Hasbro şirketinin markaları arasında yer alan Play-Doh, çocukların hayal güçlerini harekete geçiren ürünleri ile öne çıkıyor. Klasik haline gelen oyun hamurları, boya ve oyun setlerinin yanı sıra harf, doku ve nesneler gibi temel bilgileri eğlenceli bir şekilde öğrenmelerini sağlayan setler ve farklı tip özellik ve çeşitlerde boyalar, ürün gamının içinde yer alıyor. 

Play-Doh markasının kuruluşu, ikon haline gelen modelleme hamurunun bulunmasına dayanıyor. Cleo ve Noah McVicker tarafından 1933 yılında bulunan hamur, eski tip duvar kâğıtları üstünden is ve kurum lekelerini çıkarmak için kullanıldı. Oyun amaçlı kullanımı, vinil duvar kağıdının üretilmeye başlanmasıyla gerçekleşti. Eski tip duvar kâğıdına nazaran su ve sabunla temizlenen vinil duvar kağıdı, herhangi bir zararlı kimyasal içermeyen ve lekeleri kolay çıkaran hamuru tahtından etti. Anaokulu işleten aile fertlerinden birinin, 1954 yılında yılbaşı süsleri yapmak için ucuz materyallere ihtiyaç duyması, duvar temizleyicisi olarak kullanılan hamurun modelleme ve oyun amacıyla kullanılmaya başlanmasına neden oldu. 

Çocukların ezmekten ve şekillendirmekten çok hoşlandığı bu malzeme, 1956 yılında Play-Doh adı altında üretilmeye ve pazarlanmaya başladı. Çocukların daha fazla keyif alacağı şekilde renklendirilen, aromatik bir koku verilen ve dokusu tekrardan yenilenen hamur, çocukların hayal güçlerini canlandıran ve el becerilerini geliştiren bir oyuncak olarak çok sevildi. Toksik herhangi bir madde içermemesi, kıvamı ve çocuklara sunduğu özgürlük, ailelerin ve okulların gözdesi olmasını sağladı.

Satış rekorları kıran özel Play-Doh, 1991 yılında tüm haklarıyla beraber Hasbro şirketine satıldı. Kendini, "dünyanın en iyi oyun deneyimlerini yaratmaya kendini adamış oyun ve eğlence şirketi" olarak tanımlayan Hasbro, Play-Doh'yu çeşitlendirdi, ailelerin güvenle tercih edeceği set ve ürünlerle zenginleştirdi.

Play-Doh oyun ve modelleme hamuru yumuşak ve esnek dokusuna su, tuz, un ve mineral yağ gibi belli başlı malzemelerin kusursuz oranlarda karıştırılmasıyla kavuşuyor. Şirket tarafından tam içerik gizli tutulsa da üretimi sırasında herhangi bir zararlı madde kesinlikle kullanılmıyor. Cesur ve canlı renklere sahip olan ürünler, benzersiz aromatik kokusu sayesinde oyuna keyif katmayı başarıyor. 

Play-Doh modelleme ve oyun hamurları, tek rengin yanı sıra birkaç farklı rengi bir arada yer aldığı özel kutularda satışa sunuluyor. Çocukların hayal dünyasını daha da genişletmek, ilgi duyduğu alanlar etrafında oyunlarını çeşitlendirmek ve ellerini çalıştırmak için farklı konseptte setlerle de satışa sunulabiliyor. Hamurları şekillendirmek için kalıp ve benzeri aksesuarlara yer verilen setler, pastalardan hayvanlara kadar birçok farklı şeyi konu edinebiliyor. Renkleri, nesneleri ve sayıları eğlenceli bir şekilde öğrenmelerine destek oluyor. 

Ploy-Doh markasının en popüler ürünleri modelleme ve oyun amaçlı kullanılan hamurları olsa da eğitici özelliğe sahip birçok set de ürün gamında yer alıyor. Dokuları, renkleri, sayıları ve pek çok temel bilgiyi eğlenceli bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olan setler, el becerilerini geliştirme konusunda da etkili oluyor. Diğer taraftan, kesip boyayıp yapıştırarak eğlenebilecekleri birçok tasarım seti de bulunuyor. 

Sağlıklı ve zararsız içeriğe önem veren Play-Doh, ailelerin güvenebileceği boyalarıyla da takdir topluyor. Küçük yaştaki çocukların kullanımlarına elverişli olan boyalar, yanlışlıkla yenme ve yutulma gibi durumlarda herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Yaşı küçük olan çocukların parmak ve el kaslarını eğlenceli bir şekilde çalıştırabilecekleri parmak boyalarının yanı sıra kuru, pastel , keçeli ve sulu boya gibi çeşitler de ailelerin beğenilerine sunuluyor. Eğlenceli ve ergonomik ambalajlara sahip olan ürünler, çocukların sanatçı yönlerini açığa çıkarma konusunda başarılı oluyor. Diğer taraftan eğlenceli çıkartmalar, el işi kâğıtları, çantalar, Disney temalı ürünler ve çocukların hoşuna gidecek pek çok şey, Play-Doh'nun koleksiyonda kendine yer buluyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Play-Doh

85 takipçi
717ürün
Vitrin
Tüm ürünler