Outdoor Kemer Modelleri

Temelde outdoor aktivitelerinde kullanılmak üzere tasarlanan outdoor kemerleri, standart kemer görünümüyle bir aksesuar olarak işlev görürken, aynı zamanda emniyet kemeri işlevine sahip olduğundan çok fonksiyonlu bir aksesuar olarak tanımlanır. Pek çok farklı spor dalının yanı sıra günlük kullanım ve profesyonel kullanımda kullanılabilen outdoor kemerler, bu açıdan kullanım alanı oldukça geniş ürünler arasındadır. Bu doğrultuda, bu ürünlerin nasıl ve nerede kullanılacağı, tamamen kullanacak kişinin ihtiyaçlarına ve yaratıcılığına bağlıdır.

Emniyet ve güç faktörlerinin ihtiyaç olarak kendini gösterdiği durumlarda etkin olarak kullanılabilen outdoor kemerler, tasarım açısından da oldukça şık bir görünüme sahiptir. Bu açıdan, farklı kombinlerle uyumlu görünümü sayesinde, günlük giyimin tamamlayıcısı olarak kullanılırlar. 2200 kilograma kadar yük kaldırabilme kapasitesine sahip olan outdoor kemerler, diğer emniyet kemerlerine göre çok daha esnek ve konforlu bir yapıya sahiptir. Esnek yapısı ile kolayca giyilebilen bu ürünler, hem günlük hayat içerisinde, hem de spor yaparken konforlu bir kulanım sağlar. Çok fonksiyonlu kullanıma uygun olarak üretilen bu kemerler, bu anlamda, özelikle doğa tutkunları ve sporcuların karşılaştıkları zor durumlardan kurtulmaları ve hayatta kalmalarına yardımcı olacak özelliklere sahiptir.

Outdoor kemer modelleri, gerek spor yaparken, gerekse doğada hayatta kalma amacıyla kullanılan aksesuarlardan biri olup, aynı zamanda günlük hayatta da aktif görev alır. Pek çok farklı spor dalında kullanılmak üzere tasarlanan bu kemerler, farklı kapasitelerde yük taşıma seviyesine sahip olup, bu açıdan çok amaçlı halat olarak kullanılırlar. Bu doğrultuda dağcılık, tırmanma, rafting, yürüyüş, yamaç paraşütü ve dalış gibi pek çok spor dalında outdoor kemerlerin kullanımı söz konusu olur. Bunların yanı sıra ürünler; taktiksel oyunlar, hayatta kalma aktiviteleri, paintball gibi oyunlarda da tercih edilir. Oldukça güçlü olan dokuma malzemesi ile esneme özelliğine sahip bu kemerler ile ağaçlara ekipmanların asılması, hamak kurulumu sonrası sabitleme, yol üzerinde engel oluşturan ağır odun ve kütüklerin kaldırılması gibi pek çok iş daha kolay ve güç gerektirmeden yapılabilir. Ayrıca özel tasarımı ile kolaylıkla açılabilen ve kilitlenebilen outdoor kemerler, ani ihtiyaç durumlarında pratik bir kullanım sağlar.

Outdoor kemerler, pek çok ihtiyaca çözüm sunacak tasarıma sahiptir. Dağcılıkta istasyon kurmanın yanı sıra, tırmanma ve inme aktiviteleri sırasında emniyeti sağlamak amacıyla kullanılır. Barınak yapımı, hamak kurma ve ağaçlara tırmanma amacıyla değerlendirilebilen bu ürünler, kampçılar tarafından da sıkça kullanılan aksesuarlar arasında yer alır. Emniyeti sağlamak prensibinden hareketle tasarlanan bu kemerler, yelken sporunda fırtınadan zarar gören donanımları bir arada tutmak amacıyla kullanılırken, arama kurtarma faaliyetlerinde enkaz kaldırma çalışmalarında ve yaralıların tedavileri sırasında işlevsel bir kullanım imkânı sunar. Yine ilk yardımda kırılan kol ve bacak bu kemerler ile askıya alınabilir ve turnike yapılabilir. Günlük yaşam içerisinde ise yolda kalan arabalar için çekme halatı olarak görev alan outdoor kemerler, yüksek alan çalışmalarında merdiven emniyetinde de tercih edilen en etkin aksesuarlardandır.

Outdoor kemer fiyatları ve modelleri performans beklentileri ve tasarım özellikleriyle doğru orantılıdır. Bu anlamda, pek çok farklı model ile satışa sunulan outdoor kemerler, özelliklerine göre değişen fiyatlara sahiptir. Standart modeller sadece tek parçadan oluşurken, yük kaldırma oranı da bu yönde olmaktadır. Daha ileri seviyedeki modellerde ise ek olarak kilitli karabinalar ve daha büyük yük taşıma kapasitesi kullanım alanını daha da artırmaktadır. Bu anlamda, kullanılacak alana ve ihtiyaca göre seçilen outdoor kemer modellerini değişen fiyat seviyelerinde bulmak mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Outdoor Kemer Fiyatları ve Modelleri

2136 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın