Bahçe peyzajında önemli bir yere sahip olan ağaçlar, fidan formunda dış mekân ağaçları arasında yer alır. Dekoratif ağaçlar, farklı mevsim şartlarına dayanıklı ağaçlar, sarmaşıklar, çalılar ve daha birçok ağaç türüne erişmek mümkündür. Hoş kokulu süs bitkileri ile birlikte meyve fidanları ve palmiye, okaliptüs gibi süs ağaçları ürünler arasından temin edilebilir.

Kokulu ve Çiçekli Ağaç Fidanları

Bahçe süslemesinde en sık kullanılan ağaç fidanları arasında geniş yapraklı ağaçlar ve çiçekli ağaçlar yer alır. Çiçekli ağaçlar ve renkli yapraklı ağaçlar en çok tercih edilen ürünlerdendir. Nisan ve mayıs aylarında pembe çiçekler açan süs kirazı, soğuğa dayanıklı dağ defnesi, hoş kokusu ile herkesi mest eden mor salkım, renkli çiçekler açan ağaç çeşitlerinden yalnızca bazılarıdır. Çiçekli bitkiler arasında çalı grubunda yer alan begonvil, mor ve pembe çiçekleri ile duvar diplerinde kullanılır. Yayılmacı bir şekilde toprağa yakın büyüyen begonvil cinsleri arasında bodur begonvil de bulunur. Leylak ve erguvan fidanları ise ürünler arasında yer alan diğer ağaçlardandır. Küçük fidanlar halinde alıcıya gönderilen ürünler, genellikle 1-2 yaş aralığındadır. Henüz küçük olduğu için dikildiği yere kolay uyum sağlayan fidanlar, türüne göre farklı dikim özellikleri taşır. Sulama isteği, saksıda yetişme durumu, boyu ve alan isteği ile birbirinden farklılık gösteren fidan cinsleri hoş kokulu çiçekleri ile yaşam alanlarınızı güzelleştirir. Kokulu ve çiçekli ağaçlar arasında daha birçok fidan türünü bulmanız mümkündür.

Meyve Fidanları ve Çit Bitkileri

Çit bitkileri canlı yeşil yaprakları ile hızlı büyüyen kırmızı veya yeşil berberis, orman sarmaşığı Amerikan sarmaşığı, kurtbağrı gibi bitkileri kapsar. Örtücü ve yayılımcı bitki olarak duvar boyunca kolayca yayılan türler, hızlı büyüme özelliği ile diğerlerinden ayrılır. Berberis gibi çit bitkileri bahçe sınırı oluşturmak için kullanılırken duvarları kaplamak için sarmaşık çeşitleri tercih edilir. Meyve fidanları arasında ise bahçede yetişebilecek limon, mandalina, kiraz, bahçe kivisi ve badem cinsinden ağaçlar bulunur. Bodur ağaç tiplerinden olan limon ve mandalina saksı içinde büyütülecek cinsleri de kapsar. Meyve fidanlarının genel özellikleri şöyledir:

 • Meyve fidanları aşılı ürünler olduğu için dikildikten 1-2 yıl sonra meyve vermeye başlar.
 • Genellikle tüp içinde ambalajlanıp gönderilen ürünler dikime hazırdır.
 • Meyve ağaçlarının verimliliği değişiklik gösterir. Ürünler genelde bol meyve veren yüksek ve orta verimliliğe sahiptir.
 • Meyve fidanlarının yaşı farklılık gösterebilir. Özellikle limon ağaçlarında 3 yaş ve üzerinde meyveleri bulabilirsiniz.
 • Meyve fidanları içinde saksıda ve iç mekânda yetişmeye uygun ürünler bulunur. Terasta, balkonda, iş yerinde büyümeye elverişli ürünler ile yaşam alanlarınıza canlılık katabilirsiniz.

Çam Ağacı ve Servi Fidanları

Bahçe düzenlemesinde tercih edilen çiçeksiz ağaçlardan biri de çam ağaçlarıdır. Çam ağaçları, az bakım gerektiren farklı iklimlere uyumlu yapısı ile kış döneminde bile rengini kaybetmeyen ağaçlarla bahçelerini renklendirmek isteyenlerin tercihi olur. Çam fidanları arasında parlak iğneleri ile fıstık çamı, her bölgede yetişebilen köknar ve ardıç fidanı bulunur. Ardıç fidanı saksıda bodur ve normal ardıç olarak iki farklı şekilde satılır. Göknar çeşitleri ise saksıda gönderilen kolay uyum sağlayan ağaçlardan biri olarak alıcıya sunulur.

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan servi fidanları ürünler arasında yer alan diğer bir ağaç cinsidir. Canlı parlak yeşil rengi ile tüm peyzaj düzenlemelerinde tercih edilebilen ürünler, kendi içinde farklı türlere sahiptir. Servi çeşitleri genellikle aşılı üretim olup dikime hazır şekilde gönderilir. Aşılı olduğu için hızlı büyüyen fidanlar, ortalama 5 litrelik saklılarda 100-120 cm boyuna sahiptir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Dış Mekan Ağaçları

1.311 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tunç Botanik Dış Mekan Ağaçları
  2. Plantistanbul Dış Mekan Ağaçları
  3. Enfidan Dış Mekan Ağaçları
  4. e-fidancim Dış Mekan Ağaçları
  5. Renk Sepeti Dış Mekan Ağaçları
  6. Fidan Burada Dış Mekan Ağaçları
  7. Lala Ahmet Botanik Dış Mekan Ağaçları
  8. Yalova Fidan Market Dış Mekan Ağaçları
  9. Fidan Sepetim Dış Mekan Ağaçları
  10. Fidan Merkezi Dış Mekan Ağaçları
  11. Karadeniz Fidancılık Dış Mekan Ağaçları
  12. Kuralkan Dış Mekan Ağaçları
  13. Taskar Peyzaj Dış Mekan Ağaçları
  14. İdea Sepet Dış Mekan Ağaçları
  15. Evve Bahce Dış Mekan Ağaçları
  16. Online Botanik Dış Mekan Ağaçları
  17. Uzay Bahçesi Dış Mekan Ağaçları
  18. Berceste Peyzaj Dış Mekan Ağaçları
  19. Palmiye Dış Mekan Ağaçları
  20. Fidan&Peyzaj Dış Mekan Ağaçları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane Teslimat1-2 iş günü içinde kapınızda olacak ürünleri görmek için konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001429
Başa dön