Para Kasası

Değerli eşyalar, korunması gereken ürünlerdir. Bu değerli eşyaları korumak için birtakım önlemler alınır. Bu önlemlerden biri para kasası kullanmaktır. Para kasası en genel anlamıyla, değerli bir eşyanın ya da paranın korunup muhafaza edilmesi için kullanılan, kilitli, sağlam güvenli kutular olarak tanımlanır. Kullanım alanları, boyutları, üretilen materyali, kilit sistemleri bakımından farklı çeşitlere sahip olan para kasası sayesinde sizin için önemli olan her şeyi güvende tutabilirsiniz. Birbirinden farklı ihtiyaçlara yönelik tasarlanan ve üretilen para kasası fiyatlarını belirleyen birtakım kriterler söz konusudur.

Para Kasası Kullanmanın Amacı

Herkesin kaybetmekten korktuğu kıymetli eşyalar vardır. Bu eşyalar sadece para ya da mücevher gibi akla ilk gelen kıymetli eşyaların yanısıra; özel evraklar, belgeler, senetler, fotoğraflar olabilir. Ayrıca saklamak istediğiniz anısı olan her türlü eşyayı da muhafaza etmenize olanak sağlayan para kasası ile sizin için değerli olan eşyalarınızı güvende tutabilirsiniz.

Para, günlük ihtiyaçların karşılanması, yatırım yapılması gibi sebeplerle kullanılan bir araçtır. Banka hesaplarında korunacağı gibi ani nakit ihtiyaçlarına karşı evde yer alan para kasasında da korunabilir. Bu sayede ani gelişen bir nakit ihtiyacına karşı önlem almış olursunuz. Parayı, ev tipi para kasası aracılığıyla kolayca saklayabilir; gerekli olduğu bir durumda, sizin belirlediğiniz bir yöntemle güvenli şekilde kasadan çıkarıp kullanabilirsiniz.

Evinizde bulunan değerli mücevherleri de yine bu tip kasalarda korumanız mümkündür. Hırsızların, evde bulmayı en çok istediği ürün olan bu mücevherlerin korunması ancak para kasası ile mümkün olur.

Sadece altın ya da parayı saklamak için değil çeşitli önemli belge ve evrakları da güvenli bir şekilde evinizde bulundurmak için para kasalarından faydalanabilirsiniz. Mülklerinize ait tapular, çek-senet gibi evraklar, şirketinize ya da şahsınıza ait belgelerin bulunduğu taşınabilir diskler ile bellekleri kasada tutmak bilgi güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir.

Bir diğer kullanım amacı ise pasaport, kimlik gibi şahısla ilgili belgeleri saklamaktır. Bu belgeler, kişisel açıdan oldukça önem taşır. Bu sebeple güvenli bir şekilde saklanması gerekir.

Ayrıca, manevi açıdan değeri olan, anneden yada babadan kalan eşyaların saklanması için de kullanılan para kasası ile manevi eşyalarınızı güvenle saklayabilirsiniz.

Boyutlarına ve Materyallerine Göre Para Kasası Çeşitleri

Ebatlarına göre farklılık gösteren para kasaları küçük ya da büyük boyutlarda üretilir. Kullanım amacınıza bağlı olarak seçeceğiniz para kasası boyutu da değişir. Örneğin; daha küçük malzemeleri saklamak için küçük para kasası tercih edebilirsiniz. Bu mini para kasası ile küçük ama değerli eşyalarınızı güvenle saklayabilirsiniz. Büyük malzemeleri saklamak için ise büyük para kasası tercih edebilirsiniz. Bu sayede para kasası büyük boyuttaki eşyalarınızı güvenle saklayabileceğiniz bir ürün haline gelir. Büyük boy para kasası, para kasası küçük boy ile karşılaştırıldığında daha fazla değerli eşya kapasitesine sahip olduğundan, tercih edilme oranı daha yüksektir.

Bir diğer çeşitlendirme kriteri ise kasanın üretildiği malzemedir. Üretilen malzemenin cinsine bağlı olarak değişen para kasası çeşitli materyallerde tercih edilebilir. Bu çeşitler arasında diğerlerine göre nispeten daha iyi bir güvenlik sistemi sunan çelik para kasası en yaygın olarak tercih edilen para kasası çeşididir. Güvenlik standartları uluslararası standartlar ile belirtilen standartlar ile üretilen bu çelik kasalar yalnızca bu standartlara sahip olan sertifikalı fabrikalar tarafından üretilir. Hırsızlık, yangın gibi olaylara karşı son derece dayanıklı şekilde üretilen para kasası çelik malzeme ile üretildiğinden, güvenli şekilde eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

Güvenlik açısından değerlendirildiğinde çelik kasadan daha az güvenlik vaat eden plastik para kasası daha az değerli eşyaların muhafaza edilmesinde kullanılabilir. Ahşap malzemeden üretilen ahşap para kasası dekoratif olarak evinize uyum sağlayan bir görünüme sahip olmanın yanında son derece güvenli bir muhafaza şekli temin eder.

Güvenlik Sistemi ve Kullanım Şekline Göre Para Kasası Çeşitleri

Para kasalarını çeşitlendiren en temel faktörlerden biri kilit sistemleridir. Para kasaları, güvenlik sistemine göre üç farklı grupta değerlendirilebilir. Bunlardan ilki şifreli para kasalarıdır. Sadece sahibi olan kişinin belirlediği ve bildiği bir şifre konularak korunan şifreli para kasası, değerli eşyalarınızı korumanın en kolay ve pratik yoludur. Belirleyeceğiniz zor ve karmaşık bir şifre yardımıyla sizin için önemli olan her eşyayı güvenle muhafaza edebilirsiniz. Kilit bakımından değerlendirildiğinde ikinci sistem ise anahtarlı para kasası olarak karşınıza çıkar. Anahtarlı para kasası, sadece sizde olan bir anahtar yardımı ile kasa içerisindeki eşyalarınızı muhafaza eder. Burada mühim olan nokta anahtarı kaybetmemektedir. Uygun anahtarlıklar sayesinde, kasa anahtarınızı kaybetmeden saklayabilirsiniz. Üçüncü sistem ise parmak izli para kasası olarak adlandırılır. İş yerlerinde para giriş çıkışının kolayca yapılmasını sağlayan ürünler de bulunur. Bu kasalar, çekmeceli para kasası olarak adlandırılır ve anahtarlı bir kilit sistemine sahiptir. Farklı banknotlar için farklı bölmelere ayrılan çekmeceli para kasası diğerlerine göre ufak para kasası olarak görünür. Bu tarz ufak para kasası modellerinin kullanımı son derece kolaydır.

Güvenliğiniz İçin Para Kasası Kullanmanın Gerekliliği

Evinizin, iş yerinizin ya da bulunduğunuz herhangi bir alanın güvenliği sizin can ve mal güvenliğiniz açısından önem arz eder. Bu güvenliği sağlamak için çeşitli güvenlik tedbirleri almak gerekir. Güvenlik kameraları, güvenlik alarmı bu güvenlik tedbirlerinin en gelişmiş olanlarındandır. Ayrıca evinizde ya da iş yerinizde bulunan değerli eşyaların korunup saklanması için para kasaları da bu güvenlik tedbiri amacıyla üretilen ürünlerden biridir. Para kasası kullanımı ile mal güvenliğinizi büyük bir oranda sağlamış olursunuz. Kimsenin eline geçmesini istemediğiniz bilgi ve belgeleri para kasasında saklayarak bilgi güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Nakit paranızı, mücevherlerinizi, değerli taş ve madenlerinizi, önemli evraklarınızı, kişisel araçlarınızı yine bu para kasalarında saklayabilirsiniz. Kullanan herkesin para kasası tavsiye noktasında fikir birliğine vardığı para kasası kullanımı sizi hem maddi hem de manevi açıdan korur. Kaybetmeye yönelik korku ve endişelerinizin azalmasına destek olur.

Para kasaları hırsızlığa karşı değerli eşyalarınızı korur. Aynı zamanda evde ya da iş yerinde beklenmedik yangınlara karşı da içinde bulunan bütün eşyaları korumanızı sağlar. Bu sayede herhangi bir yangın durumunda, para kasası içinde bulunan eşyalarınızın hiçbiri zarar görmez. Para kasası kullanımı maddi kayıplarınızı en aza indirir.

Taşınabilir para kasası, seyahatlerde yanınıza almanız gereken değerli eşyaların korunması için kullanılır. Bavulunuza koymanız gereken değerli eşyaları bu taşınabilir para kasasına yerleştirerek gönül rahatlığı ile uçağa binebilir, bavulunuzu teslim edebilirsiniz. Seyahatlerde yaşayabileceğiniz hırsızlık gibi istenmeyen olay ve durumlara karşı da sizi maddi anlamda koruyan taşınabilir para kasası sayesinde seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Para Kasası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle ihtiyacınıza yönelik bir para kasası seçmeniz gerekir. Bu bağlamda ilk olarak boyutuna karar vererek sizin için en uygun para kasası seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Çok sayıda değerli eşyaya sahip iseniz büyük boy bir para kasası tercih edebilirsiniz. Para kasalarının kalitesini belirleyen en önemli noktalardan biri güvenlik sistemidir. Şifreli, anahtarlı ve parmak izli para kasalarından kullanım amacınıza yönelik olanı seçebilirsiniz. Şifreli para kasası ile anahtarlı para kasası arasında güvenlik açısından bir fark vardır. Anahtarlı para kasasına ait anahtarın kaybedilmesi durumunda kasanın güvenliği tehlikeye düşer. Bu sebeple kasa tipinin bu kriterler göz önünde bulundurularak yapılması gerekir.

Güvenlik ve sağlamlık açısından değerlendirildiğinde otomatik para kasası modeli oldukça güvenli bir yapıya sahiptir. Bu kasa, değerli mücevherlerinizi ve yüklü miktarda bulunan paranızı saklamanız için üretilmiş, güvenli bir sisteme sahiptir. Otomatik para kasası en iyi para kasası olarak bilinen kasalardır.

Para kasası seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise kasanın hangi materyal kullanılarak üretildiğidir. Ahşap kasalar görüntü olarak evinize uyumlu ve şık bir görünüme sahiptir. Metal para kasası, metal malzemenin dayanıklılığı göz önüne alındığında son derece sağlam ve dayanıklıdır. Yangın gibi beklenmedik durumlara karşı içinde yer alan malzemelerin korunmasına olanak sağlayan metal kasaların yanı sıra çelik kasalar da son derece dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Güvenlik açısından metal kasalar ile çeşitli açılardan benzerlik gösteren çelik kasaların üretiminde belli standartlar mevcuttur. Çelik kasa üreticileri bu standartlara sahip olacak üretim şartlarına ve sertifikalara sahip olmalıdır.

Para Kasası Fiyatları

Değerli eşyalarını güvenli şekilde kasada saklamak isteyenlerin internette araştırdıkları para kasası ne kadar sorusu birbirinden farklı cevaplara sahiptir. Kullanım şekillerine, boyutlarına, üretilen malzemesine göre farklılık gösteren para kasası fiyatları bu farklılıklara göre değişir ve belirlenir. Fiyat belirlemede etkenlerden biri, para kasasının boyutudur. Büyük boy üretilen para kasaları küçük boy üretilen para kasalarına göre daha yüksek fiyatlıdır. Fiyatı belirleyen diğer bir etken para kasasının üretildiği materyaldir. Plastikten üretilen plastik para kasası, metal, ahşap ya da çelik malzemeden üretilen para kasasına göre daha uygun fiyatlıdır. Bu sebeple ucuz para kasası arayışında olanlar için bu plastik para kasaları gayet uygun olur. Bu üretim materyalleri para kasasının dayanıklılığı, güvenilirliği ve kullanım süreleriyle yakından ilişkilidir.

Fiyatı belirleyen bir diğer etken de kilit sistemidir. Para kasaları çeşitli kilit sistemlerine sahiptir. Anahtar ile açılan bir kilit sistemine sahip olan kasalar, belirlenen şifre ile açılan kilit sistemine sahip olanlardan farklı fiyata sahiptir. Gelişmiş teknoloji kullanılarak tasarlanan ve parmak izi sistemiyle kilidi açılan para kasaları ise diğer iki yönteme göre daha yüksek fiyata sahiptir. Bir para kasası arayışında iseniz en ucuz para kasası seçenekleri ile sizlere seçme şansı yaratan Hepsiburada’da ihtiyacınıza yönelik olan para kasasını bulabilirsiniz. Birbirinden farklı boyutlarda tasarlanan, farklı ham maddeler kullanılarak üretilen ve farklı güvenlik sistemlerine sahip olan bu para kasalarına para kasası satın al seçeneğine tıklayarak tek bir tıkla sahip olabilirsiniz.

Para Kasası Güvenli midir ?

Para kasası, evinizde, iş yerinizde ya da herhangi bir yerde güvende tutmak istediğiniz her şeyi içine koyabileceğiniz güvenlik sistemine sahip ürünlerdir. Çeşitli kilit sistemleriyle korunan para kasasının dayanıklı ve güçlü bir kilit sistemine sahip olması durumunda içine koyduğunuz her şeyi güvenle uzun yıllar boyunca saklama imkanı bulabilirsiniz.

Para Kasası Yangına Karşı Dayanıklı mıdır ?

Para kasası farklı materyallerden üretilir. Üretilen materyalin sağlamlığı doğrultusunda para kasasının sağlamlığı da aynı oranda artar. Bu sebeple dayanıklı materyallerle üretilen para kasası, yangına karşı dayanıklıdır. Yangının yanı sıra düşme, vurma, kırmaya karşı da dayanıklılık gösterir.

Para Kasası Sabit Bir Yere Monte Edilir mi ?

Ev ve otel tipi para kasası çoğunlukla sabit bir alana monte edilir. Monte edilmesinin sebebi istenmeyen kişiler tarafından çalınma riskidir. Bu riskin önüne geçmek için para kasasını, doğru ve güvenilir bir nokta belirleyip montaj aparatı yardımı ile sabitleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Para Kasası Fiyatları

5336 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın