Arabalarda yer alan soğutma sistemi, araba motorunun ısısını sabit tutarak motorun verimli ve sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Araç içerisinde yer alan yakıtın yanması sonucu oluşan ısı enerjisinin belli derecede tutulmasında görevli bu mekanizma, araç güvenliğinde önemli bir rol oynuyor. Araçlarda bulunan soğutma sistemi, hangisi olursa olsun hem aracın hem de motor içi teçhizatların kullanım ömrünü ve dayanıklılığını etkiliyor. Ayrıca, araç kullanıcılarının yol sürüş ve can güvenliklerini de bir o kadar etkiliyor. Tüm bu sebepler, ısınma ve soğutma görevini üstlenen radyatör ekipmanlarının düzenli olarak kontrol edilmesini, aşınmış ve kullanım süresi dolmuş parçaların yenileri ile değiştirilmesini ve tüm parçaların doğru bir şekilde temizlenmesini gerektiriyor.

Oto motor aksamları kategorisinde yer alan radyatör ekipmanları, otomobil içerisinde ısınma ve soğutmada görev alarak araç motorunun etkin ve güvenli çalışmasını sağlıyor. Soğutma ve ısıtmada görevli bu ekipmanlar, ana hatları ile radyatör, su deposu, radyatör kapağı, bağlantı kelepçeleri ve borularından oluşuyor. Her bir ana parça, çeşitli bağlantı hortumları ile birbirlerine bağlanarak uyum içerisinde bulunuyorlar. Ana malzemeler dışında bu kategoride bulunan ekipmanlar arasında motor ısısını düşürmek için suyun dönmesini sağlayan su pompası, genleşme kavanozu, kapaklı veya kapaksız yedek su deposu, ısıtma borusu, hava alma ağzı, radyatör alt hortumu, radyatör üst hortumu, radyatör kapağı, radyatör alt traversi, termostat ve fanlar da yer alıyor. Bu ekipmanlar, her marka minibüs, jip ve binek otomobilin her modeli için farklı farklı tasarımlarla karşınıza çıkıyor.

Ayrıca, otomobil klima tertibatında yer alan radyatör ve radyatör pervaneleri de araç içi ısının mevsime göre ayarlanmasında rol oynuyor. Özellikle hava akımı sebebi ile radyatör üzerinde çeşitli atıkların birikmesi sonucu klima tertibatı düzgün çalışmayabiliyor. İster soğutma ister ısıtma görevini üstlensin, otomobilde yer alan tüm radyatör ve radyatör ekipmanları, aracın kullanım ömrünü ve kullanım kolaylığını etkiliyor.

Soğutma sistemi ana parçaları, sıkı bir iş birliği içerisinde çalışıyor. Her bir ana parçayı birbirlerine bağlayan ara ekipmanlar bulunuyor. Bu ekipmanlar, çoğunlukla bağlantı hortumu veya giriş çıkış hortumları olarak isimlendiriliyor. Örneğin; suyun su deposundan çıkmasını ve su deposuna geri dönmesini sağlayan ve böylece motor ısısını düşürmede görevli su pompaları, su pompası hortumları veya su devridaim hortumu; suyun kalorifere giriş ve çıkışını sağlayan hortumlar, hava filtre hortumu, genleşme hortumu, yağ soğutucu hortum, birleşik boru hortumu, karbüratör hortumu, termostat su pompası bağlantı hortumu ve tüm bu hortumları birbirlerine bağlayan kelepçeler gibi bağlantı görevi yapan ve farklı tasarımlara sahip birçok ekipman bulunuyor.

Radyatör ekipmanları, aracın marka ve modeline göre farklı büyüklük ve şekillerde üretiliyor. Her biri birbirlerinden bağımsız küçük parçalar gibi görünse de soğutma mekanizması için vazgeçilmez önem arz ediyorlar. Siyah, gri ve beyaz renklerle kullanıcıya sunulan bu ürünler, tercihe göre yerli ve yabancı üretimler olarak seçilebiliyor.

Tüm binek otomobillerde motor gücünü direkt etkileyen radyatör tesisatının her bir ekipmanı, araç ve kullanıcı güvenliğinde oldukça önemli yer tutuyor. Kullanılacak malzemenin orijinal ve kaliteli olması, can ve mal güvenliğini etkiliyor. Bunun için araç kontrollerinin düzenli aralıklarla yapılması, her bir aksamın düzgün çalışıp çalışmadığının dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi ve eskiyen parçaların uygun yeni ekipmanlarla değiştirilmesi gerekiyor. Farklı marka ve modellere ait radyatör ekipmanlarını ve radyatör bağlantı ekipmanlarını bulmak mümkün oluyor. Ayrıca, seçtiğiniz yerli veya yabancı üretim ekipmanları fiyat, üretim malzeme, kalite ve dayanıklılık güvencesi açısından karşılaştırabiliyorsunuz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Radyatör Ekipmanları

3.177 ürün var
 1. Araç Markası A-Z
 2. Araç Modeli A-Z
 3. Markalar A-Z
  1. MGA Radyatör Ekipmanları
  2. IBRAS Radyatör Ekipmanları
  3. Cey Radyatör Ekipmanları
  4. Rapro Radyatör Ekipmanları
  5. Wolcar Radyatör Ekipmanları
  6. YTT Radyatör Ekipmanları
  7. ÜÇ-EL Radyatör Ekipmanları
  8. ITHAL Radyatör Ekipmanları
  9. GROS Radyatör Ekipmanları
  10. Bross Otomotiv Radyatör Ekipmanları
  11. GB Radyatör Ekipmanları
  12. Gm Radyatör Ekipmanları
  13. Kale Radyatör Ekipmanları
  14. Topran Radyatör Ekipmanları
  15. BSG Radyatör Ekipmanları
  16. Kaya Radyatör Ekipmanları
  17. OEM Radyatör Ekipmanları
  18. Ayhan Radyatör Ekipmanları
  19. Yedek Parça Evi Radyatör Ekipmanları
  20. Betto Radyatör Ekipmanları
 4. Fiyat Aralığı
  -
 5. Ürün Puanı
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20003823/60007189
Başa dön