2005 yılından bu yana yayın hayatına devam eden Parıltı Yayınları okul öncesi ve ilkokul çocukları için kitaplar hazırlıyor. Her biri alanlarında uzman editör, grafiker, illüstratör ve pedagoglar ile çalışan firma hem öğretici hem de eğlendiren yayınları ile çocukların ilgisini çekiyor. Kitap okumayı sevdirmek ve küçük yaşlarda okuma alışkanlığı kazandırmak üzere yola çıkan yayınevi farklı yaş grupları için rengârenk, boy boy kitaplar hazırlıyor. 

Eğlenceli Okul Öncesi Eğitim Kitapları Öğrenmeyi Sevdiriyor

1 ve 5 yaş aralığındaki çocuklara hitap eden okul öncesi eğitim setleri kaliteli baskıları ve rengârenk resimleri ile çocukların favorisi oluyor. Renklerden hayvanlar âlemine, sayılardan eşyalara çocukların öğrenirken eğlenmesini sağlayan kitaplar anne babaların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Grafikleri ve resimleri özenle baskıya hazırlanan kitaplar çocukların ilgisini çekecek rengârenk sayfalar ile hazırlanıyor. Resimleri olduğu kadar kapak ve sayfaları da özenle seçilen kitapların mürekkep tercihlerine de dikkat ediliyor. Sağlığa zararlı olmayan kitaplar kolay yırtılmayan sayfaları ile çocukları hem eğlendiriyor hem de gelişimlerine katkı yapıyor. Çocuklar ister boyama kitapları ile öğreniyor ister renkli sayfaları tekrar ederek öğreniyor.

Okul Sonrası Eğitici Kitaplar İle Gelişime Destek Veriyor

5-10 yaş grubuna hitap eden eğitici kitaplar okul ile başlayan eğitim öğretim sürecine destek olmayı hedefliyor. Anaokulundan itibaren okulda öğretilenleri eğlenerek tekrar eden çocuklar bilgilerini pekiştiriyor. Oyun oynayarak öğrenen çocukların daha kolay ve anlayarak öğrendiklerini bilen yayınevi aksiyon almaya zorlayan bilgi kitapları sayesinde çocukların rızaları ile öğrenmesini kolaylaştırıyor. Farklı temaları işleyen kitaplar yer, yön, saat, tarih ve sayılar üzerinde yaptığı çalışmalar ile çocukların daha rahat kavrayabileceği temaları işliyor. Temel bilgi ve becerilerin üzerinde durulduğu dönemler olan 5-10 yaş grubuna kitap okuma alışkanlığı kazandıran hikâye ve masal serileri ise çocuklar tarafından çok seviliyor.

Masal Kitapları İle Okumayı Öğretiyor

Büyük yazıları ve renkli resimleri ile çocuklara kitap okumayı ilk sevdiren yayınlar masal kitapları oluyor. Bu sorumluluğun bilinci ile hareket eden Parıltı Yayınları hem okul öncesi hem de okuma yazmayı yeni öğrenenler için masal serisi hazırlıyor. Her biri özenle hazırlanan masalların uzunluğu çocukları sıkmayacak kadar olan kitapların resimleri ise özenle seçiliyor. Türk ve dünya edebiyatından oluşan seçkin eserlerin yayınlandığı masallar kitap okuma alışkanlığına ilk adımları teşvik ettiği gibi okumayı da söktürüyor. Çocukların ilgisini çeken, merak uyandıran masallar ile öğretmeyi seçen Parıltı kaliteli baskıları ile ebeveynleri de memnun ediyor.

Hikâye Kitapları İle Okuma Alışkanlığı Kazandırıyor

Okuma alışkanlığının erken yaşlarda edinilmesi çocuklar açısından önemli bulunuyor. Okumanın kelime dağarcığını geliştirdiği bilindiği gibi hayal gücünü de besliyor. Çocuklar için özel hazırlanan Parıltı hikâye setleri onların anlayabileceği sade bir dil kullanılarak basılıyor. Pedagoglar tarafından incelenen her baskı çocukların gelişimine olumlu katkıları değerlendirilerek karar veriliyor. Dünya ve Türk edebiyatından klasiklerin temel alındığı seri çocuklara okuma zevkini küçük yaşta aşılamayı hedefliyor. 100 temel eser ile yola çıkan yayınevinin serisi okullar ve aileler tarafından tercih ediliyor.

Öğrenmeye Destek Olan Yardımcı Ders Kitapları

İlkokulda okuma yazma öğrenmenin yanı sıra ilk matematik, tabiat bilgisi ve tarih dersleri de başlıyor. Çocukluktan yeni bir aşamaya geçen ilkokul öğrencilerini bu aşamada yalnız bırakmak istemeyen yayınevi yardımcı ders kitapları ile destek veriyor. Resimli sözlüklerden atlaslara kadar birçok eğlenceli kitap hazırlayan yayınevi ünite ve konu özetlerini işleyen kitapları ile de beğeniliyor. Çocukların öğrendiklerini pekiştirmesi için alıştırmalar da yaptıran kitaplar farklı yöntemi ile öğrenmeyi ve ders çalışmayı sevdiriyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Parıltı Yayınları

1.225 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Yayın Tarihi A-Z
 6. Yazar A-Z
 7. Yaş Grubu
 8. Basım Dili A-Z
 9. Boyut
 10. Satıcı A-Z
 11. İndirimli Ürünler
 12. Hemen Al Sonra Öde
 13. Sepette Kampanyalı Ürünler
 14. Kelime Filtresi
Başa dön