Rode, hem profesyonel hem de amatör seviyede kullanıcılar için ürettiği ses ve müzik teknolojisi ürünleriyle tanınmaktadır. Rode, özellikle mikrofonlarıyla öne çıkmakla birlikte ses kayıtlarına yardımcı diğer araç-gereç ürünleriyle de kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Kısa Filmler İçin Hangi Mikrofon Tercih Edilmeli?

Kısa filmleriniz için mikrofon arayışı içindeyseniz Rode ürünleri, tam size göre seçenekler sunmaktadır. Rode, her bütçeye uygun mikrofonlarıyla öne çıkmaktadır. Çoğunlukla diyalogların büyük önemde olduğu kısa filmlerin ses yapımında önemli olan diyalog seslerini gürültüsüz bir şekilde kaydeder. Oyuncuların konuşma seslerinin arka plan seslerinden yalıtılması ile elde edilen kayıtlar, kısa filmciler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu tarz sesleri almak için özel olarak üretilmiş shotgun mikrofonları tercih etmeniz gerekir.

Radyo Yayınları İçin Uygun Mikrofon Nasıl Seçilir?

Broadcast olarak da tabir edilen radyo yayınları için mikrofon seçimi, çok önemlidir. Çünkü radyo, gücünü tamamen sesin kalitesinden alan bir mecradır. Dinleyicinin odağı, tamamen sesin kalitesine bağlıdır. Özellikle ‘’Talk Radyo’’ olarak adlandırılan programları yapmaya niyetliyseniz kondansatör türünde mikrofonları tercih etmelisiniz. Bu tarz mikrofonlar, özellikle kapalı alanlarda çok etkilidir. Kondansatör mikrofonlar, çeşitli yön dağılımlarıyla Omni-directional, Cardioid, Hyper-cardioid, Figure of eight gibi çeşitler şeklinde ayrılırlar. Mikrofonların yönsel özelliklerini bilmek, konumlandırma ve kayıt performansı açısından size büyük fayda sağlar.

Sokak Röportajları İçin Ne Tür Mikrofon Alınmalı?

Sokak röportajları ve canlı şarkı performansları için en uygun mikrofon türü, dinamik mikrofonlardır. Dinamik mikrofonların çalışma prensibi, içindeki mıknatısların döngüsel hareketlerine dayalıdır. Dolayısıyla hareketli aktüel kayıtları için ideal mikrofonlardır. Rode markasının dinamik mikrofonları, kablosuz olarak sizlere sunulur ve geniş kullanım kolaylığı sağlar. Dinamik mikrofonlar, genelde Omni-directional yön özellikleriyle öne çıkarlar. Rode dinamik mikrofonlarda bulunan köpük koruma özelliğiyle rüzgâr seslerinden oluşan patlamalar, minimuma indirilir.

Akıllı Telefonlar İçin Özel Mikrofonlar Var mıdır?

İOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için özel üretilen mikrofonları da Rode bünyesinde bulabilirsiniz. Küçük yapıda olan bu mikrofonlar, dikkat çekmemesi gereken ortamlarda profesyonel kalitede ses almayı sağlayan yaka mikrofonlarıdır. Mikrofonların jak'ı akıllı telefonunuzun kulaklık girişine takılıp RODE Rec uygulaması ile kayda hazır olabilmektedir. Yüksek kaliteli omni-directional özelliği sayesinde yaka mikrofonunun tüm yönlerinde paralel oranda ses alarak esnek kullanım özelliğinden yararlanabilirsiniz. Yaka mikrofonlarında bulunan köpük koruma özelliğiyle rüzgâr sesleri en düşük seviyeye indirilmekte ve konuşma seslerinde patlamaya neden olan ‘’P, T, Ç’’ gibi harfler, yalıtılmaktadır. Akıllı telefonlarda bulunan diğer kayıt uygulamalarıyla da uyumlu olan bu mikrofonlar, özel presetler aracılığı ile değişik türde kayıt ortamlarına uygun hâle getirilebilir.

Ev Stüdyosu Kurmak İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Kayıtlarınız için ev stüdyosu kurma düşünceniz varsa Rode markası, özellikle bilgisayarla birlikte çalışabilen ürünleriyle öne çıkmaktadır. Ev stüdyosu için kaçınılmaz olan aygıt, multimedya araçlarına hâkim bilgisayarlardır. Rode, USB girişli mikrofonlarıyla kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlar. Bununla birlikte bütçe dostu ses kartı ürünleriyle de kendi evinizde profesyonel bir kayda kavuşmanız hayal olmaktan çıkar. Ev stüdyonuz için gerekli olan bir diğer alet ise mixer’dir. Mixer, özellikle çok katmanlı seslerle çalışacak kişiler için büyük bir önem taşır. Aynı zamanda müzik kayıtlarının yanında radyo yayınları için de mixer gereklidir. Bununla birlikte seslere iyice hâkim olmak için bir diğer önemli ekipman da iyi bir kulaklıktır. Piyasada adı referans kulaklığı olarak da geçen bu ürünler, tüm sesleri kayba uğramadan dinlemenizi sağlar. Mikrofon sehpası, Pop Filter, kablolar gibi stüdyolar için gerekli diğer araçlara da Rode aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rode Müzik

237 ürün listeleniyor
Telefon
Kitap Film Müzik
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler