Doğan Novus
Sağlığına Format At - M. Barış Uslu

Sağlığına Format At - M. Barış Uslu

Doğan Novus
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
BİLGİ PAYLAŞIMI 01 Temmuz 2018, Pazar
Henüz kitabı okumaya devam ediyorum.Yaşım 58 .Yaklaşık 25 yaşlarında iken bir hastalık geçirdim.Bir arkadaşım bana derdi ki hep kafana takıyorsun her şey beyinden geçer, hasta olmadığını düşünmeye çalışmalısın derdi.Onun babası da Bulgaristan Deliorman bölgesinde güreş eğitimi almış eski bir güreşçi imiş.Oda orada öğrendiği bu sistemi uygularmış.Dolayısı ile bu kitabı duyduğum zaman, o günlerde arkadaşımın bu söyledikleri aklıma geldi.Çok etkilendim. Gelişmiş ülkelerde Bilim denince ,araştırma,geliştirme ve istatistik önemlidir.Bizde ise bilim insanları ,bilim tekdir.Doğru bir tanedir derler.Alternatif bilimler dışlanır.Alternatif bilgilerde bilim içerisinde ciddi olarak ele alınmalı ve bilimsel olarak incelenmelidir. Eskiden birçok meslek branşları vardı.Bu branşlar yok oldu ve neredeyse bitti zira bu konuların üstat ve ustaları başkaları ile değerli bilgileri paylaşmadı.Bu devrin bir güzel yönü var,bilgisayar üzerinden neredeyse tüm branşlarda insanlar bilgilerini insanlık yararına paylaşıyorlar. Bu sebepten sizi takdir ediyorum.Başarılar diliyorum. devamını göster devamını gizle
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196007/80205002

Sağlığına Format At - M. Barış Uslu

Sağlığına Format At - M. Barış Muslu


Sizinle doğanın büyük bir sırrını paylaşacağım! Ödülünüz sağlık olacak! Hazırsak başlayalım…


Sıkı durun! Çünkü çok ama çok şaşıracaksınız…

Uyarayım, ezberinizi bozacağım! Hastalıklar konusunda hiç ama hiç duymadığınız şeyler anlatacağım size. Sağlık konusundaki paradigmaları değiştirecek, bildiklerinizi geçersiz kılacak bir kitabı tutuyorsunuz elinizde. Hastalık diye adlandırdığımız şeyin aslında bambaşka bir şey olduğunu anlayacak ve ARTIK KORKMAYACAKSINIZ!
ÇÜNKÜ ASLINDA HASTALIKLARDAN KORKMAK iÇiN 
HiÇBiR NEDEN YOK!

Kilo sorunlarından diyabete, yüksek tansiyondan romatizmaya, alerjilerden kalp krizine ve hatta kansere kadar tüm hastalıklar beynimizde bir şalterin yukarı kalkmasıyla başlıyor. Ben şimdi size o şalteri geri indirmenin yöntemini anlatacağım.


1975 yılında Adana’da dünyaya gelen M. Barış Muslu, Tarsus Amerikan Koleji’nde okurken eğitiminin son yıllarında ABD’ye gidiyor ve lise eğitimini burada tamamlıyor. Michigan Tech Üniversitesi'nde mühendislik eğitimi alan yazar 20 yaşında Türkiye’ye geri dönüyor ve Koç Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamlayarak 2001 yılında kendi şirketini kuruyor. 1994 yılından itibaren beyin fonksiyonları ve beyin işleyişinin ruhsal ve bedensel sağlığa etkileri üzerinde araştırmalar yapan M. Barış Muslu, aldığı eğitimlerin ışığı altında NeuroFormat® sistemini geliştiriyor. Halen bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri veren yazar, Yıka Beynini ve Beynini Formatla kitapları ile adından söz ettiriyor.

Yazarın Doğan Novus yayın evinden çıkan Sağlığına Format At kitabı okuyucusu ile buluşuyor. Yazarın Yıka Beynini ve Beynini Formatla kitapları aylarca çok satanlar listesinde yer alıyor ve geniş bir hayran kitlesi kazanıyor. Ezber bozan anlatımı ile okuyucuları her anlamda şaşırtan M. Barış Muslu bu defa sağlık hakkındaki düşünceleri ve çalışmaları ile okuyucularının karşısına çıkıyor. Beynin biyolojisini bozanın yaşanılan travmalar olduğunu ve bunun sonucunda da hastalıkların geliştiği tezi üzerine kurulu olan kitap, travmalarla yüzleşmenin hastalıklardan kurtulmayı ve korunmayı sağladığını savunuyor. Hastalıkların kaynağının beyin olduğunu söyleyen yazarın bazı yaklaşımları modern tıp ile örtüşmüyor. Ancak M. Barış Muslu doktor olmadığı konusunun üzerine basarak, hastaların mevcut tedavilerini aksatmamaları gerektiğini özellikle vurguluyor. Sorunun asıl kaynağı olan beynin temizlenebilmesi için modern tıbbın çözüm bulamadığı hastalıklarda, bu yöntemin alternatif bir yol olduğunu söyleyen yazar, doğanın büyük bir sırrını Sağlığına Format At kitabında okuyucuları ile paylaşıyor.

Yıka Beynini ve Beynine Format At kitaplarının bir devamı olarak düşünülen Sağlığına Format At, beynin sağlık sorunlarına nasıl neden olduğunu anlatarak başlıyor. Batı tıbbının var olan paradigmalarını sorgulayan M. Barış Muslu beynin merkeze alındığı yeni bir bakış açısıyla kitabını yazıyor. Travmalar sonucunda beyin biyolojik bir program başlatıyor, sonuç olarak organlar ve dokular olumsuz etkilenerek hastalanıyor. Hastalığın ana nedenini beynin daha yüksek kapasite ile çalışma isteği sonucuna bağlayan yazar hastalıklara karşı farklı bir bakış açısı getiriyor. Çaresiz kalındığında, dramatik ve şoke eden travmalarda hastalıkların ortaya çıktığını savunan yazar Sağlığına Format At kitabında kişilerin olaylar karşısındaki tutumlarının ne kadar önemli olduğuyla ilgili bilgiler veriyor. Mükemmeliyetçi, hassas ve kontrolcü bir kişiliğe sahip olanların hastalanma risklerinin yüksek olduğunu vurguluyor. Bu yöntemin zehirlenme, kötü beslenme, genetik yatkınlığa bağlı hastalıklar, fiziksel kazalar dışındaki tüm hastalıklarda işe yaradığını belirten yazar, kalp krizinden kansere, mide ülserinden şeker hastalığına, migrenden romatizmaya kadar birçok hastalığın tedavi edebileceğini savunuyor. Örneğin ayrılık travmasının göğüs kanserine, üreyememe korkusunun erkekte prostat kanserine yol açtığı bilgisini okuyucusu ile paylaşan M. Barış Muslu, yaşanan duygu yoğunluğuna göre hastalık bölgelerinin değiştiğini söylüyor. Can korkusu çeken bireyin akciğerinde, sosyal bir korku yaşayanın dış derisinde, aşağılanma duygusu yaşayanın mide ve bağırsaklarında ve terk edilmenin böbreklerde biyolojik bir program başlatarak hastalıklara yol açtığını belirtiyor.

Akıcı anlatımı ve olaylara karşı gösterdiği farklı bakış açısıyla dikkat çeken yazar, Sağlığına Format At kitabı ile okuyucularını şaşırtıyor. Kitap tıpta sıklıkla karşılaşılan mucizevi bir plasebo etkisi gösteriyor. Hastanın iyileşemediğinde hastalığının daha da ilerlediğinin kanıtlarını gösteren yazar, hastalıkla kavga etmemenin beyinde stres kaynağı oluşumunu durdurduğunu ve iyileşme sağlayabileceğini söylüyor. Okuyucular Sağlığına Format At kitabında belirtildiği üzere, beyinde yer alan şalterin yukarı kalkması sonucu oluşan hastalıkları yenmek için şalteri nasıl indireceğini M. Barış Muslu ile birlikte öğreniyor ve onun farklı dünyasını satır aralarında keşfe çıkıyor.
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 328
Yayın Evi DOĞAN NOVUS
Yayın Tarihi 2014
Yazar M. Barış Muslu
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu KDOGAN19554
 • BİLGİ PAYLAŞIMI

  Henüz kitabı okumaya devam ediyorum.Yaşım 58 .Yaklaşık 25 yaşlarında iken bir hastalık geçirdim.Bir arkadaşım bana derdi ki hep kafana takıyorsun her şey beyinden geçer, hasta olmadığını düşünmeye çalışmalısın derdi.Onun babası da Bulgaristan Deliorman bölgesinde güreş eğitimi almış eski bir güreşçi imiş.Oda orada öğrendiği bu sistemi uygularmış.Dolayısı ile bu kitabı duyduğum zaman, o günlerde arkadaşımın bu söyledikleri aklıma geldi.Çok etkilendim. Gelişmiş ülkelerde Bilim denince ,araştırma,geliştirme ve istatistik önemlidir.Bizde ise bilim insanları ,bilim tekdir.Doğru bir tanedir derler.Alternatif bilimler dışlanır.Alternatif bilgilerde bilim içerisinde ciddi olarak ele alınmalı ve bilimsel olarak incelenmelidir. Eskiden birçok meslek branşları vardı.Bu branşlar yok oldu ve neredeyse bitti zira bu konuların üstat ve ustaları başkaları ile değerli bilgileri paylaşmadı.Bu devrin bir güzel yönü var,bilgisayar üzerinden neredeyse tüm branşlarda insanlar bilgilerini insanlık yararına paylaşıyorlar. Bu sebepten sizi takdir ediyorum.Başarılar diliyorum.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • AA
  Beş Yıldız

  ÇOK GÜZEL

  MARMARİS - Muğla - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • RK
  iyi okuyup anlayana süper ?!

  60. sayfadayım şu ana kadar iyi bundan sonra kötü olacağına inanmıyorum fakat bilime inanmayan ve insan beyninin gücüne inanmayanlar saçma ve gereksiz bulabilir , kendi düşüncem ise bence gayet başarılı aslında sadece beynımızle bır cok hastalığımızı yenebıleceğimizi anlatıyor iyi okumak lazım ,, bu arada hızlı teslimat bu güzel hizmet için teşekkürler hepsiburada.....

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • AT
  Beş Yıldız

  İYİ

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • RD
  berbat ötesi

  kesinlikle okunmaması gereken bir kitap..ç

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • ES
  Gereksiz bir kitap

  Zaman ayırmaya değmez önermiyorum bu kitabı

  YENİMAHALLE - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • YA
  Dört Yıldız

  Kargo hemen geldi ve kitap gayet güzel paketlenmişti. Teşekkürler... Ayrıca kitabın bir kısmını okudum ve çok farklı bir bakış açısı var. Beynimizi ve sağlığımızla olan ilişkisini anlama noktasında bize yeni pencereler açıyor. Okunabilir,zaman kaybı olmayacaktır :)

  KAĞITHANE - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • MT
  Dört Yıldız

  Daha bitirmedim güzel ama herkese hitap edecek bir kitap değil. Bu konulara ilgisi olmayan almamalı

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • HT
  Beş Yıldız

  hediyedir okuyan beğenmiş.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • CN
  Beş Yıldız

  çok hoştur

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (35)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İlgili banka ekranlarına Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankaya güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi girin/kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Kimler Faydalanabilir?
Hepsikredi ile kredi başvurusunda bulunmak için T.C. kimlik no ve cep telefonu ile giriş yapmanız yeterlidir. Tüm T.C. Vatandaşları Hepsikredi’ye başvurabilir. Kredi değerlendirmeleri Fibabanka tarafından yapılır.
Ayrıca Fibabanka online bankacılık hesabı olan tüm müşteriler de Hepsiburada’dan ayrılmadan Hepsikredi’ye başvurabilir.
İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi bankalarından Alışveriş Kredisi kullanabilmeniz için kredi kullanmak istediğiniz bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Sağlığına Format At - M. Barış Uslu ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Sağlığına Format At - M. Barış Uslu
Kedili Ajanda 2018 50. Yılında Mayıs 1968
50 TL ve üzeri kitap alışverişlerine "Kedili Ajanda" 1 TL!
6 TL
indirim
6,30 TL 0,30 TL
BAŞA DÖN