğer yolculara mahremiyet sağlar. Çok fazla tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi de bu özellikleridir. 

  • Kolay Takılabilir ve Çıkarılabilir

Ön cam filmlerinin en önemli avantajlarından birisi de kolay takılabilir ve çıkarılabilir özelliklerde olmasıdır. Yani bu ürünleri satın aldığınızda el beceriniz de varsa rahatlıkla camları sizler de kaplayabilirsiniz. Ancak kullanımı konusunda yeterli bilginiz yok ise kaplama işlemini profesyonellere bırakmalısınız. 

  • Camları Dışarıdan Gelen Darbelerden Korur

Araçların camları son derece hassas bir yapıya sahiptir. Sert bir cisim değdiğinde kolaylıkla çizilebilir. Ancak ön cam güneşlik filmi kullanmak camların kolayca çizilmesinin önüne geçer. Cam filmleri yalnızca güneş ışınlarından korumakla kalmaz aynı zamanda camlarda oluşabilecek tüm çiziklere karşı da koruyuculuk özelliği ortaya çıkarır. 

Araç Ön Cam Filmi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araç kullanımı sırasında sürüş kalitesini yükseltebilmek için birtakım noktalara dikkat edilir. Bunlardan birisi de araçların aksesuarlarıdır. Araç aksesuarları hem güvenliği artırırken hem de aracı daha kolay bir şekilde kullanma avantajı sunar. Araç ön camları için film seçerken öncelikle aracınızın modelini göz önünde bulundurmalısınız. Kalite düzeyinin yüksek olması en önemli kriterler arasındadır. Renginin siyah olması kişilerin isteklerine bağlı olan bir konudur. İstenirse ön cam filmi şeffaf olarak da tercih edilebilir. Fakat siyah ön cam filmleri daha yüksek bir koruma sağlar. Özellikle aracın içerisinin görünmesini istemiyorsanız reflektif yansıtmalı cam filmleri tercih edilebilir. Ancak bu filmleri alırken çok koyu olmamasına da dikkat etmelisiniz. Çünkü trafikte araç filmi kullanma konusunda belirli kısıtlamalar vardır. Bu nedenle de ön cam filmi numaraları özellikle alınırken çok dikkat edilecek bir konudur. Araç ön cam filmi kaç numara olmalı? Sorusu da bu bakımdan önem taşır. Trafikte ceza almamak için film seçimlerinizi 1 ve 2 numara derecesine kadar olanlar içerisinden seçebilirsiniz. Camın boyutları da filmleri satın alırken ya da uygulama sırasında dikkate almanız gereken bir konudur. Filmin kullanımı sırasında sorun yaşamamak için mutlaka bu işin uzmanlarından yardım almaya özen göstermelisiniz. 

Ön Cam Film Çeşitleri Nelerdir?

Araçlarda sıklıkla kullanılan ve güneşin etkilerini en aza indiren filmler son derece işlevseldir. Birçok farklı çeşidi bulunan filmler araçların iç kısımlarının gizliliği üzerinde de oldukça etkilidir. Ön cam film çeşitleri numarasına göre belirlenir. Bir numaralı oto filminden dört numaraya kadar ürün bulabilirsiniz. Bir numaralı oto filmleri en açık tonlarda olan ürünlerdir. En koyu olanlar ise dört numara olanlardır. Trafikte sorun yaşamamak adına mutlaka alım sırasında numarasının düşük olmasına dikkat etmeniz gerekir. Araç filmleri her araç için gereklidir. Hem büyük ve geniş araçlar hem de küçük araçlarda modellere göre film kullanımı tercih edilebilir. 

Ön Cam Filmi Nasıl Takılır?

Ön cam film kaplama yapabilmek için öncelikle en kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Bu filmleri tercih ederken aynı zamanda nasıl kaplama yapılacağını da bilmeniz gerekir. Eğer bu konu hakkında yeterli bilginiz yok ise filmleri satın aldıktan sonra işin uzmanı olan birine de yaptırabilirsiniz. Filmleri kullanmaya başlamadan önce mutlaka gerekli ölçüleri almalısınız. Filmler farklı ölçülerde boyutlandırılarak satılır. Filmi cam üzerine yapıştırmadan önce camın temizlenmesi gerekir. Cam yüzeyi temizlendikten sonra kuru bir bezle kurulama işlemlerini yapın. Daha sonra ise filmi camların yüzey kısmına dikkatli bir şekilde uygulayın. Uygulama sonrasında da filmin altında sıkışan havayı filme zarar vermeden çekçek yardımı ile çekin ve pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkarın. Uygulaması son derece basit olsa da biraz profesyonellik isteyen bir iştir. 

Ön Cam Filmlerinin Fiyatları

Araçların cam kısımlarında koruma amaçlı olarak kullanılan ön cam film fiyatları bakımından son derece idealdir. Ulaşılabilir fiyatları olan bu filmler numarasına ve boyutlarına göre farklı fiyatlarda satışa sunulabilir. Aynı zamanda malzeme kalitesi de fiyatlara etki eden önemli unsurlar arasında yer alır. 

Ön Cam Filmleri Avantajlı Mıdır?

Ön cam filmleri araçların daha güvenli ve korunaklı olması açısından son derece avantajlıdır. Özellikle ısı ve güneş yalıtımı bakımından idealdir. 

Ön Cam Filmi Kullanmak Trafikte Yasak Mıdır?

Her ön cam filmi kullanımında yasak bulunmuyor. Trafikte bir ve iki numaralı cam filmleri kullanılabilmektedir. 3 ve 4 numaralı cam filmlerinin kullanılması ise yasaktır. 

Ön Cam Filmini Herkes Takabilir mi?

Araçların camlarına bu filmleri takabilmek için biraz beceri gerekebilir. Çünkü filmler takıldıktan sonra iç kısmında hava kalmaması gerekir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ön Cam Filmleri

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 16 / 16 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024873/20024894/20024897