Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pembe Fili Düşünme - Zeynep Selvili Çarmıklı

İnkılap Kitabevi
179,66 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (36)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

160,90 TL
153,40 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/1503109
Pembe Fili Düşünme - Zeynep Selvili Çarmıklı

Bilinçli farkındalık, öz-şefkat, kabul veya kararlılık gibi kavramlara ilgi duyanların severek okuduğu Pembe Fili Düşünme, 2018'in en çok satan ve üzerine en çok konuşulan kitaplarından biri oldu. Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı'nın profesyonel meslek hayatında da kullandığı başta Kabul ve Kararlılık Terapisi olmak üzere, Şefkat Odaklı Terapi ve Öz Şefkatli Farkındalık yaklaşımlarını temel alan kitap, İnkılap Kitabevi tarafından yayınlandı.

Hayatımıza Bir Kitap Sayesinde Giren Pembe Fil

Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı, kitabında kısaca insanların kendilerini bir şeyi düşünmemeye zorladıklarında zihnin nasıl çalıştığını ve düşünmek istemedikleri şeyin zihni nasıl meşgul ettiğini anlatıyor. Kitap, yazarın acı sonuçlarla kazanılan deneyimlerimizden kaçınmanın, değer verdiklerimize ve iyiliklere odaklanmamızı nasıl engellediğine dair saptamalarına da yer veriyor. Çarmıklı'nın kişisel tecrübelerine ve yaşanmış olaylara da samimi bir dille yer vermesi, kitabın akıcılığını bir hayli artırıyor. Pembe Fili Düşünme'yi bir kişisel gelişim kitabı olmanın ötesinde okurların kendilerine nasıl destek olabileceklerini anlatan bir kişisel kabul kitabı olarak değerlendirmek mümkün. Harvard Tıp Fakültesi Psikiyatri Öğretim Üyesi Christopher Germer'in "İnsanların nelerle bocaladığına ve nasıl daha mutlu, daha dolu dolu bir yaşam sürebileceğine dair sorulara çağdaş, bilim temelli yanıtlar öneriyor" şeklinde özetlediği Pembe Fili Düşünme, psikolojiye ve özellikle bilinçli farkındalık konusuna ilgi duyanların uzun yıllar rehber olarak faydalanabilecekleri bir kitap niteliği taşıyor.

Zeynep Selvili Çarmıklı Hakkında

Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı, 2012 yılının Mayıs ayında New York Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Sağlık Uzmanlığı bölümünden mezun oldu. Uzman Ruh Sağlığı Danışmanı ve Psikoterapist olarak çalışmalarına devam eden Çarmıklı,  2010 yılından beri öz-şefkat üstüne çalışıyor. Çarmıklı, ilk kitabı Pembe Fili Düşünme ile kısa süre içerisinde çok satanlar listesinde yer almayı başardı.

 


Özgeçmiş
Zeynep Selvili Çarmıklı

26 Haziran 1987’de İzmir’de doğan Zeynep Selvili Çarmıklı, psikolog olma hayaliyle büyümedi. Önceleri balerin olmak istiyordu. İlk köpeği hastalanınca da veteriner olmak istediğine karar verdi. Yedi yaşına kadar ailesiyle yılın yarısını İzmir’de, yarısını ise Miami’de geçirdi.

Zeynep Selvili Çarmıklı psikolojiye İzmir Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde okuduğu dönemde gittiği Princeton ve Georgetown üniversitelerinin yaz okullarında merak saldığını düşünüyor ama insan ruhuna olan merakının altında belki de annesinin hep tekrarladığı “Her şey insan için,” sözü yatıyor.

Miami Üniversitesi’nde psikoloji ve sinema eğitimi alan Zeynep Selvili Çarmıklı, uygulamalı psikoloji alanındaki yüksek lisansını ise New York Üniversitesi’nde tamamladı. “Bilişsel Davranışçı Terapi” ve “Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon” eğitimlerini aldı. Bir yandan da “Mindfulness” (Bilinçli Farkındalık) ve “Öz-Şefkat” konularına odaklandı. “Kabul ve Kararlılık Terapisi”, “Şefkat Odaklı Terapi” ve “Öz-Şefkatli Farkındalık” konularında pek çok uluslararası eğitime katıldı. 2017 yılında Türkiye’nin ilk “Öz-Şefkatli Farkındalık” (Mindful Self-Compassion) eğitmeni olmaya hak kazandı ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde 8 haftalık “Öz-Şefkatli Farkındalık” eğitimini vermeye başladı.

Zeynep Selvili Çarmıklı artık iki kedisi, bir köpeği ve hayat arkadaşıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor. Etik vejetaryenliği benimsemiş bir hayvansever olan Zeynep Selvili Çarmıklı’nın günlük hayat favorileri arasında insan hikâyelerini konu alan belgeseller, meditasyon, yalancı mantı soslu karabuğdaylı ıspanak ve yazı yazmak geliyor.

Zeynep Selvili Çarmıklı kendi kendisinin en iyi arkadaşı olmanın yollarını keşfetmeye devam ediyor.

Arka Kapak Yazısı

düşünmemem gerekiyor. Tamam, o zaman kocaman, gri bir balina düşünürüm. düşünme. Balinalardı değil mi su püskürten? O kadar zaman nefeslerini mi tutuyorlar, ne yapıyorlar? düşünme. Geçenlerde aldığım kitabı da düşünebilirim. düşünme. Çok heyecanlıyım başlamak için. düşünme. düşünmemem lazım. Acaba kaç defa düşündüm? düşünme. Böyle de düşünmemem lazım galiba. düşünme. düşünme. Mini mini bir kuş donmuştu, pencereme konmuştu. düşünme. Of kaç dakika oldu acaba? düşünme. Dakika tutmayı unuttum galiba. düşünme. düşünme. Acaba telefonum nerede? Kılıfı da pembe! La la la la. düşünme. düşünme.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Zeynep Selvili Çarmıklı
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000APGU9
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön