Türkiye’nin köklü yayınevlerinden biri olan Ötüken Neşriyat, 1964 yılında İstanbul/Şehzadebaşı’nda o dönem üniversite öğrencisi olan bir grup genç tarafından kuruldu. Yarım asrı aşan yayıncılık faaliyetinde çeşitli kategorilerde pek çok nitelikli eseri okuyucularıyla buluşturan yayınevi, hem telif hem de tercüme kitaplar yayınlıyor. “Her zaman okunacak kitaplar” sloganı ile yayın yapan Ötüken Neşriyat’ın ilk yayınladığı kitap, Necip Fazıl Kısakürek’in kaleme aldığı Reis Bey adlı eser olmuştur. Bu ilk eserden günümüze onlarca kitap yayınlayan yayınevi, her geçen güne yeni kitaplarla okurlarına ulaşmayı sürdürüyor. Çok çeşitli kategorilerde eserler sunan yayınevi en çok kültür, tarih ve edebiyat alanındaki yayınlarıyla adından söz ettiriyor.

Ötüken Neşriyat’tan Dünya Klasikleri

Dünya klasikleri arasında yer alan eserler birden fazla yayınevi tarafından yayımlanıyor. Her yayınevi kendi imzasını koyarak okurlarının beğenisini kazanmayı amaçlıyor. Ötüken Neşriyat, dünya klasikleri serisiyle hafızalara kazınmış pek çok eseri kendi sunumuyla okurlarıyla buluşturuyor. Bu klasik eserlerin özenli çevirileri kadar özel kapak tasarımları da dikkat çekiyor. Ötüken Neşriyat’ın klasik eser yayıncılığında öne çıktığı bir diğer nokta ise dünya klasiklerini tam metin olarak okurlarına sunuyor olması. Böylelikle okurlar merak ettikleri dünya edebiyatına ait bu nadide eserleri eksiksiz olarak okuyabiliyor.

100 Temel Eser

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin hem boş zamanlarını olumlu yönde değerlendirmek hem de okullardaki Türk Dili ve Edebiyatı dersi müfredatıyla ilişkilendirilerek okutulması amacıyla belirlediği “100 Temel Eser” içinde yer alan kitaplara Ötüken Neşriyat güvencesiyle ulaşılabiliyor. Yayınevi, titiz çalışmasını bu kategoride de sürdürürken roman, hikâye, şiir gibi farklı türlerdeki kitapları farklı tasarım çizgileriyle okurlarına sunuyor. 100 Temel Eser içerisinde hem Türk edebiyatının hem de dünya edebiyatının seçilmiş örneklerini bulabiliyorsunuz. Yayınevinin ilgili kataloğunda farklı dönemlere ait bu eserleri bulmak mümkün oluyor.

Büyük Külliyat: Milliyetçi Eserler

Ötüken Neşriyat, birden fazla konu ve türde kitaplar yayınlıyor olsa da onu diğer yayınevlerinden ayıran önemli özelliklerin başında “milliyetçilik” kategorisinde yayınladığı başucu kitapları geliyor. Yayınevi, alanının kilometre taşı yazarlarının tüm eserlerini yayımlamanın yanı sıra konuyla ilgili hem akademik eserleri hem de roman gibi kurgusal türlerdeki eserleri bünyesinde barındırarak okurlarına zengin bir yelpaze sunuyor. Konuya ilgili okurların kütüphanelerinin baş köşelerinde yer bulacak bu eserler, yıllar içine pek çok baskı yaparak çok ciddi bir talep görüyor. Yayınevi, böylelikle hem dünya hem de Türk klasiklerini okurlarına sunarak zengin bir perspektif ortaya koyuyor.

Tarihin Her Dönemi

Ötüken Neşriyat’ın önemli kategorilerinden biri de “tarih” olarak dikkat çekiyor. Osmanlı Tarihi alanındaki pek çok farklı yazarın kaleme aldığı, tarihin bu döneminin farklı devirlerinin işlendiği eserler okurların ilgisini çekiyor. Yine aynı şekilde büyük bir külliyatın okura sunulduğu “İslâm Tarihi” alanında da yayınevi, okurlarına çok ciddi bir çeşitlilik sunuyor. Bunlara ek olarak “Sanat Tarihi”, “Selçuklu Tarihi” ve “Mitoloji” gibi alt kategorilerdeki eserleriyle yayınevi, okurlarına zengin bir kültür atmosferine girme imkanı veriyor. Tarih kategorisindeki kitaplar, araştırma-inceleme türünde olabildiği gibi, tarihi roman olarak da okurların karşısına çıkabiliyor. Böylelikle okurlar, tarihi olayları bir hikayeyi takip ederek zevkle okuyabiliyor.

Klasik Yayınevinden Modern Atılım: E-kitap

Ötüken Neşriyat, elli yılı aşan yayıncılığında modern gelişmelere de kayıtsız kalmayıp isteyen okurları için pek çok eserini e-kitap olarak sunuyor. Böylelikle isteyen okurlar, sevdikleri Ötüken Neşriyat kitaplarını e-kitap okuyucuları ile diledikleri yerde rahatça okuyabiliyor. Yılların tecrübesi ve birikimi ile yayın yapan Ötüken Neşriyat’ın ufuk açıcı, keyifli ve bilgilendirici kitaplarına hemen ulaşmak mümkün.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ötüken Neşriyat

1811 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler