Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Doğan Novus
Sağlığına Format At - M. Barış Uslu

Sağlığına Format At - M. Barış Uslu

Doğan Novus
99,00 TL %25
74,25 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (36)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

74,25 TL
99,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196007/80205002
Sağlığına Format At - M. Barış Uslu Sağlığına Format At - M. Barış Muslu


Sizinle doğanın büyük bir sırrını paylaşacağım! Ödülünüz sağlık olacak! Hazırsak başlayalım…


Sıkı durun! Çünkü çok ama çok şaşıracaksınız…

Uyarayım, ezberinizi bozacağım! Hastalıklar konusunda hiç ama hiç duymadığınız şeyler anlatacağım size. Sağlık konusundaki paradigmaları değiştirecek, bildiklerinizi geçersiz kılacak bir kitabı tutuyorsunuz elinizde. Hastalık diye adlandırdığımız şeyin aslında bambaşka bir şey olduğunu anlayacak ve ARTIK KORKMAYACAKSINIZ!
ÇÜNKÜ ASLINDA HASTALIKLARDAN KORKMAK iÇiN 
HiÇBiR NEDEN YOK!

Kilo sorunlarından diyabete, yüksek tansiyondan romatizmaya, alerjilerden kalp krizine ve hatta kansere kadar tüm hastalıklar beynimizde bir şalterin yukarı kalkmasıyla başlıyor. Ben şimdi size o şalteri geri indirmenin yöntemini anlatacağım.


1975 yılında Adana’da dünyaya gelen M. Barış Muslu, Tarsus Amerikan Koleji’nde okurken eğitiminin son yıllarında ABD’ye gidiyor ve lise eğitimini burada tamamlıyor. Michigan Tech Üniversitesi'nde mühendislik eğitimi alan yazar 20 yaşında Türkiye’ye geri dönüyor ve Koç Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamlayarak 2001 yılında kendi şirketini kuruyor. 1994 yılından itibaren beyin fonksiyonları ve beyin işleyişinin ruhsal ve bedensel sağlığa etkileri üzerinde araştırmalar yapan M. Barış Muslu, aldığı eğitimlerin ışığı altında NeuroFormat® sistemini geliştiriyor. Halen bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri veren yazar, Yıka Beynini ve Beynini Formatla kitapları ile adından söz ettiriyor.

Yazarın Doğan Novus yayın evinden çıkan Sağlığına Format At kitabı okuyucusu ile buluşuyor. Yazarın Yıka Beynini ve Beynini Formatla kitapları aylarca çok satanlar listesinde yer alıyor ve geniş bir hayran kitlesi kazanıyor. Ezber bozan anlatımı ile okuyucuları her anlamda şaşırtan M. Barış Muslu bu defa sağlık hakkındaki düşünceleri ve çalışmaları ile okuyucularının karşısına çıkıyor. Beynin biyolojisini bozanın yaşanılan travmalar olduğunu ve bunun sonucunda da hastalıkların geliştiği tezi üzerine kurulu olan kitap, travmalarla yüzleşmenin hastalıklardan kurtulmayı ve korunmayı sağladığını savunuyor. Hastalıkların kaynağının beyin olduğunu söyleyen yazarın bazı yaklaşımları modern tıp ile örtüşmüyor. Ancak M. Barış Muslu doktor olmadığı konusunun üzerine basarak, hastaların mevcut tedavilerini aksatmamaları gerektiğini özellikle vurguluyor. Sorunun asıl kaynağı olan beynin temizlenebilmesi için modern tıbbın çözüm bulamadığı hastalıklarda, bu yöntemin alternatif bir yol olduğunu söyleyen yazar, doğanın büyük bir sırrını Sağlığına Format At kitabında okuyucuları ile paylaşıyor.

Yıka Beynini ve Beynine Format At kitaplarının bir devamı olarak düşünülen Sağlığına Format At, beynin sağlık sorunlarına nasıl neden olduğunu anlatarak başlıyor. Batı tıbbının var olan paradigmalarını sorgulayan M. Barış Muslu beynin merkeze alındığı yeni bir bakış açısıyla kitabını yazıyor. Travmalar sonucunda beyin biyolojik bir program başlatıyor, sonuç olarak organlar ve dokular olumsuz etkilenerek hastalanıyor. Hastalığın ana nedenini beynin daha yüksek kapasite ile çalışma isteği sonucuna bağlayan yazar hastalıklara karşı farklı bir bakış açısı getiriyor. Çaresiz kalındığında, dramatik ve şoke eden travmalarda hastalıkların ortaya çıktığını savunan yazar Sağlığına Format At kitabında kişilerin olaylar karşısındaki tutumlarının ne kadar önemli olduğuyla ilgili bilgiler veriyor. Mükemmeliyetçi, hassas ve kontrolcü bir kişiliğe sahip olanların hastalanma risklerinin yüksek olduğunu vurguluyor. Bu yöntemin zehirlenme, kötü beslenme, genetik yatkınlığa bağlı hastalıklar, fiziksel kazalar dışındaki tüm hastalıklarda işe yaradığını belirten yazar, kalp krizinden kansere, mide ülserinden şeker hastalığına, migrenden romatizmaya kadar birçok hastalığın tedavi edebileceğini savunuyor. Örneğin ayrılık travmasının göğüs kanserine, üreyememe korkusunun erkekte prostat kanserine yol açtığı bilgisini okuyucusu ile paylaşan M. Barış Muslu, yaşanan duygu yoğunluğuna göre hastalık bölgelerinin değiştiğini söylüyor. Can korkusu çeken bireyin akciğerinde, sosyal bir korku yaşayanın dış derisinde, aşağılanma duygusu yaşayanın mide ve bağırsaklarında ve terk edilmenin böbreklerde biyolojik bir program başlatarak hastalıklara yol açtığını belirtiyor.

Akıcı anlatımı ve olaylara karşı gösterdiği farklı bakış açısıyla dikkat çeken yazar, Sağlığına Format At kitabı ile okuyucularını şaşırtıyor. Kitap tıpta sıklıkla karşılaşılan mucizevi bir plasebo etkisi gösteriyor. Hastanın iyileşemediğinde hastalığının daha da ilerlediğinin kanıtlarını gösteren yazar, hastalıkla kavga etmemenin beyinde stres kaynağı oluşumunu durdurduğunu ve iyileşme sağlayabileceğini söylüyor. Okuyucular Sağlığına Format At kitabında belirtildiği üzere, beyinde yer alan şalterin yukarı kalkması sonucu oluşan hastalıkları yenmek için şalteri nasıl indireceğini M. Barış Muslu ile birlikte öğreniyor ve onun farklı dünyasını satır aralarında keşfe çıkıyor.
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 328
Yayın Tarihi 2014
Yazar M. Barış Muslu
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KDOGAN19554
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Karatay Sözü - Canan Efendigil Karatay
Birim - Deniz Şimşek
Madalyon - Erhan Karaalp
Şifa - Eray Hacıosmanoğlu
%35
62,00 TL 40,30 TL
%12
95,00 TL 83,70 TL
%44
45,00 TL 24,99 TL
%35
70,00 TL 45,50 TL
Satıcı
Hepsiburada
Kitap365 9,6
ebebek 9,7
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(574)
(211)
(64)
(5)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Boyut Normal Boy Normal Boy Normal Boy Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 168 344 128 264
Yayın Tarihi 2022 2020 2022 2022
Yazar Canan Karatay Deniz Şimşek Erhan Karaalp Eray Hacıosmanoğlu
Başa dön