Pena Yayınları

Kurulduğu ilk günden itibaren modern dünya edebiyatının en popüler eserlerinin Türkçeye kazandırılarak okuyucuya ulaştırılmasını hedefleyen Pena Yayıncılık, dikkat çekici çocuk ve yetişkin yayınları ile hizmetlerine devam ediyor. Pek çok yabancı ünlü yazarın kitabını basarak Türkiye'de dağıtıma açan yayınevi, pedagojik çalışmaları ile de dikkat çekiyor. Yayınevinin temel prensibi, etkin bir okuma alanı yaratarak okuyucunun kendini geliştirmesine olanak sağlamak olduğu için her bir eser maksimum özen ve dikkat ile raflardaki yerini alıyor. 

Güncel Dünya Edebiyatını Takip Etmek İçin Pena Yayınları

Bilgi ve iletişimin zirve yaptığı çağımızda, edebi eserler de küresel düzeyde yaygınlaşmaya devam ediyor. Dünya genelinde ün kazanan yazarların kitaplarının kısa zaman içerisinde Türkiye'ye gelmesi artık işten bile değil. Gündemdeki eserleri yaratıcılık ve güncel gelişmeleri takip etme noktasında kendine geniş bir vizyon belirlemiş olan Pena Yayınları, en ünlü yazarların en son eserlerini Türk okuyucusu ile buluşturuyor. 100'e yakın yazarın farklı tarz ve türlerdeki eserlerini okuyucuya en kaliteli biçimde sunmayı hedefleyen firma, her bir eserin kazandırılması aşamasında teknolojik gelişmeleri de yakından izlemeyi ihmal etmiyor. Dikkat çeken grafik tasarımlar ile hazırlanmış kapaklar, son kalite cilt ve kağıtların yanı sıra uygun fiyatları ile de herkesi okumaya ve öğrenmeye teşvik eden Pena Yayınları, çizgisini yıllardır korumaya devam ediyor. 

Eğitici ve Eğlenceli Çocuk Kitapları Burada!

Pedagojik açıdan büyük önem taşıyan çocuk edebiyatı ürünlerinin harika örneklerini de Pena Yayınları bünyesinde basılan eserler arasında bulmak mümkün. Uyku ve oyun eğitiminden dünyayı keşfetmeye yardımcı bilgilendirici çocuk öykülerine kadar uzanan geniş bir yelpazede eserleri literatüre kazandıran yayınevi, her yaş grubu çocuğun okuyabileceği ve ebeveynler için de tercih edilebilir seçenekleri ortaya koyuyor. Taşıtların, hayvanların, oyun ve uyku saatlerinin anlatıldığı Sobe serisi, yayınevinin çocuk edebiyatına kazandırdığı önemli eserler arasında bulunuyor. Çocuğunuzun kelime dağarcığını geliştirecek İlk 100 Kelimem, klasik edebiyatın en önemli örneklerinden Grimm masalları gibi özel kitapları da yine burada bulabilmeniz mümkün.  Bununla birlikte daha büyük yaş aralıkları için tercih edilebilecek, çocuğunuzun keyifle okuyacağı hikayeleri ile Çocuk Köpek serisi de yine ortaya koyulan önemli işler arasında yer alıyor. 

Allan Percy Pena Yayınları İle Türkiye'de!

Her Güne Bir Kafka, Her Güne Bir Shekespeare gibi ünlü yazar ve düşünce adamlarının önemli sözlerinde hayat reçeteleri yazarak son dönemin ön plana çıkan yazarlarından biri haline gelen Allan Percy'nin eserleri de harika çeviriler ile Pena Yayınları tarafından okuyucuya sunuluyor. Platon'dan Nietzsche'ye kadar uzanan bu geniş kültür yelpazesini gerçek hayatın küçük örnekleri ile bir araya getirerek okuyucuya doyumsuz bir okuma deneyimi sunan yazarın en kıymetli eserlerine Pena Yayınları aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Hayatın farklı perspektiflerden incelendiği bu eserler ile kendiniz için yeni kapılar aralayabilir ve zihninize bir okuma ziyafeti çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Sarah Jio Pena Yayınları'nda!

Kitapları ile pek çok farklı kesimin sevgilisi haline gelen ve son dönemin en önemli isimlerinden biri olan Sarah Jio'nun en güzel eserleri Pena Yayınları tarafından okuyucuya sunuluyor. Aşkın ve diğer duyguların mükemmel tasvirlerinin yer aldığı eserlerinde hayatın kendisine dokunmaya amaçlayan yazarın, gönüllerde yer eden pek çok farklı romanı en iyi çevirileri ile Pena yayıncılık etiketi altında piyasaya sunuluyor. Böğürtlen Kışı, Sahildeki Kulübe, Yeşil Deniz Kabuğu gibi büyük kitleler tarafından beğenilen ve Amerika'da haftalarca satış listelerinin başını çeken romanlar, bu eserlerden yalnızca birkaçını oluşturuyor. Siz de Jio'nun eşsiz tarzını yansıttığı kitaplarının iyi çeviriye sahip ve ciltli baskılarına ulaşmak için Pena Yayınları'nı takip edebilirsiniz. 

Pena Yayınları

177 ürün var
  1. Yazar A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Fırsat Ürünleri
  4. Ürün Puanı
  5. Basım Dili
  6. Boyut
  7. Satıcı A-Z
BAŞA DÖN