Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Samuraylar (Ciltli) - Stephen Turnbull

Kronik Kitap
346,50 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 2
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (15)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

348,07 TL
371,45 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510774
Samuraylar (Ciltli) - Stephen Turnbull
SAVAŞÇI RUH, ŞEREFLİ YAŞAM:
SAMURAYLARIN TARİHİ…
Dürüstlük ve sadakat onlar için vazgeçilmez kılavuzlardı. Soylu ve yaman hayatlar sürdüler. Kendi yaşam biçimlerini ifade eden Bushido kültürünün yanı sıra savaş becerileriyle ve taşıdıkları ölümcül kılıçlarla birçok sanat faaliyetine ilham kaynağı oldular. Onlar, eski Japonya’nın efsanevî savaşçılarıydı: Samuraylar…
“Hizmet eden” anlamına gelen ve sadece askerî bağlamda kullanılan “samuray” tabiri ilk kez 10. yüzyılda görülür. İlk zamanlarda, muhafızlık görevi için başkent Kyoto’ya gidenleri tanımlama maksadıyla kullanılan sözcük, zaman içerisinde “güçlü toprak beylerine hizmet eden asker” anlamı kazandı. Kelimenin süratle aristokratik ve babadan oğula geçen bir mahiyet almasıyla samuray aileleri de tanınmaya ve değer görmeye başladı. Bazıları eski Japon beylerinin soyundan geliyordu. Diğerleri ise şöhretlerini askerî başarılara borçlu olan, yeni kurulmuş ve soylu tarihleri henüz yazılmaya başlayan ailelerdi.
Stephen Turnbull’un elinizdeki çalışması, Samuray yaşantısını bütün yönleriyle keşfetmek için onları yalnızca harp meydanlarıyla sınırlandırmıyor; yaşamlarına, dini ve toplumsal geçmişleriyle birlikte kültürel başarılarına da ışık tutuyor. İlk ortaya çıkışlarından 19. yüzyıldaki lağvedilişlerine dek kılıçlardan takım elbiselere, topuz saçlardan melon şapkalara kadar oldukça akıcı bir üslupla samurayların kısa bir tarihçesini sunuyor.
“Osprey Resimli Tarih Dizisi”nin üçüncü kitabı “Samuraylar”, birbirinden harika görsellerle Japonların kadim savaşçı geleneğini okuyucuya sürükleyici bir şekilde aktarıyor.
Yazar Stephen Turnbull
Boyut Normal Boy
Sayfa Sayısı 208
Yayın Tarihi 2021
Cilt Durumu Ciltli
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00001BIGE0
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Tek Adam Cilt 1 - Büyük Boy Boşnak Soykırımı Selçuklularda Vezirlik - Carla L. Klausner Son Osmanlı Kuşağı ve Modern Ortadoğu’nun Oluşumu - Michael Provence Sultanın Korsanları - Emrah Safa Gürkan Osprey Büyük Komutanlar Seti 1 (6 Kitap) Müslüman Türk Devletleri Tarihi-Erdoğan Merçil Birinci Dünya Savaşı Tarihi - Andrew Wiest Gazi Mustafa Kemal Atatürk - İlber Ortaylı Vikingler - I. Heath Harezmşahlar - Erkan Göksu Gerçi Rum Isek De Rumca Bilmez Türkçe Söyleriz Karamanlılar ve Karamanlıca Edebiyat Üzerine Araştırmalar - Evangelia Balta Filistin Meselesi Ve Arap-İsrail Savaşları - Fahir Armaoğlu Kara Ölüm - Ortaçağ Dünyasını Yok Olmanın Eşiğine Getiren Veba - Tolgahan Karaimamoğlu Kronik Kitap İkinci Dünya Savaşı: Infografik (Ciltli) - Jean Lopez - Nicolas Aubin Hitler Canavarın Ardındaki Adam - Michael Kerrigan Theophanes Confessor’ün Kroniğinde Türkler: 284-813 - Hatice Aydın Vatan Ve Führer İçin - 1. SS Panzer Tümeni'Nden Bir Askerin Anıları - Erwin Bartmann Osmanlı İmparatorluğu’nda Alman Nüfuzu Güneş Ülkesi Horasan - Cihan Piyadeoğlu Tarih Atlası (Ciltli) - Thiago De Moraes Benim Adım Engin Alan Bölünmeye Çeyrek Kala-Engin Alan Heinz Guderian - Pier P. Battistelli Kan Kırmızı Karlar - Günter K. Koschorrek İkinci Dünya Savaşı Tarihi - Owen Booth Gazi Mustafa Kemal Atatürk + Gençler Için Nutuk İş Bankası 2 Kitap - İlber Ortaylı Samuraylar Savaş Günlükleri Fotoğraflarla Çankaya (Özel Baskı) - Falih Rıfkı Atay Fransız Devrimi (Ciltli) - Emrah Safa Gürkan
Başa dön