Bir aracın olmazsa olmaz parçalarından olan lastikler, güvenli sürüşün önemli bir parçası. Lastikler kullanıldığı araca göre çeşitlilik gösterebiliyor. Otomobil, kamyonet, kamyon veya tır gibi büyük araçların taşıdıkları yüke ve kullanıldıkları yerin iklim koşuluna uygun olan lastikleri kullanması oldukça önemli. Bir Türk markası olan Petlas, üretim hayatına başladığı günden bu yana kullanıcıların güvenliğine ve aynı zamanda çevreye karşı duyarlılık gösteriyor. Petlas markası aracın kullanılacağı bölgenin iklimine ve aracın özelliklerine göre lastik tasarlıyor. Petlas lastik üretiminde sağlamlığa oldukça önem veriyor. 

Araçların tekerlekleri aracın yol ile arasındaki bağlantıyı kuruyor. Bu sebeple doğru lastik seçimi önem arz ediyor. Petlas lastik ürettiği farklı model ve boyuttaki ürünlerle her sürücü ihtiyacına cevap verebiliyor. Mevsimsel sıcaklıklarda çok fazla değişiklik olmayan bölgelerde Petlas dört mevsim lastik konforlu bir kullanım sunuyor. Havanın yağışlı olduğu yerlerde yol kayganlaştığı için araç kullanmak zorlaşabiliyor. Bu sebeple sürekli yağış gören bir iklime sahip olan bölgelerde araçların ıslak yol tutuş sınıfında yer alan bir lastik modelini seçmesi güvenliği sağlıyor. Petlas dört mevsim lastik seçen kullanıcılar tek bir lastik ile yıl boyu rahat ediyor. Petlas markası yalnızca karadaki araçlar için değil havadaki uçaklar için de lastik üretiyor. Petlas lastik askeri uçakların burun ve gövde kısımlarında kullanılabiliyor. Ağır yük kapasitesine sahip olan ve aynı zamanda aşınmalara karşı direnç gösteren lastikler ticari araçların kullanımı için oldukça uygun. Kaliteli Petlas lastikler ıslak ve kuru zeminde kaymaları engelliyor aynı zamanda dönüşlerde de yol tutuşunu sağlıyor. Farklı malzemelerden üretilen Petlas lastik modelleri farklı çeşitteki araçlarda kullanılıyor. Hepsiburada ile Petlas lastikleri fiyat ve özellik açısından karşılaştırabilir, size uygun olan ürüne kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Petlas Lastik Modelleri

Petlas markası mevsimsel koşullara göre değişiklik gösteren ve farklı araçlara uygun olan birçok farklı çeşitte lastik üretiyor. Petlas lastik modelleri arasında yazlık lastikler, kışlık lastikler, dört mevsim lastikler, 4x4 lastikler yer alıyor. Petlas lastik modelleri özellikleri ile beraber aşağıda detaylı olarak sıralanıyor.

  • Mevsimine Göre Petlas Lastikler

Araç sürümünde güvenliği sağlayan en önemli unsurlardan biri de lastikler oluyor. Dayanıklı bir lastik her zaman yola tutunur ve araç ani fren yapsa dahi emniyetli şekilde durur. Petlas otomobil lastiği  özel olarak geliştirilen sırt karışımı ile sağlam bir yol tutuşuna sahip. Lastik virajlarda ve yokuşlarda iyi bir manevra yapıyor. Araçlara lastik seçiminde bölgenin iklimi, yol yapısı ve aynı zamanda zemini oldukça önemli. Güvenli bir sürüş için zemine uygun olan lastiğin seçilmesi gerekiyor. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise yağış ve karlı olan bir bölgede yaşayan kullanıcıların yazlık ve kışlık  olmak üzere iki farklı lastik modeli kullanması öneriliyor. Bu şekilde hem aracın kullanım ömrü uzuyor hemde araçla yapılan yolculuklar daha güvenli hale geliyor. Petlas yazlık lastik üretiminde kauçuk malzemeler kullanılıyor. Böylece bu lastikler kışa kadar iyi bir performans gösteriyor. Yaz mevsimi için özel olarak üretilen lastikler mevsimine uygun olarak kullanılırsa daha az yakıt tüketimi yaparak tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda akaryakıt tüketimi de azalıyor. Bu şekilde lastik hem bütçe dostu hemde çevre dostu bir ürün olmayı başarıyor. Yazlık lastikler malzemesinden ötürü 7 C derecenin altındaki havalarda sertleşmeye başlıyor ve yol tutuşu azalıyor. Bu lastikler kış mevsiminde de 7 C derecenin altındaki havalarda yol tutuşunu artırıyor. Bundan dolayı kış lastiklerinin sadece kar yağdığında değil, hava sıcaklıklarının düştüğü zamanlarda da tercih edilmesi gerekiyor. Petlas kışlık lastikler kış mevsiminin zorlu hava koşullarına uygun şekilde tasarlanıyor. Kış lastiklerinin kenarlarındaki oluklar ile su ve kart tahliyesi yapılarak etkili bir sürüş sağlanıyor. Aracın performansını ve çekiş gücünü arttıran kış lastikleri zorlu yol koşullarında dahi kullanıcıların sürüşünü kolaylaştırıyor. Kış lastikleri kış mevsimine uygun olarak tasarlanan zemini sayesinde karlı zeminde kaymayı engelliyor. Hava değişimlerinin daha yumuşak olduğu ılıman iklime sahip bölgelerde dört mevsim kullanılabilen Petlas lastik modelleri mevcut. Petlas dört mevsim lastikler hem ıslak hem kuru zeminde konforlu bir kullanım vadediyor. Aynı zamanda kış mevsiminde kar yağsa bile belli bir ölçüye kadar rahat kullanım sağlıyor. Orta seviye bir diş derinliğine sahip olan dört mevsim lastikler, hem yaz hemde kış mevsim koşullarına uyum sağlıyor. Kauçuk malzemeden üretilen bu lastikler uzun ömürlü bir kullanım vadediyor. Dört mevsim lastikler ticari araç, binek araç ve kamyonet gibi farklı modeldeki araçlar için her boyutta üretiliyor. Araçların kendi ebatına uygun olacak şekilde lastik seçilmesi oldukça önemli. Araca göre daha büyük olan lastikler daha fazla yakıt tüketiyor ve aracın performansını düşürüyor. 

  • Her Araç Modeli İçin Petlas Lastikler

Petlas lastik modelleri her araç için farklı ve özel olarak tasarlanıyor. Petlas markası otomobiller, ticari araçlar, kamyonetler, kamyonlar, otobüsler, iş makineleri, zirai araçlar, kara araçları ve asker uçaklar için lastik üretiyor. Farklı boyutlarda tasarlanan lastikler farklı malzemelerden oluşuyor. Otomobil lastikleri farklı darbelere, yol koşullarına ve tonlarca ağırlığa uygun olarak tasarlanıyor. Lastik seçiminde aracın modeline, tekerleğin çapına ve önceki lastiğin yanak kısmında yer alan rakamlara dikkat etmek gerekiyor. Araca uygun olan lastik seçimi hem güvenli sürüşü destekliyor hemde yakıt tasarrufu sağlıyor. Petlas lastik modelleri taban desenine, diş yapısına, çapına ve kalınlığına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Gereğinden büyük lastik kullanımı yakıt tüketimini artırıyor ve motor performansını düşürüyor. 

