Paralarınızın ve güvenli şekilde saklanmasına özen gösterilen evrakların muhafazası için para kasaları kullanılır. Farklı model ve özelliklerde pek çok para kasası bulunuyor. Kişisel kullanımın yanı sıra profesyonel olarak kullanılan modeller de mevcuttur. Bütçenizi ve ihtiyaç duyduğunuz kasanın boyutları, ağırlığı, güvenlik düzeyi gibi unsurları göz önünde tutarak alacağınız para kasasına karar verebilirsiniz.

Para Kasaları Ne İşe Yarar?

Para kasaları; nakit paranızın, ziynet eşyalarınızın ve önemli evraklarınızın saklanması için kullanılabilir. Eviniz ya da iş yeriniz için alacağınız kasalar, sadece hırsızlık durumunda işinize yaramaz. Yangın ve sel gibi doğal afetlerde koruma sağlayacağı gibi, içerisinde yer olan özel eşyalarınızın gizliliğine de olanak tanır.

Para Kasası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Para kasalarının pek çok farklı modeli bulunur. Kasayı nerede kullanacağınızı ve sizin için gerekli güvenlik düzeyini göz önünde tutarak kendinize uygun bir para kasası seçebilirsiniz. Ayrıca bazı önemli noktalara dikkat ederek ideal modele ulaşmanız daha kolay olabilir.

  • Alacağınız kasanın yangına dayanıklı olmasında fayda bulunur. Ancak kasaların yangına karşı dayanıklılık oranları farklılık gösterir. İçerisinde saklayacağınız para miktarı ve eşyaların önemini tartarak bütçenize en uygun modeli seçebilirsiniz.
  • Para kasasının ağırlığı ne kadar fazlaysa güvenilirliği de o kadar yüksektir. Bu nedenle kasalarda genellikle çelik kullanılır. Eğer taşınabilir bir kasa almayacaksanız, mümkün olan en ağır modeli seçmeye özen gösterebilirsiniz.
  • Yüksek güvenlikli bir kasa istiyorsanız, hem anahtar hem şifre kullanımına imkân veren kasaları tercih edebilirsiniz.
  • Güvenlik sertifikası bulunan para kasalarını tercih ederek paranızın daha güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

Ev Kullanımı İçin Hangi Kasa Modelleri Daha İyidir?

Ev tipi kasa alırken içerisinde saklayacağınız eşyalara uygun bir model tercih edebilirsiniz. Eğer amacınız, paranızı yalnızca yangın ve dış etmenlere karşı korumaksa alt düzey bir model işinizi görür. Yüksek meblağda para, takı ya da önemli belgeleri saklayacaksanız, gelişmiş güvenlik sistemleri bulunan modelleri inceleyebilirsiniz. Zemin veya duvara monte edilebilen en az 2 adımlı güvenlik sistemi olan kasalar ev kullanımı için uygun olur. Ayrıca üst düzey gizlilik ve güvenlik için, parmak okuma sistemi kullanılan kasaları da kullanabilirsiniz.

Ofislerde Hangi Para Kasaları Daha Kullanışlı Olur?

İş yerlerinde kullanılan para kasaları, içerisinde daha çok para ile önemli belge saklandığı ve iş yerlerine girip çıkan kişilerin kontrolü zor olduğundan dolayı yüksek güvenlik önlemleri ile donatılır. Ofisler için alınacak kasaların oksijen ile kesmeye karşı dayanıklı, darbe aldığında ekstra güvenlik adımları devreye giren, ateşe ve depreme karşı dayanıklı modeller olmasında fayda bulunur. Ayrıca alacağınız para kasasının garanti süresini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Para Kasası Kaç Kilodur?

Para kasalarının ağırlıkları oldukça değişkendir. Kişisel kullanım için üretilen başlangıç seviyesi kasalar, 40 ila 100 kg arasında değişiklik gösterir. Profesyonel kasaların ağırlıkları, 250-300 kg’dan başlar ve 1 tona kadar çıkar.

Para Kasası Fiyatları Neye Göre Değişir?

Para kasalarının fiyatlarını belirleyen en önemli etken, kasanın güvenlik seviyesidir. Başlangıç seviyesi ürün grupları içerisinde yer alan modellerin kilitleri, birkaç dakika içerisinde kırılabilir. Profesyonel kullanıma uygun şekilde tasarlanmış üst düzey güvenlik sunan modellerin kilitlerinin çözülmesi için ise çok daha uzun sürelere ihtiyaç duyulur. Bu aşamada kasanın ağırlığı ön plana çıkar. Ağırlığı fazla olan kasaların taşınması çok zor olacağından dolayı çalınması kolay değildir. Ağırlığı ve güvenlik seviyesi arttıkça kasaların fiyatları da yükselir.

Para Kasası Nereye Monte Edilir?

Para kasasının modeline göre, kasanın monte edileceği yer değişir. Taşınabilir para kasaları, dolap içi ve baza altı gibi yerlerde saklanabilir. Daha büyük boyutlardaki ağır kasalar ise duvara ve zemine monte edilir. Kasanın duvara ya da zemine monte edilmesi, hırsızlar tarafından çalışmasını zorlaştırır. Ayrıca kasa alırken monte edeceğiniz yere karar verip buna uygun bir model seçmenizde de fayda bulunur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Para Kasası Fiyatları

İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 5231 ürün
DSACategoryId/2147483643/15238/15461