Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Plantistanbul Diospyros Digyna Black Sapote Çikolata Meyvesi Fidanı 40-60 Cm Saksıda

Plantistanbul
399,99 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001429

Plantistanbul Diospyros Digyna Black Sapote Çikolata Meyvesi Fidanı 80-100 Cm Saksıda

Anavatanı Doğu Meksika, Orta Amerika ile Kolombiya’dır.
Ağacı 25 m yükseklik, 75 cm kalınlığa ulaşabilir. Kabuğu siyahtır.
Yaprakları büyük, yaz-kış sürekli yeşil ve parlak yapıdadır. Uzunlukları 10-30 cm olabilir.
Çiçekler tek tek veya 3-7 çiçekkli gruplar halinde, boru şeklinde , beyaz, yuvarlak uçlu ve oldukça güzel kokuludurlar. 
Meyveler kutupları yassı, neredeyse yuvarlak bir şekle sahiptir. 5-12.5 cm genişliğe sahiptirler. 
Çok etli bir yapıya sahiptir, 4 lobdan oluşur, dalgalı yeşil çanaklara sahiptir. 
Meyve eti kahverengi-koyu kahverengi, neredeyse siyah ve reçelimsi bir kıvamda, yumuşak, tatlıdır.      Çikolata Meyvesi Orta Meksikaya özgü bir meyvedir. Orta Amerikanın ağaçlık ve alçak kesimlerinde yetiştirilir.  Trabzon Hurması ailesinden bir meyvedir.

İklim
Tropik iklim meyvesi değildir. İlk birkaç yıl sert rüzgar ve soğuktan korunduğu takdirde dayanıklılığı artacağından dolayı daha soğuk iklimlerde bile yetiştirilebilir. Ağaçlar yerine alıştıktan sonra, sürekli olmayan -3 derecelere kadar olan soğuklara dayanabilir.

Toprak
Birçok toprak ve iklim şartlarına yüksek adaptasyon yeteneği vardır. Kurak dağlarda veya alüvyonlu, killi dere kenarlarında veya lagünlerde sık sık sele maruz kalan yerlerde yetişir. Bununla birlikte nemli kumlu killerde de çok sağlam gelişir, çok iyi drenajı olan kum ve kireçtaşı ile çok az üst topraklı yerlerde de yetiebilmektedir.

Üretim
Çikolata Meyvesi genellikle çekirdeklerden çoğaltılır. Çekirdekler birkaç ay kuru saklanır ve canlı kalanlar ekildikten 30 gün sonra çimlenirler. Ama çekirdekten çoğaltma pek tavsiye edilmemektedir. Çikolata Meyvesi ağacı kolaylıkla göz aşısı ile çoğaltılabilmektedir. 

Hasat
Olgunlaşan meyveler, yeşil veya zeytin yeşili safhasında iken saplarından kesilerek toplanır. 

Saklama
Meyveler parlak yeşil iken toplandıklarında oda sıcaklığında 10 gün içinde olgunlaşırlar. Bu nedenle olgunlaşmadan hemen once toplanması ve pazara sunulması gerekmektedir. Sert ve zeytin yeşili renkte meyveler 2-6 günde olgunlaşırlar.
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000MLW5Z
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Yavuz Fidancılık Sapodilla Fidanı 2 YAŞ 10-15 CM AKTARZANE Üzerlik Demet Demet Üzerlik Otu Nazar Tütsü Bereket Için Bercestepeyzaj - Flamingo Çiçeği Anthurium Red Wınner Yavuz Fidancılık Jack Fruit Fidanı (2 Yaş 80 CM) Karadeniz Fidancılık Yediveren Limon Büyük Boy / Tüplü Yavuz Fidancılık Mango Fidanı 1 YAŞ 20 CM Yavuz Fidancılık Mayong Chit Fidanı 2 YAŞ 10-15 CM Karadeniz Fidancılık Böğürtlen Fidanı / Tüplü Fidancıyız Tüplü Fidan Japon( Naşi) Armut Fidanı Aydoğdu Tüplü Akkavak Populus Alba Ağacı Fidanı İdea Pazar Tüplü Hayward Kivi Fidanı (1 Dişi + 1 Erkek) Aydoğdu Tüplü Aşılı 1 Has 1 Fuerte Iki Adet Avakado Fidanı 1m Yavuz Fidancılık Jack Fruit Fidanı (2 Yaş 80 CM) Karadeniz Fidancılık Yediveren Limon Büyük Boy / Tüplü Yavuz Fidancılık Mango Fidanı 1 YAŞ 20 CM Fidancıyız Tüplü Sarı Frenk Üzümü Fidanı Yavuz Fidancılık Demirhindi Fidanı 1 Yaş 35 cm Doğan Fidancılık Tüplü Aşılı Verimli Bol Sulu Valencia Portakal Fidanı Yavuz Fidancılık Black Sapote (Çikolata Meyvesi Ağacı) Fidanı Fidan Sahası Saksıda Beyaz Begonvil Fidanı Yaş 2 Boy 90-110CM Plantistanbul Kiraz Fidanı, Napolyon Z 900 Aşılı, Tüplü, +100cm, +3 Yaş Fidan Sahası Saksılı Yasemin Kokulu Şarmaşık Fidanı 1 Yaş 90-120 cm Boy Aydoğdu Regina Kiraz Fidanı Fidancıyız Tüplü Fidan Güz Zeytini(Japon Iğdesi Yavuz Fidancılık Thai Lime Limon Fidanı 5 Yaş 100 Cm Aydoğdu 2 Adet Fıstık Çam FIDANI(40ILA 60CM) Berke Fidancılık Obovata-İri Kamkat (5 Yaş 75 Cm (İri Ve Yuvarlak Kamkat)) İdea Pazar Tüplü Nadir Çeşit Çok Iri Meyveli Keben (33N16) Nar Fidanı Aydoğdu Tüplü Ihlamur Ağacı Fidanı Yavuz Fidancılık Defne Fidanı Yavuz Fidancılık Graviola, Soursop (Tarçın Elması) Fidanı 3 YAŞ 60-70 CM İdea Pazar Tüplü Nadir Çikolata Meyvesi Black Sapote Ağacı Fidanı(10-20 Cm) Aydoğdu Tüplü Fidan Erkenci Haziran Güzeli Armut
Başa dön