  • Zorlu Koşullar İçin Petlas Lastikler

Araçların lastikleri genel olarak tekerlek çapına ve fabrika çıkışında belirlenen ölçülere göre seçiliyor. Motorun güç verdiği tekerlek sayısına göre 4x2 veya 4x4 lastikler tercih ediliyor. Binek araçlar için genellikle 4x2 kullanılıyor. Motor öndeki iki tekere güç veriyorsa önden çekişli, arkadaki iki tekere güç veriyorsa arkadan çekişli olarak isimlendiriliyor. Tekerleklerin farkı boyutları ve diş yapıları bulunuyor. Motorun dört tekere aynı anda güç verdiği 4x4’ler ise SUV ve arazi araçlarında kullanılıyor. Bu lastikler dayanıklı tasarımlara sahip oluyor. Aracın zemine tutunarak hızla kullanabilmesine imkan tanıyan 4x4 lastikler, yüksek güç sarf ediyor. Petlas 4x4 lastikler zorlu doğa koşullarında seyahat etmekten hoşlanan kullanıcılar için uygunluk gösteriyor. Çamur lastikleri olanan bilinen bu ürünler derin kanal yapıları ve blok desenleri ile zorlu arazi koşullarında güvenli bir sürüş sağlıyor. Bloklar arasındaki derin boşluklar kar, çamur ve su birikintilerini tahliye ediyor. 

Petlas Lastik Özellikleri

Petlas lastiklerin özellikleri modeline bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Standart binek araçlarda kullanılan lastikler yüksek hız yapılsa dahi güvenliği sağlıyor. Kullanıcı direksiyon hakimiyetini koruyabiliyor. Lastiğin sırtı ıslak ve kuru zemine tutunabiliyor ve dönüşlerde kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Yakıt tasarrufu sağlayan lastikler uzun süre kullanılabiliyor. Petlas lastik modellerinin bazıları ekolojik çevreye duyarlı olarak üretiliyor. Özel bir sırt tasarımına ve desenine sahip olan lastikler, minimum dönme direnci ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Petlas çivili lastik özellikleri arasında yer alan her türlü zeminde yola tutunması ile dikkat çekiyor. 

Petlas Lastik Kullanımı

Petlas lastiğin doğru kullanımı ürünün ömrünü uzatıyor. Petlas lastik kullanımı için önemli olan birkaç detay yer alıyor. Kullanıcı lastiği araca hemen takmayacak ise serin bir yerde saklaması gerekiyor. Sıcak hava koşullarında lastikler zarar görebiliyor. Lastiklerin yağ, gres ve petrol gibi kimyasal atıklardan uzak tutulması gerekiyor. Doğrudan güneş ışığı gören lastiklerin yapısı bozulabiliyor. Ozon gazı yayan ürünler ile lastiklerin aynı ortamda bulunmaması gerekiyor. Aksi bir durumda lastikle çatlamalar ve bozulmalar görülebiliyor. Lastiklerin beş yılda bir uzman kontrolünden geçirilerek kullanıma uygun olup olmadığının değerlendirilmesi tavsiye ediliyor. Araç kullanımında lastiğin kaldırımlara ya da sivri yüzeylere temas ettirilmemesi oldukça önemli. Karlı ve buzlu yollarda araç kullanımında lastiklerin havasının kontrol edilmesi ve düşükse şişirilmesi gerekiyor. Kullanıcıların günlük yaşamlarında 15 günde bir lastik havası kontrolü yapmaları güvenli sürüşü destekliyor. Yazın uzun yola gidecek olan kullanıcıların yaz lastiklerin basıncını 2 PSI kadar artırması öneriliyor. Petlas çivili lastik kullanımı zorlu hava şartlarında ve kötü zeminlerde iyi bir tutuş sağlıyor. 

Petlas Lastik Kullanmanın Avantajları Neler?

Petlas lastikler kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Araba kullanımı petlas lastikler ile hem daha güvenli hemde daha keyifli bir hale geliyor. Petlas lastik kullanımı birçok alanda kullanıcıya avantaj sağlıyor. Bu avantajların ilki ve en önemlisi lastiklerin farklı hava koşullarına uyum sağlaması oluyor. Petlas yaz lastikleri daha sıcak havalarda tercih edilirken, Petlas kış lastikleri buzlu ve karlı yollarda kullanılıyor. Birçok farklı araç için farklı modelde lastikler tasarlayan Petlas markası her kullanıcı ihtiyacına yanıt veriyor. İş makineleri, 4x4 araçlar ve tırlar için özel olarak üretilen Petlas lastik modelleri bulunuyor. Lastikler sahip oldukları özellikler ile de kullanıcıya avantaj sağlayabilir. Kullanıcılar virajlı yollarda manevra kabiliyeti yüksek olan lastikleri tercih edebiliyor. 

Petlas Lastik Kullanım Alanları Neler?

Petlas lastiklerin kullanım alanları çeşitlilik gösteriyor. Otomobil lastikleri yalnızca şehir içinde değil, zirai üretim alanında da kullanılabiliyor. İş makineleri, askeri araç, kamyon ve zirai araçlar için özel olarak üretilen Petlas lastikler bulunuyor. Yerli sermaye kullanılarak kurulan Petlas markası ürettiği çevre dostu ürünler ile tarımın gelişmesine  katkı sağlıyor ve çevreyi koruyor. Petlas, temiz su kullanımını destekleyen ve karbon salınımını minimuma indiren ürünler üreterek duyarlı üretimin öncülüğünü yapıyor. Traktör gibi zirai araçlarda kullanılan lastiğin en önemli unsurlarından biri çekiş gücü diğeri ise kullanılan materyalin kalitesi oluyor. Araca uygun olarak seçilen lastikler uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Üst düzey bir dayanıklılığa sahip olan Petlas lastikler, taş ve kesici maddelerden zarar görmüyor. Balçıklı veya iniş çıkışlı zeminlerde rahatça kullanılan girintili lastikler, iş kazalarını minimuma indiriyor. Kendi kendini temizleyebilen lastikler, uzun ömürlü kullanımı destekliyor. İki oluklu daha düz olan lastikler, tarlada hasat edilecek ürünlere zarar vermeden dolaşabiliyor. Esnek yapıdaki lastikler, tarım alanlarında toprağa batmadan pratik bir kullanım sunuyor. Ayrıca bu lastikler üzerinde yer alan hız ve yük bildirimleri ile araçlarda aşırı hız yapılmasını ve gereğinden çok yük taşınmasını önlüyor. 

Petlas Lastik Satın Alırken Hangi Özelliklerine Bakılmalı?

Petlas lastik satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunuyor. 

  • Doğru bir ürün seçimi için kullanıcıların öncelikle kendi aracına uygun olan bir lastik modeline bakması gerekiyor. Petlas markası farklı araç tipleri için özel olarak lastik tasarlıyor. 4x4 araca sahip olan kullanıcıların Petlas 4x4 araç lastiğini tercih etmesi öneriliyor. 
  • Lastiğin modeli de satın almadan önce dikkat edilmesi gereken başka bir detay. Petlas farklı mevsim koşulları için farklı lastik modelleri üretiyor. Buzlanmanın her mevsim yaşandığı soğuk bölgelerde yaşayan kullanıcıların Petlas dört mevsim lastiğini seçmesi öneriliyor. Çünkü dört mevsim lastikler diğer lastiklere kıyasla yola daha iyi tutunuyor. Kullanıcıların yaşadıkları bölgeye uygun olan mevsimsel lastiği tercih etmesi gerekiyor. 
  • Lastik satın alımında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise lastiğin boyunun araca uygunluğu oluyor. Lastiğin taban genişliğine, yanak yüksekliğine ve jant ölçülerine dikkat ederek seçim yapmak gerekiyor. Aracına uygun olan lastik boyutunu bilmeyen kullanıcıların araç yük kapasitesi ve lastik ölçüleri içeren tablolara göz atması öneriliyor.
  •  Lastiklerin hız derecesi de kullanıcılar için oldukça önemli. Lastiğin hız derecesi yapabileceği maksimum hızı gösteriyor. Kullanıcıların lastik satın alma işleminde buna da dikkat etmesi öneriliyor.
  •  Hız dışında lastiğin yakıt tasarrufu sağlayıp sağlamadığına ya da yol tutuş gücünün nasıl olduğuna da bakılabiliyor. 

 

Petlas Lastik Saklama Koşulları Neler?

Petlas lastik kullanımı kadar saklanması da önem arz ediyor. Uygun koşullarda saklanan lastiklerin ömrü uzuyor ve kullanıldığında ilk günkü gibi performans gösteriyor. Lastik evlerde kuru ve serin bir ortamda saklanabilir. Evlerde lastiği saklayacak geniş bir alan yoksa lastik oteline bırakabilirsiniz. Lastik otelleri kullanıcıların getirdikleri mevsimine göre değiştirilen lastikleri bir sonraki mevsime kadar uygun koşullarda saklıyor. Araçlarda kullanılan lastikler zamanla toz, kir ve yağ ile kaplanıyor. Kirlenen lastiklerin kauçuk malzemesi zarar görebiliyor ve hızlıca aşınıyor. Bu gibi sorunların yaşanmaması için lastiklerin basınçlı olmayan bir su ile yıkanarak yağ ve kirden arındırılması öneriliyor. Sabun ve deterjan kullanılarak yıkanan lastiklerin iyice durulanması ve lastiğin üzerinde kalıntı bırakılmaması gerekiyor. Lastiklerin hijyenik koşullarda saklanması uzun bir süre kullanılmasına katkı sağlıyor. Lastiklerin saklanacakları yerde jantlı ya da jantsız olarak muhafaza edilmesi farklılıklar içeriyor. Jantlı saklanan lastiklerin yatay şekilde, jantsız muhafaza edilecek lastiğin dik şekilde saklanması öneriliyor. Yanlış şekilde saklanan lastikler bir süre sonra ağırlaşıyor ve yıpranıyor. Lastiklerin saklanırken nem ve doğrudan güneş ışığından uzak tutulması gerekiyor. Bu sebeple lastikler için özel olarak üretilen kılıflardan edinilmesi ve ona sarılması ya da kalın bir naylon ile kaplanması öneriliyor. 

Petlas Lastik Değişimi Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalı?

Güvenli bir sürüş için araçların belirli dönemlerde özellikle mevsim geçişlerinde kontrol edilmesi gerekiyor. Araçların yalnızca tehlike sinyali verdiğinde kontrol edilmesi yeterli değil. Mevsimsel kontrollerin dışında lastiklerin her kullanımda kontrol edilmesi küçük hasarlara anlık olarak müdahale etme imkanı tanıyor. Son teknoloji ile özel olarak üretilen Petlas yazlık lastikler blok dizilimi ile yüksek bir performans sergiliyor. Yazlık lastikler kış mevsiminin zorlu koşullarına kadar konforlu bir kullanım vadediyor. Mevsimsel olarak lastik değişikliği yapılırken araçların tüm lastiklerinin aynı anda değiştiğine dikkat etmek gerekiyor. Dört lastiğin aynı anda değiştirilmediği durumlarda aracın balans ayarları bozulabiliyor ve tehlikeli bir duruma sebebiyet verebiliyor. Trafik kazası gibi durumlarda lastik değişimi gerektiğinde aracın kaymasını engellemek ve trafikteki diğer araçların sürüşünü bozmamak için birkaç önlem almak gerekiyor. Lastik değişimi yapılan araçların önce kısa bir sürüşe çıkarılarak güvenliği test edilmesi tavsiye ediliyor. Doğru zamanda yapılan lastik değişimleri hem aracın ömrünü uzatıyor hemde yakıt tasarrufu sağlıyor. 

Petlas Lastik Fiyatları

Petlas lastik fiyatları modeline ve sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösteriyor. Farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilen lastik çeşitlerinden kullanıcı ihtiyacına cevap veren ürünü tercih edebiliyor. Petlas çivili lastik fiyatları sahip olduğu ekstra özelliklere bağlı olarak fiyat farklılığı gösterebiliyor. Kullanıcılar Hepsiburada ile Petlas lastik fiyat listesini artan veya azalan şekilde sıralayarak cazip fiyata kolayca ulaşabiliyor. 

Petlas Çivili Lastik Yorumları

Petlas çivili lastik satın alma işlemlerinde ürünlerin özellikleri dışında kullanıcı yorumları da önem arz ediyor. Ürünü satın almış ve deneyimlemiş kullanıcıların bıraktığı yorumlar sayesinde kullanıcılar fikir sahibi olabiliyor. Petlas çivili lastik yorumlarını okuyarak aradığınız ürün olup olmadığına karar verebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Petlas Lastik

669 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Jant Çapı
Toplam 36 / 669 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?