Hayatın sürdürülmesi için vazgeçilmez unsurlardan olan beslenme, doğal ve kaliteli besinler kullanıldığında değer kazanıyor. İster organik ağırlıklı isterseniz vegan beslenme alternatiflerine uygun beslenin, yapılan yiyecek seçimlerinin kalitesi damak tadınızın gelişerek hayattan daha fazla zevk almanıza katkı sağlıyor. Potamya, yerel malzemeler kullandığı ürünlerinde doğal dengeyi bozmadan sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmanızı amaçlıyor.

Hayatın Tadına Varın

Potamya, herkesin severek tükettiği makarna ve zeytinyağlarına besleyici dokunuşlar ekleyerek sofralarınıza getiriyor. Sofraların vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer alan makarna çeşitleri, organik sebze ve baklagil ürünleriyle birleşerek eşsiz aromalar kazanıyor. Besin değeri yüksek, sağlıkla dost yöresel lezzetler tüm doğallıklarıyla sofralara eşlik ediyor. 

Ruhunuzu Doyuran Aromalar

Geçmiş dönemlerin sürdürülebilir sağlıklı tarım yöntemlerinden ilham alan Potamya, doğal kaynakları koruyarak beslenme alternatifleri geliştirmek için çalışıyor. Yapılan çalışmalarda, yüksek kaliteli ürünlerin elde edilmesi için bazı konulara özen gösteriliyor.

 • Potamya ürünleri, beyaz un yerine nohut, kırmızı ve yeşil mercimek gibi baklagillerden elde edilen unlar kullanılarak üretiliyor.
 • Katkı maddeleri, kimyasal koruyucular, şeker ve glüten olmadan hazırlanan makarna çeşitleri yüksek besleyici değerler içeriyor.
 • Yumurta ve hayvansal gıdalar olmadan üretim yapılması, vegan beslenme tarzı için özel bir besin alternatifi elde etmenizi sağlıyor.
 • Baklagil unlarından elde edilen ürünler dışında durum buğdaylarını da kullanan Potamya, bu ürünlerinde bal kabağı ve zerdeçal gibi sebze ve bitkilerle tadına aroma katıyor.
 • Penne, fusili gibi çeşitlere yer verilen makarnalar, soğuk ve natürel sıkım teknikleriyle elde edilen organik zeytinyağlar ile eşsiz bir lezzete bürünüyor.

Geleneksel Besin Yolculuğu

Potamya, kaliteli ve besleyici değerleri yüksek ürünlerle israf etmeden beslenme alışkanlıkları kazandırmak amacıyla kurulan bir markadır. Tohumdan paketlenme aşamalarına kadar doğal süreçlerin takip edilmesi, Potamya markalı ürünleri en küçük bir endişe duymadan tüketmenizi sağlıyor. Bedeninize ve çevreye değer katmak amacıyla başlayan üretim yolculuğu, vazgeçilmeyen damak tatlarını organik sertifikalı özgün ürünlerle daha lezzetli hale getirmeye devam ediyor.

Neden Potamya?

 • Potamya makarnalar, içerdikleri baklagil özleri sayesinde yüksek protein ve lif değerlerine sahip. Bu özellik az miktarda ürün tüketildiğinde gerekli enerji ihtiyacının karşılanmasına imkan tanıyor.
 • Her porsiyonunda kırmızı ete yakın protein değerleri sunması, vegan beslenmeyi tercih eden ve fiziksel aktiviteler yapan kişilerin hayatını kolaylaştırıyor. 
 • Ürünler içinde yer alan ölçülendirme kapları, israfa yol açmadan ihtiyacınız kadarını tüketmeniz konusunda size destek oluyor.
 • Ayvalık bölgesinde yetişen organik zeytinlerden elde edilen zeytinyağları, farklı damak tatlarına uygun aromalarla hazırlanıyor.
 • Tamamı yerel kaynaklar kullanılarak Türkiye'de üretilen ürünler, ülke kaynaklarının kalitesini deneyimlemenize imkan tanıyor.

Sürdürülebilir Yaşam için Alternatif Ürünler

Doğal kaynakları etkin kullanmak için gıda ürünleri ile işe başlayan Potamya, bu ürünlere ek olarak günlük yaşamda sık kullanılan ürün çeşitlerini de kullanıcılarla buluşturuyor. Aksesuar kategorisi olarak adlandırılan bu ürünler; desenli bez çantalar, seramik fincanlar ve yenilenebilir malzemeden üretilen içecek depolama ürünlerinden oluşuyor. %100 pamuk kumaş kullanılarak üretilen bez çantalar, alışveriş işlemlerinde plastik poşetlerin yerine kullanılması için üretiliyor. Potamya markasını simgeleyen iki farklı baskıya sahip çantalar, farklı anlarda taşıma işlemini kolay hale getiriyor. 

El işçiliğinin en özel ürünlerinden biri olan bardaklar, doğal kil dokularını yansıtan yapılarıyla dikkat çekiyor. Sürdürülebilir yaşam anlayışına uygun olarak hazırlanan bardak, siyah ve beyaz renk tonlarında satışa sunuluyor. 7'den 70'e herkesin kullanıp tüketebileceği ürünlere hayat veren Potamya, doğal kaynakların bilinçli kullanımını desteklemek adına geri dönüşüme uygun özellikler taşıyan su matarasını da kullanıcılarla buluşturuyor. Taşıması, saklaması pratik olan bu ürün, içeceklerinizi yer kaplamadan her zaman yanınızda taşımanıza imkan tanıyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Potamya

33 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Miktar
 5. Satıcı
 6. Sepette Kampanyalı Ürünler
 7. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön