Yüz yılı aşkın köklü tarihi ile alanının en eski, en deneyimli markalarından bir tanesi olan Samsonite, ortaya koyduğu ürünleri ile üst segment bir görünüm elde ediyor. Bavul ve valizlerden evrak çantalarına, sırt çantalarından cüzdan ve taşınabilir bilgisayar çantalarına kadar geniş bir ürün skalasına sahip olan marka dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteriyor. Samsonite markasının ürünlerinin özgünlüğü işlevselliği ile sınırlı kalmayıp tasarıma kadar her yönde kendi farkını sergiliyor. Türkiye'de de uzun yıllardan beri faaliyet gösteren Samsonite, çantaları kullanan tüketicilerin hayatına konfor kazandırmaya çalışıyor. Ürünler, bu amacın başarıya ulaştığını kanıtlıyor.

Samsonite Markasının Tarihi

Samsonite markasının tarihi 1900'lü yılların başlarına kadar uzanıyor. 1910 yılında, henüz 20'li yaşlardaki bir genç olan Jesse Shwayder tarafından kurulan ve faaliyetlerine küçük bir sermaye ile başlayan marka, çok geçmeden adından söz ettirir oluyor. Günden güne büyüyen marka, bavul üretiminin yanı sıra diğer ürünlere de yoğunlaşıyor. Kurulduğu günlerde Shwayder Trunk Manufacturing Company adına sahip olan marka önce Samson ismini alırken 1966'ya gelindiğinde de Samsonite Company olarak tescilleniyor.

1960'lardaki bu isim değişikliği şirketin vizyonu üzerinde de pozitif etki yaratıyor ve artık marka, adeta bir dünya devi haline geliyor. 1983 yılından beri Türkiye pazarının da liderleri arasında gösterilen marka, yönetim anlayışını da yıldan yıla değiştiriyor. Önceleri tek bir çatı ve tek bir marka adı altında faaliyet gösteren Samsonite, şimdilerde ise farklı markaları bünyesine katıyor. Bu alt markalar aracılığı ile farklı sektörlere de giriş yapmış olan marka, akıllı cep telefonu kabı gibi spesifik alanlara dahi başarısını götürüyor.

Samsonite Ürün Çeşitliliği

Samsonite markasının tüketici nezdinde bu denli güvenli ve kaliteli olmasının sebepleri, her üründe açıkça görülüyor. Geniş ürün gamı hemen her ihtiyaca cevap verirken Samsonite ürünleri, hayat boyu size eşlik edebiliyor.

Samsonite'nin ürün gamı içerisinde bavul, valiz, el çantası, bel çantası, taşınabilir bilgisayar çantası, evrak çantası, cüzdan, makyaj çantası ve tekerlekli çanta gibi çeşitli ürünler sayılıyor. Çanta ve bavul alanlarına yoğunlaşan ve liderliğini bu alanda gösteren marka, birbirinden özel koleksiyonlarıyla da ilgi uyandırıyor. Uçak ile seyahat edenler için kabin boy bagajlar sunan marka öğrenciler için ayrı, iş insanları için ayrı koleksiyonlarda hizmet veriyor. Ayrıca American Tourister, Lipault Paris, Tumi ve Samsonite Red gibi pek çok marka da Samsonite çatısı altında toplanıyor. Bu markaların her biri ayrı alanlara yön veriyor.

Samsonite yalnızca yetişkinlere hitap etmiyor. Çocuklar için özel ürünler de üreten marka, çocuklar için de okul çantalarından minik bavullara kadar geniş bir ürün çeşitliliğine sahip oluyor. Samsonite, bu ürünleri ile çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin herkesin hayatına dokunuyor.

"Sağlam, Kaliteli ve Kesinlikle Bu Fiyata Değer" 

Markanın üst düzey yetkilileri, Samsonite'yi yukarıdaki sözler ile özetliyor. Yüz yılı aşkın süredir aynı vizyon ile hareket eden marka her daim sağlam ve her daim kaliteli ürünler ortaya koyarken fiyat konusunda da tüketicinin yüzünü güldürüyor. Markanın ürünleri ideal kullanım koşulları altında uzun yıllar boyunca size eşlik ederken kalite, müşteri memnuniyeti değerleriyle de ortaya konuyor.

Sağlamlığı ve kaliteyi çeşitli detaylar ile taçlandıran Samsonite'yi lider markalar arasına yerleştiren bir detayı da beklentilere cevap verebilmesi oluşturuyor. Uçak seyahatlerinde kapasite ön plana çıkarken taşınabilir bilgisayarların konulacağı çantalarda hafiflik gibi diğer parametrelerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Samsonite, bu parametrelerin her birini bünyesinde barındırıyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Samsonite

204 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Renk A-Z
  5. Fırsat Ürünleri
  6. Satıcı A-Z
Efsane Teslimat1-2 iş günü içinde kapınızda olacak ürünleri görmek için konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön