Yoğun güneş ışığı, görüşünüzün bozulmasından değerli döşemelerinizin rengini soldurmaya kadar çeşitli sorunlara neden olabilir. Araç içi sıcaklığın aşırı yükselmesi sürüş konforunuzu olumsuz etkileyebilir. Aracınızın ön camını doğru renk tonuna sahip bir film ile kaplamak, güneşin zararlı ışınlarını filtreleyerek, hem sizin hem de araçtaki diğer yolcuların keyifli bir yolculuk deneyimi yaşamasına yardımcı olur. Kaliteli bir ön cam filmi ile aracınızın görünümünü geliştirebilir ve ek faydalar elde edebilirsiniz.

Ön Cam Filmi Özellikleri Nelerdir?

Yapıştırıcı kullanımını gerektirmeyen cam filmleri, ağır zararlı kimyasallar olmadan etkili bir yapıştırma imkanı sunar. Uzun süren değişim işlemlerini ortadan kaldırır. Filmleri geride kalıntı bırakmadan uygulamak ve çıkarmak çok kolaydır. Güneş koruma filmleri sıcak dönemde ısıyı engeller, ancak soğuk hava koşullarında ısıyı koruyarak enerji maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur. Araçların ön camları dışında pencereler, kapılar, ofis uygulamaları ve mutfak dolapları gibi çok çeşitli uygulamalar için kullanılabilir. Kaliteli cam filmleri ultraviyole ışınını engellemeye, sürtünmeyi azaltmaya, çizilmeleri önlemeye ve ayrıca solma olasılığını sınırlamaya yardımcı olmak için özel katmanlara sahiptir. Parlamayı azaltmada çok etkilidir. Kolayca kesilebildiği için ihtiyaçlarınıza özel olarak uyarlanabilir.

Ön Cam Filmi Nasıl Seçilir?

Ön cam filmleri, görüş alanını bozmadan araca giren ışık ve ısı miktarını azaltır. Sıcak bir iklimde yaşıyorsanız aracınızın uzun süre güneş ışığına maruz kalması özellikle önemli bir sorun haline gelebilir. Cam filmleri % 10 ila % 100 arasında değişen bir ısı koruma oranına sahiptir. Ilıman bir iklimde yaşıyorsanız, % 25 ila 40 ısı koruması sağlayan bir filmi ideal olabilir. Isı koruma seviyesi fazla ısıyı bloke etmekle birlikte, kış aylarında aracınızın ısınması için yeterli güneş ışığını almanıza izin verir. Öte yandan sıcaklığın yılda en az 3 ay boyunca 30 derecenin üzerinde olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, minimum % 50 ısı korumalı bir film tercih etmeniz gerekebilir. Ön cam filmleri güneş ışınlarını yansıtma ve estetik özelliklerine göre çeşitli renklerde üretilir. İstediğiniz estetik kalite, renklendirme için ödediğiniz fiyatı büyük ölçüde etkiler.

Ön Cam Filmi Nasıl Kaplanır?

 • Ön cam filmleri kolay kullanım için genellikle önceden boyutlandırılmış olarak gelir. Birçok film yüzeye direkt olarak uygulanır. Maket bıçağı ile kolayca şekillendirilebilir.
 • Uygulama yapmadan önce pencerenin alanını su ve şampuan ile iyice temizleyin. Cam yüzeyin, filmin altında sıkışabilecek toz, kir veya herhangi bir şey içermediğinden emin olun.
 • Kuru bir bezle camı kurutun ve çizgi oluşturmamaya dikkat edin.
 • Filmi cam yüzeye dikkatlice uygulayın. Sert bir plastik parçası veya çekçek ile filmin altındaki sıkışmış havayı çıkarın. Yüzeyde kabarcık kalmaması ve filme zarar vermemek için uygulamayı dikkatlice ve yavaşça yaptığınızdan emin olun.
 • Uygulama adımlarına göre gerekirse filmi sıcak hava tabancası ile şekillendirerek yerleştirin. Folyoyu aşırı ısıtmamaya dikkat edin.
 • Cam filmini uyguladıktan bitirdikten sonra, önümüzdeki birkaç gün boyunca arabanızı yıkamayın. Bu sayede filmin cama tamamen yapışmasını ve gelecekteki yıkamalara karşı dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Aracınıza Ön Cam Filmi Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

 • Cam filmleri, herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmaksızın yüzeye anında tutunur. Bu sayede istediğiniz yüzeyleri kaplamak için kolayca kullanabilirsiniz.
 • UV koruma özelliği sayesinde sizi, yolcularınızı ve koltuklarınızı güneşin zararlı etkilerinden korur.
 • Cam filmlerinin birçoğu yeniden çıkarılabilir ve tekrar kullanılabilir yapıya sahiptir.
 • Cam filmleri dış etkenlere karşı dayanıklı olduğundan hem sürüş hem de park sırasında meydana gelebilecek cam çiziklerini önlemeye yardımcı olur.
 • Daha düşük numaralı filmler daha koyu gölgeleri gösterirken daha yüksek numaralı filmler daha açık olanları gösterir.
 • Ön cam filmleri araçlar dışında, evlerde, ofislerde güneş korumasına ya da renklendirme ihtiyaç duyulan tüm cam yüzeylere uygulanabilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ön Cam Filmleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 30 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024873/20024894/20024897