Rot mili olarak da adlandırılan rot kolu, direksiyonun rot başı aracılığı ile gönderdiği hareket emrini, aracın ön tekerleklerine ileten mekanik bir uzantıdır. Rot kolunda oluşan problemlerin en belirgin göstergesi, araç kullanırken direksiyon hareketleri sırasında aracın sağa sola çekmesi ve virajlarda önden ses gelmesidir. Otomobilinizde rot koluyla ilgili problemler yaşıyorsanız, hepsiburada.com'da listelenen ve araç modelinize uygun rot kolu seçeneklerini inceleyip, kolayca satın alabilirsiniz.
Otomobilin hareket ve manevralarını sağlayan direksiyon, bu hareketleri rolu kolu vasıtasıyla ön tekerleklere iletiyor. Gövde, mil ve plastik yataktan oluşan bir direksiyon bağlantı öğesi olan rot kolunda mekanik problemler oluşabiliyor. Standartlara uygun üretilmeyen, düşük malzeme kalitesine sahip rot kolları sadece sorun yaratmakla kalmıyor, araç kullanırken kaza tehlikesini de beraberinde getiriyor. Ön düzen ayarı veya rot balans ayarı denilen işlemlerle rot kolunda oluşabilen açı ayarları düzeltilebiliyor. Fakat rot kolunda ayar ile düzeltilemeyecek bir mekanik sorun varsa rot kolunu yeni bir ürünle mutlaka değiştirmek gerekiyor.
Oto yedek parça ve yürüyen aksam & direksiyon ürünleri konusunda geniş seçenekler sunan hepsiburada.com'da, aracınız için uygun rot kolu çeşitlerini bulabilirsiniz. Orjin, TRW, Delphi gibi üretici markaların Ford, Renault, Fiat, Volkswagen, Opel, Honda, Hyundai, Toyota, Volvo, Mercedes gibi birçok ünlü otomobil markasının değişik modelleri için ürettiği rot kolu seçeneklerine bir tıkla sahip olabilirsiniz.

Rot Kolu Fiyatları ve Modelleri

5 ürün var
 1. Markalar
  1. LKS
  2. FKK
  3. HEMA
  4. KAPIMSAN
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60002130/60002133
BAŞA DÖN