Presto markası, sprey boya sektöründe faaliyet gösteren bir markadır. Yurt dışı kökenli olan marka Motip Dupli Grubu adlı bir şirkete aittir. Motip Dupli Grubu ise Hollanda merkezli bir firmadır. Şirketin ana üssü, Hollanda'nın Frizya şehrine bağlı olan Wolvega bölgesinin sınırları içerisinde yer alır.

Presto markası; ısıya dayanıklı boya, mum sprey boya, tampon ve yüzey boyası, alüminyum sprey boya, sprey çinko, far stop boyası, çelik yapıştırıcı ve temizleyici köpük gibi kimyasal ürünler üzerine oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Söz konusu ürünler, sadece otomobillere yönelik değildir. Aynı zamanda ev ve bahçe gibi alanlarda ya da çevresinde kullanılabilir.

Presto markasını da çatısı altında bulunduran Motip Dupli Grup ise endüstriyel pazarda aktif bir şirkettir. Ağırlıklı olarak otomotiv, kendin yap, endüstri ve bisiklet sektörlerinde geniş bir ürün gamına sahiptir.

Motip Dupli Grup'un çatısı altında Presto dışında pek çok marka bulunur. Bunların önde gelenleri; Dupli Color, Motip, Colormatic ve Color Mark şeklindedir. Söz konusu şirket, sahip olduğu beş farklı markayı ön plana çıkarır.

Hollanda merkezli Motip Dupli Grup, aerosollerin ve boya kalemlerinin hem üretimi hem de dağıtımı konusunda tecrübe edinmiştir. Günlük hayatta sıkça duyulan "aerosol" kelimesi ise kimya alanında, herhangi bir sıvı ya da katı maddenin belirli bir ortam içerisinde dağılması anlamına gelir. Boya sektörü dışında deodranlar, parfümler, tıraş kremleri, cam temizleyiciler ve böcek ilaçları gibi çok çeşitli sıvılar, aerosol kapların içerisinde gaz hâline getirilmiş olarak püskürtülür.

Motip Dupli Grup'un aerosol ve boya kalemlerinin dışında başka ürünleri de bulunur. Bu ürünler; macunlar, fırça kutuları, tetikleyiciler ve şişeler olarak sayılabilir. 

Avrupa'nın pek çok ülkesinde üretim yapan Motip Dupli Grubu, oldukça fazla ülkede faaliyet gösterir. Avrupa kıtasında üç üretim tesisine sahiptir.

Motip Dupli Grubu, otomotiv sektöründe tamirata yönelik pek çok ürünü piyasaya sunar. Bunlar; astar ve araba tamir vernikleri, birkaç özel lake, bakım ve koruma için çeşitli araç bakım ürünleri ve alt gövde kaplamaları şeklinde sıralanabilir.

"Kendin yap" alanında ise çok çeşitli dekoratif lakeleri bulunur. Radyatör boyaları, ısıya dayanıklı cilalar, hem dekoratif hem de işlevsel uygulamalar için florürlü cilalar, açık cilalar, çekiçli cilalar, beyaz eşyalarda küçük hasarları onarmak için frigo beyazı gibi geniş bir renk yelpazesinde lakeler, Motip Dupli Grup'un diğer ürünleridir.

Motip Dupli Grubu, endüstriyel alanda profesyonel uygulamlar için ise temizleme, koruma, yağlama ve montaj için teknik spreylerden oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ayrıca, köpüklü alanın bulunduğu yerlerde kullanılması için R10 teknik spreyi, endüstri alanındaki Motip Dupli faaliyetlerine bir diğer örnektir. Hollandalı şirket, özellikle profesyoneller için alu baskısını da ürün grubuna eklemiştir. Söz konusu alu baskısı, dökme ambalajda bulunan aktif maddeleri işlemden geçirmek için yeniden doldurulabilen alüminyum bir kutudur. Ayrıca, RAL akrilik, sprey macunlar, primerler, çinko spreyler ve işaretleme spreyleri de şirketin endüstriyel alana yönelik imal ettiği ürünlerdir.

Birçok alanda faaliyet gösteren Motip Dupli Grubu'nun bisiklet alanındaki ürünleri ise şirketin kendi Ar-Ge birimi tarafından geliştirilmektedir. Bu ürünler için profesyonel bisiklet takımlarının mekaniği ile yakın temas kurulmuştur. Şirketin bu alandaki ürün çeşitliliği ise bisikletlerin komple bakımı için gerekli olan ürünlerden oluşmaktadır.

Öte yandan Presto şirketinin de sahibi olan Motip Dupli Grup, yıllık bazda 80 milyondan daha fazla aerosol ürettiğini açıklamıştır. Grup, Presto markasıyla Türkiye pazarında da faaliyet göstermektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Presto

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Elektroniği
Beyaz Eşya / Mutfak
Spor Outdoor
Giyim / Ayakkabı
Kozmetik Kişisel Bakım
Kitap Film Müzik
Yapı Market / Bahçe / Oto
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın